هزینه راه اندازی یک سرور و دیتا سنتر بطور کلی چقدره + توضیحات

YTERROR

Active Member
سلام اگه کسی در این رابه اطلاعاتی داره که راه اندازی یک سرور لینوکس و دیتا سنتر به طور کلی هزینه کلی راه اندازی یک سرور و دیتا سنتر و متعلقاتش چقدر در میاد در حد یک چیز نرمال در ایران چقدره و چه چیزهای لازم داره

+ بر فرض دیتا سنتر رو اجارره کنیم راه انداز یک سرور پرقدرت چقدره ؟

YTERROR

Active Member
والا این طور که شایع شده پارس آنلاین نزدیک 7 میلیارد هزینه کرده البته به نظر من اسم چیزی که راه انداخته دیتا سنتر نیست ........

:) اصلا شرکت پارس آنلاین تا حالا یک میلیارد پول رو باهم دیده که بخواد از این کارا بکنه

+ اون رقمها ک ه شما می گید تویی پرانتزش هم باید بگید |( 6 میلیارد و نیم هزینه ساختمان و .... شده )

تا جایی که من تحقیق کردم هزنیه راه اندازی همچین چیزی که من می خوام حدودا 60 تا 70 میلیون هزینه تجهیزاتش میشه و حدودا تا جایی که چند جا قیمت دادن 15 میلیون هم هزینه راه اندازی و بقول معروف نرم افزاریش میشه و ماهیانه حدودا 500 تومان هزینه نگهداریش با ضمانیت Down نشدن در هفته

سوالم به نظر خودم خیلی عجیب نیست و نبوده چو این دوره زمونه هر کس 100 هزار تومان دستش می رسه می ره یک رسیلر یا سرور ااره می کنه شروع می کنه به بازار خراب کردن هر چند من نه هاست فروش بودم نه هاست فروش می خوام بشم

باز هم اگه دوستانی اطلاعاتی در مورد هزنهی و یا مقاله ای در این زمینه دارند بگزارند ممنون میشم

موفق و پیروز باشید

caspian

Member
:) اصلا شرکت پارس آنلاین تا حالا یک میلیارد پول رو باهم دیده که بخواد از این کارا بکنه

+ اون رقمها ک ه شما می گید تویی پرانتزش هم باید بگید |( 6 میلیارد و نیم هزینه ساختمان و .... شده )

تا جایی که من تحقیق کردم هزنیه راه اندازی همچین چیزی که من می خوام حدودا 60 تا 70 میلیون هزینه تجهیزاتش میشه و حدودا تا جایی که چند جا قیمت دادن 15 میلیون هم هزینه راه اندازی و بقول معروف نرم افزاریش میشه و ماهیانه حدودا 500 تومان هزینه نگهداریش با ضمانیت Down نشدن در هفته

سوالم به نظر خودم خیلی عجیب نیست و نبوده چو این دوره زمونه هر کس 100 هزار تومان دستش می رسه می ره یک رسیلر یا سرور ااره می کنه شروع می کنه به بازار خراب کردن هر چند من نه هاست فروش بودم نه هاست فروش می خوام بشم

باز هم اگه دوستانی اطلاعاتی در مورد هزنهی و یا مقاله ای در این زمینه دارند بگزارند ممنون میشم

موفق و پیروز باشید
برای راه اندازی دیتا سنتر (در ایران) شما به یک خط اتصال به اینترنت احتیاج دارید با توجه به اینکه کل اینترنت ورودی به ایران کمتر از 500 مگابیت در ثانیه هست حتما به مشکل میخورید و براتون به خرید پهنای باند خیلی گرون تموم میشه و گرنه میتونید با خطوط 2 مگابیت یه isp معمولی هم سرور up کنید
برای این کار یعنی یک سرور تنها به هزینه کنتر از 5 ملیون احتیاج دارید.

ahvazcity

Member
آقا من یک نظر دارم
میشه يه سيستم قوي توي يه اي اس پي کرايه کنيم ميشه؟
بشرط اینکه قول بدن Down نشه و پهنای باند خوب بدن؟؟؟؟

jakson383

New Member
به نظر من بشين يه Adsl بخر بعدش براي خودت هاردتو بكن هاست خودت + اينكه ميتوني سرور آپاچي راه اندازي كني
اگه روي ويندوز اينكار رو بكني ميشه سرور ويندوز و روي لينكوس هم ميشه سرور لينوكس
هيچ خرجي نداره فقط يه Adsl ميخواي همين و بس

NabiKAZ

Well-Known Member
به نظر من بشين يه Adsl بخر بعدش براي خودت هاردتو بكن هاست خودت + اينكه ميتوني سرور آپاچي راه اندازي كني
اگه روي ويندوز اينكار رو بكني ميشه سرور ويندوز و روي لينكوس هم ميشه سرور لينوكس
هيچ خرجي نداره فقط يه Adsl ميخواي همين و بس
فکر نمیکنم به این راحتی ها باشه که شما میفرمائید.

