هزینه راه اندازی وب سایت

sinayekkebash

New Member
تعیین میزان هزینه یک وب سایت یکی از پرطرفدارترین سوالها در دنیای طراحی وب است. حتی در حال حاضر، با میلیون ها وب سایت آنلاین، هیچ فرمول جادویی برای محاسبه هزینه وب سایت جدید یا هزینه طراحی مجدد وجود نداره اما خب یک برآورد هزینه تقریبی میشه برای راه اندازی وب سایت داشت. برای این مقاله، تیم ونتو که از طراحان حرفه ای وب، توسعه دهندگان و متخصصان جستجوگرها بهره منده با تجربه 15 ساله و بررسی های مکرر برخی از مهم ترین عوامل رو براتون جمع آوری کرده.

اول از همه بدونید چی از وب سایت می خواید؟ یعنی چه انتظاراتی ازش دارید یا اینکه دقیقاً چه نیازهایی رو می خواید برطرف کنه؟ این موضوع و دونستنش به هزینه هایی که پرداخت می کنید خیلی کمک می کنه و دقیقاً مشخص می کنه که هزینه های اولیه شامل چه مواردی میشه. موضوع سایت در هزینه ها خیلی موثره، مثلاً اگه فروشگاه اینترنتی کوچیکی دارید، اصلا نیازی به پرداخت هزینه زیادی نیست و می تونید از سیستم های مدیریت محتوا (CMS) رایگان استفاده کنید مثل وردپرس. البته این رو هم بگم که هر چقدر برای وب سایت هزینه کنید در آینده ای نه چندان دور مبلغی به مراتب بیشتر بهتون برمیگرده.

اما اگه دنبال یک وب سایت جامع و هدف دار با فروشی موفق هستید پیشنهاد می کنم این سوال ها رو از خودتون بپرسید؛ چه نوع وب سایتی مد نظر شماست؟ چه محصولی می خواید به فروش برسه؟ مشتری ها و رقیباتون چه افرادی هستن؟ و از این قبیل سوال ها که به شما یک دید کلی از وب سایت میده. قدم به قدم با ما در ونتو همراه بشید تا چشم اندازی از اصلی ترین هزینه ها تا ریزترینشون رو مشاهده کنید :

دامنه
اول، شما باید نام دامنه رو ثبت کنید و اگر نمی دونید کلاً چی میگم و دامنه چیه به اینجا مراجعه کنید. قیمت هایی که برای انواع دامنه ها ارائه میشه متفاوته و با توجه به دامنه های رایج در ایران، هزینه ثبت دامنه برای وب سایت شما چیزی در حدود 4000 تومان تا 50000 تومان است. ارزان ترین دامنه در این بین ir و گران ترین دامنه tv, ws, bz, ca و mnمی باشد.

هاست
نام دامنه به تنهایی هیچ کاربردی نداره و شما همچنین باید برای هاست هم برنامه ریزی داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر از هاست و هاستینگ به اینجا مراجعه کنید.دامنه و هاست اغلب با هم ارائه می شن و می تونید از شرکتی که دامنه می خرید هاست هم تهیه کنید.دارکوب کارشو با طراحی صفحات وب آغاز و رفته رفته ارائه خدمات ثبت دامنه و هاستینگ رو هم به کارهاش اضافه کرد. این مجموعه خدمات هاستینگ خودشو از بهترین دیتا سنترهای اروپا ارائه میکنه. برای اطلاعات بیشتر می تونید به سایت دپارتمان هاستینگ دارکوب مراجعه کنید. از ویژگی هاستینگ های ارائه شده توسط دارکوب آپتایم بالای در حدود 99.9 درصد، بهینه سازی وب سایت و همچنین عدم وجود مشکل در ارسال و دریافت ایمیل است.

با توجه به ترافیک بالا یا پایین و تعداد کاربرهای وب سایت، هاست مورد نیاز شما در حدود 30000 تومان الی 3000000 تومان خواهد بود. توجه داشته باشید که قیمت بیشتر یا کمتر دلیل بر سرویس بهتر نیست، با توجه به نیازتون هم دامنه و هم هاست رو انتخاب کنید.

SSL و IP امن
اگر در سایت شما درگاه پرداخت آنلاین یا ذخیره اطلاعات شخصی کاربرها وجود داره، باید این اطلاعات رو امن نگه دارید.برای دستیابی به این امنیت، شما باید یک آدرس اختصاصی IP و یک گواهی SSL (Secure Sockets Layer) دریافت کنید. هر دو رو می تونید خریداری کنید و از طریق حساب میزبانی خود، به صورت جداگانه یا به عنوان ویژگی های طرح میزبانی تون نصب کنید.

هزینه IP برای هر ماه حدوداً از 5000 تومان شروع میشه و هزینه SSL با توجه به ویژگی هایی که داره حدوداً سالی 75000 تومان به بالا است.

منتظر خبر های خوبی در زمینه طراحی سایت باشید...

javidiran

Member
یه چیزی اضافه کنم. هیچ وقت برای یه دامنه هزینه آن چنانی نکنید.
هیچ دامینی ارزش چند صد هزار تومان خرید رو نداره.
ممکنه یه جا یه دامین خیلی خاص به نظرتون بیاد که گذاشتن برای فروش.
اما با یه کم خلاقیت می‌شه یه دامین جدید ایجاد کرد که به 5 تومان هزینه می شه بالا آوردش.
مثلاً من خودم برای دامین dgi.ir هفتصد هزار تومان پول دادم. همون فرداش پشیمون شدم!
دامین جالبیه؛ باهاشم سایت بالا آوردم ولی واقعا ارزشش رو نداشت. بقیه سایتام رو با یه کم خلاقیت توشون اسم دامین ساختم؛ بدون این که هزینه گزافی پرداخت کنم.

aligolii

Member
یه چیزی اضافه کنم. هیچ وقت برای یه دامنه هزینه آن چنانی نکنید.
هیچ دامینی ارزش چند صد هزار تومان خرید رو نداره.
ممکنه یه جا یه دامین خیلی خاص به نظرتون بیاد که گذاشتن برای فروش.
اما با یه کم خلاقیت می‌شه یه دامین جدید ایجاد کرد که به 5 تومان هزینه می شه بالا آوردش.
مثلاً من خودم برای دامین dgi.ir هفتصد هزار تومان پول دادم. همون فرداش پشیمون شدم!
دامین جالبیه؛ باهاشم سایت بالا آوردم ولی واقعا ارزشش رو نداشت. بقیه سایتام رو با یه کم خلاقیت توشون اسم دامین ساختم؛ بدون این که هزینه گزافی پرداخت کنم.
تایید میشه !

masoudfn2

New Member
برای شروع کار نیاز نیست هزینه زیادی کنید و فقط امکانات اولیه ضروری که هاست و دامنه هست رو تهیه کنید کافی هست و با پیشرفت سایتتون میتونید گسترش بدید، ارزش یه سایت به بازدید کننده هاش و برند شدنش هست و اوایل کار حدود 6 ماه شما کاربر خاصی نخواهید تا کم کم سایتتون رشد کنه.

و حتی ممکن هست شما به سایت رسیدگی نکنید و فقط هزینه تمدید رو بدید به همین خاطر اوایل کار خیلی هزینه نکنید بهتر هستش.

جدیدترین ارسال ها

بالا