هزینه ساخت انیمیشن

aseman_1_1

New Member
با سلام

من یک فیلمنامه نویس هستم و یک سوال داشتم.

میخواستم بدونم برای ساخت یک انیمیشن سینمایی در حد کارها پیکسار و والت دیسنی با موضوع دفاع مقدس چه قدر هزینه لازمه؟

و اینکه آیا اساسا در ایران دانش ساخت چنین کارهایی وجود داره؟

و یک سوال دیگه اگه دوست داشتید جواب بدید که چرا با وجود این همه ایمیشن ساز با استعداد ما هنوز شاهد کارهای قوی در این زمینه نیستیم؟

ببخشید دو تا سوال اول خیلی واسم مهمه چون میخوام کار نوشتن فیلمنامه رو شروع کنم.

ممنون از راهنمایی هاتون

آخرین ویرایش:

Ultra3D

Well-Known Member
سلام

من انیمیت کار نیستم ولی تو فضاش هستم و کم و بیش کارهای مختلف با کیفیت های مختلف دیدم و شنیدم

کار تا ثانیه ای 300 یا 400 هزار تومان شنیدم .... این کارا کارای بسیار خوبی هستن که می شه گفت شبیه کارای پیکسار اینا هست ولی باز نمی شه با اونا مقایسه کرد چون همه چیز کیفیت فنی انیمیشن نیست

البته اگر کار زیاد باشه بسته به مدت زمان می تونه کاهش پیدا کنه

از لحاظ فنی تری دی کارهای خیلی خوبی الان تو ایران هست و تنها مشکل اینه که اکثرا مثل سایر زمینه ها و رشته ها همه تنهایی کار می کنن و ارگان و سازمان و یا شرکت قدرتمندی نیست همه رو یکجا جمع کنه و برای مدت طولانی حمایت کنه

البته انشا الله شنیدم یک سری کارا تو بعضی از ارگان های دولتی داره شکل می گیره ... ولی اگر بخواهیم شاهد پیشرفت جدی باشیم باید بخش خصوصی یک کاری بکنه متاسفانه به دلیل سست گرفت قوانین کپی رایت و عدم استقبال مردم از سینماها فعلا برای بیشتر سرمایه گذارها این صنعت یک ریسک بد محسوب می شه

aseman_1_1

New Member
ممنون از راهنمایی هاتون. میشه یک نمونه از این کارهای قوی که میگید تو ایران انجام شده را اسم ببرید؟ یعنی به نظر شما اینجا هم توانایی ساختش هست؟ یعنی اگه ما بودجه را ردیف کنیم آدمش هست که واسمون بسازه؟

چون توی انیمیشن علاوه بر فیلمنامه قوی نوع ساخت هم مهمه. حتی میشه گفت از فیلمنامه هم مهمتره

Ultra3D

Well-Known Member
شما به بخش گالری سه بعدی این سایت برید کارای قوی از بچه ها می بینید .... هم تک فریم و هم انیمیشن
یکی از کاربرا به اسم Amin 3d بودن که خیلی باتجربه و اصلاحا کارشون درست بود البته از این دسته کاربرا زیادن
شما تو قسمت 3 بعدی تری دی مکس و یا مایا پست بزن

در ضمن به صورت میدانی اگر تحقیق می خوای کنی به حوزه هنری تهران و یا بنیاد بازی های رایانه سر بزن ...
الان انیمیشن اسم انیمیشن خاصی به ذهنم نمیاد فقط چندتا دمو توپ ازشون دیدم که اسمشون هم یادم نیست

همچین انیمشن کارایی مثل جواهر می مونن ... نمی تونید همشون رو یکجا پیدا کنید ... باید وقت بزارید دونه دونه جمع کنید

یا علی

جدیدترین ارسال ها

بالا