این چیزی که شما میفرمائید برای کار شخصی و آزمایشی کافیه. اما برای کار تجاری اصلاً مناسب نیست.
سرور باید secure و optimize و... بشه و اینها از عهده هر کسی بر نمیاد و نیاز به تجربه و تخصص داره.
ضمن اینکه شما اگر سیستم شخصی رو برای همچین کاری استفاده کنید علاوه بر خطر هک و از بین رفتن اطلاعات سایت. خطر از بین رفتن بسیاری از اطلاعات شخصی و خصوصی بسیار مهم هم باید بهش اضافه کرد.
یه adsl معمولی مثلا 128 شاید برای یک سایت جوابگو باشه ولی اگر تعداد سایت ها بالا دچار مشکل میشید.

در یک کلام ، شاید این مسئله از نظر تئوریک قابل توجیه باشه ولی اگر راه اندازی سرور شخصی و خصوصی به صورت عملی به این آسونی ها بود الان صد ها دیتا سنتر خصوصی در ایران باید وجود می داشت.

کمی باز تر به قضیه نگاه کنیم !

moon_spell

Member
ايران قيمت ها خيلی بالا هست !!!

سلام اگه کسی در این رابه اطلاعاتی داره که راه اندازی یک سرور لینوکس و دیتا سنتر به طور کلی هزینه کلی راه اندازی یک سرور و دیتا سنتر و متعلقاتش چقدر در میاد در حد یک چیز نرمال در ایران چقدره و چه چیزهای لازم داره

+ بر فرض دیتا سنتر رو اجارره کنیم راه انداز یک سرور پرقدرت چقدره ؟

سلام آقا ايران قيمت ها خيلی بالا هست !!! اينجا من پی سی شخصی که دارم مشخصاتش اينه :
کد:
Intel® Core™2 Extreme Quad Prozessor QX6850
- 20480MB DDRPro Delux Speicher PC800
- 2000GB (4x500GB) Festplatte SATA 
- 18x DVD Double Layer Brenner Lightscribe
- 16x DVD-ROM Laufwerk
- 2x 768MB NVIDIA® GeForce™ 8800Ultra SLI PCI-E
- ASUS® P5N32-E SLI Mainboard[/B][/SIZE]

[SIZE=3][B]Intel® Core™2 Extreme Quad Prozessor QX6850 (4x 3.4Ghz, Sockel 775, 1066Mhz FSB, [/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]8MB L2-Cache) [/B][/SIZE]

ميدونی چند خريدم ؟ 1200 يورو خودم سوار کردم 100 يرو هم پول 3 سال گارانتی !! دادم به يه بيمه !
ايران همچين چيزيو ميگن​
server !!!!! از usa يا آلمان سفارش بده قطعات رو خودت سوار کن !!
من دوستم امده بود اينجا تا ديدی گوفت من برای نست اين امکانات دارم ماهی 300 هزار تومان پول ميدم !!!! اجاره !
اگه خواستی به گو من برات رديف ميکنم از اينجا ،،
اگه اينطوری باشه که خوب با 10 ميليون تومان سيستم ناسا ميشه راه انداخت !

راستی کسی هست بگه چطور ميتونم
vpn راه بندازم ؟

ممنون

NabiKAZ

Well-Known Member
سلام آقا ايران قيمت ها خيلی بالا هست !!! اينجا من پی سی شخصی که دارم مشخصاتش اينه :

تبریک میگم سیستم خیلی قوی بستید.
با این سیستم براحتی میشه چندین VPS داد. سرور هاستینگ که دیگه سهله !
اما حتما میدونید که مسئله تنها یک سیستم پرقدرت نیست . چه بسا در همین ایران با حدود 600 تومن بلکه کمتر میشه یه سیستم مناسب برای سرور بست اما شاید شما چون در ایران نیستید از وضعیت اینترنت اینجا خبر ندارید...
مشکل پهنای باند ، تامین امنیت ، آپ تایم بودن و خیلی چیزای دیگه هم باید در نظر گرفت.

iran7000

New Member
برای راه اندازی دیتا سنتر (در ایران) شما به یک خط اتصال به اینترنت احتیاج دارید با توجه به اینکه کل اینترنت ورودی به ایران کمتر از 500 مگابیت در ثانیه هست حتما به مشکل میخورید و براتون به خرید پهنای باند خیلی گرون تموم میشه و گرنه میتونید با خطوط 2 مگابیت یه isp معمولی هم سرور up کنید
برای این کار یعنی یک سرور تنها به هزینه کنتر از 5 ملیون احتیاج دارید.

دوست عزیز پهنای باند ایران 9600 مگابیت بر ثانیه هست.

http://www.ictna.ir/news/archives/011917.html

YTERROR

Active Member
:) مشکل اساسی دیتا سنتر و یک دونه سرور هیچ وقت نمی تونه جوابگو واسه کاری می خوایم انجام بدیم باشه + راه اندازی یک طرفه ساپرت کل سیستم یک طرفه

موفق و پیروز باشید

moon_spell

Member
راه اندازی هاست !

تبریک میگم سیستم خیلی قوی بستید.
با این سیستم براحتی میشه چندین VPS داد. سرور هاستینگ که دیگه سهله !
اما حتما میدونید که مسئله تنها یک سیستم پرقدرت نیست . چه بسا در همین ایران با حدود 600 تومن بلکه کمتر میشه یه سیستم مناسب برای سرور بست اما شاید شما چون در ایران نیستید از وضعیت اینترنت اینجا خبر ندارید...
مشکل پهنای باند ، تامین امنیت ، آپ تایم بودن و خیلی چیزای دیگه هم باید در نظر گرفت.

سلام جدی ؟ پس لطفاً با آی دی ياهو ا من تماس بگيريد من تصميم همچين کاری رو دارم هم دستگاه ها رو دارم و هم خط اينترنت بسيار قوی(119000) البته دی اس ال 16 و 29 هزار هم هست که اون ها دسل هستند من کابل دارم ! و آپلد مکسيموم 90000 دونلود مکسيموم 119000 !!!! برای راه اندازی هاست و vpn اين سيستم که دارم 2 تا بس هست ؟
حتماً بايد ريسلر بگيرم يا فقط قرار داد دومين پک بسه ؟ من در کنار سايت حاضرم اين کار رو هم انجام بدم برای دوستان داخل ايران !!! از اينجا !
اگر سر رشته داريد با من تماس بگيريد در ياهو من اينجا هاست رو راه اندازی ميکنم .....در ضمينه امنيت و راه اندازی لينوکس و windows !

ممنون : malignant_satan <<< ياهو

آخرین ویرایش:

caspian

Member
دوست عزیز پهنای باند ایران 9600 مگابیت بر ثانیه هست.

http://www.ictna.ir/news/archives/011917.html

منظورمو اشتباه گفتم!!
شما در هر لحظه که نمتونی از بیشتر از یه اینترنت پروایدر استفاده کنی!!
من منظورم این بود که اینترنت پروایدری با این مقدار پهنای باند وجود نداره!!
و در پیت ترین دیتا سنتر های آمریکایی حداقل پورت 5-6 گیگابیت دارند!!
ما آخرشم نفهمیدیم قراره یه سرور وصل شه به اینترنت یا قراره دیتا سنتر راه بیافته!!...

NabiKAZ

Well-Known Member
سلام جدی ؟ پس لطفاً با آی دی ياهو ا من تماس بگيريد من تصميم همچين کاری رو دارم هم دستگاه ها رو دارم و هم خط اينترنت بسيار قوی(119000) البته دی اس ال 16 و 29 هزار هم هست که اون ها دسل هستند من کابل دارم ! و آپلد مکسيموم 90000 دونلود مکسيموم 119000 !!!! برای راه اندازی هاست و vpn اين سيستم که دارم 2 تا بس هست ؟
حتماً بايد ريسلر بگيرم يا فقط قرار داد دومين پک بسه ؟ من در کنار سايت حاضرم اين کار رو هم انجام بدم برای دوستان داخل ايران !!! از اينجا !
اگر سر رشته داريد با من تماس بگيريد در ياهو من اينجا هاست رو راه اندازی ميکنم .....در ضمينه امنيت و راه اندازی لينوکس و windows !

ممنون : malignant_satan <<< ياهو

البته من اطلاعاتم کامل نیست ، فقط بر حسب یک تجربه گفتم.
مثلا سایت hostforweb ، داره با این مشخصات vps میده:
DUAL XEON 3.06 GHZ 533FSB HT (4CPU), DUAL CORE AMD OPTERON 265, Dual LowVoltage XEON 2.00Ghz, 8GB-16GB RAM, (6) 73GB SCSI 10K RPM Ultra 320 Hot-Swap Drives in a RAID5
در مورد vpn هم چون یک سرویسه و قرار نیست چند تا vpn داده بشه ، مطمئنا سیستم شما خیلی هم زیاده !
برای vps از virtuozzo و برای vpn از openvpn میتونید استفاده کنید.

آخرین ویرایش:

NabiKAZ

Well-Known Member
منظورمو اشتباه گفتم!!

5-6 گیگا بیت مطمئنی؟
دیروز اخبار میگفت چینی ها موفق شدن درگاه ورودی 3.5 گیگابیت در ثانیه رو فراهم کنند یا به قول دیگه دون لود یک فیلم در 2 ثانیه !

ما آخرشم نفهمیدیم قراره یه سرور وصل شه به اینترنت یا قراره دیتا سنتر راه بیافته!!...

هیچکدوم !
نه قراره دیتا سنتر راه بیافته نه قراره یه سرور تک کاره به اینترنت وصل باشه .
من فکر میکنم هدف راه انداختن یه سرور با حداقل ارائه خدمات هاستینگ باشه.
یعنی نه قراره چندین سیستم در کنار هم یه دیتاسنتر بزرگ رو تشکیل بدن نه اینکه یه سرور برای میزبانی تنها یک سایت راه بیافته.
میخوایم راه اندازی یک سرور اختصاصی رو بررسی کنیم که مثلا قراره 100 تا سایت رو میزبانی کنه.
اینطور فکر میکنم !

iran7000

New Member
منظورمو اشتباه گفتم!!

دوست عزیز دستگاهی هست که می تونه تا 8 تا ورودی (dail up - adsl) و ... رو بگیره و یک خروجی بده.

مثلا شما 2 خط تلفن داری و روی هر خط فقط 128 k می دهند شما می تونید این 2 تا 128 رو به ورودی این دستگاه بزنید و یک

خروجی 256 بگیرید و استفاده کنید.

موفق باشید.

caspian

Member
5-6 گیگا بیت مطمئنی؟
دیروز اخبار میگفت چینی ها موفق شدن درگاه ورودی 3.5 گیگابیت در ثانیه رو فراهم کنند یا به قول دیگه دون لود یک فیلم در 2 ثانیه !

هیچکدوم !
نه قراره دیتا سنتر راه بیافته نه قراره یه سرور تک کاره به اینترنت وصل باشه .
من فکر میکنم هدف راه انداختن یه سرور با حداقل ارائه خدمات هاستینگ باشه.
یعنی نه قراره چندین سیستم در کنار هم یه دیتاسنتر بزرگ رو تشکیل بدن نه اینکه یه سرور برای میزبانی تنها یک سایت راه بیافته.
میخوایم راه اندازی یک سرور اختصاصی رو بررسی کنیم که مثلا قراره 100 تا سایت رو میزبانی کنه.
اینطور فکر میکنم !

دیتا سنتری که من باهاش کار میکنم از 10 تا پورت 1 گیگا بیت به صورت موازی استفاده میکنه و ..
ضمنا خیلی وقته که رپید شیر اعلام کرده که پهنای باند خروجیش 80 گیگابیت بر ثانیه (یا یه چیزی تو همین مایه ها هست!!)
اینی که شما میگی چینی ها انجام دادن پورت مستقیم برای یک سرور بوده احتمالا!!
//
در مورد بصرفه بودن!!
هزینه پهنای باند تو همه جا گرون تر از آمریکا هست!!
یعنی از این نظر با بقیه شرکتهای هاستینگ نمشه رقابت کرد!!

aryanweb

Member
من از رادکام شنیدم که میگن DPI دیتا سنتر داره!! به نظر شما حقیقته؟
اما اگرم بخواید از ای اس پی سویس بگیرید فک نکنم بشه سایت های خیلی زیادی رو ساپرت کرد! به نظرم کاره عاقلانه ای نیست :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا