هر کی بتونه مشکل من رو حل کنه خدای اتوکده.....

hamoost

New Member
سلام دوستان
من یه مشکل توی تری دی اتوکد دارم که اگه کسی بتونه یادم بده واقعا لطف بزرگی در حق من کرده.
راستش من و برادرم تو کاره سازه های کششی هستیم و تازه شروع کردیم؛ حتما کارهای شرکت دیبا و اوبا رو تو تهران دیدید.
مثلا موزه ی گل تو تهران و آلاچیق های فراوونی که همه جا کار شده و به شکل قیفی یا مخروطی کار می کنن.
خوب این آلاچیق ها یا سایه بان ها از چندین قطعه ساخته میشه که هر کدوم رو باید تو تری دی اتوکد طراحی کرد واندازه های دقیق اونها رو در اوورد و در آخر هر قطعه به صورت دو بعدی رسم بشه روی پارچه ی مخصوصش و تمام قطعات به هم متصل بشه تا کار درست بشه.ببینید یه کار گذاشتم؛ هم عکسش هست و هم فایل اتوکدش که بتونید با این آزمایش کنید .
من چیزی می خوام اینه که این قطعه های مثلثی شکل رو که هر سه ضلعش به صورت منحنی هست اندازه های دقیقش روبدونم البته میدونم با فرمان list اندازه های اضلاع در میاد ولی من مشکلم اینه که نمی تونم این مثلث رو روی دوبعد بکشم ؛ من فکر کنم لازمه که هر سه زاویه مثلث رو هم داشته باشیم و همچنین طول سه ضلع ؛ و من دو مشکل دارم یکی اینه که زاویه ها نمی دونم چجوری در بیارم و یکی هم اگر هم زاویه در اومد نمی دونم که آیا باید تو واقعیت اضلاع مثلث رو منحنی برش بدم یا خط راست و اگر باید منحنی برش بدم جچوری می تونم دقیقا یه منحنی که تو سه بعد هست بیارم تو دو بعد.
من به جزء کار خودم چند تا نمونه ی کار شده از جاهای دیگه هم می زارم تا دقیقا بفهمید من چی می خوام.
واقعا اگه بتونید مشکل من رو حل کنید شاهکار کردید بخدا.
منتظرم ممنون.
لینک فایل کدی که خودم به صورت ساده طراحی کردم:
http://www.upload.iran-forum.ir/uploads/1302165034.rar

download.php

10.JPG

5.JPG

آخرین ویرایش:

AiDiN_TiNY

Member
من 3dش رو تو کد درآوردم ، برای نقشه اجراییش ابعاد دقیق رو بدید ، شما تو فایلتون طول رو 440 و عرض رو 260 زدید ؛ واحدش متره یا سانتیمتر یا ... ؟

3dmaxacad

Member
دوست عزیز شما در محيط Model ترسیمات سه بعدی انجام بده بعد layout انتخاب کن وارد محيط layoutکه شدید در خط فرمان ms تایپ و enter کنید حالا view که مورد نظر شماست با چرخاندن دید انتخاب کنید بعد دستور solprof اجرا کنید 3 سوال بعد از انتخاب دارید دو تای اول yes سومی no وارد کن حالا دو لایه جدید اضافه شده همه لایه ها به جز pv خاموش کنید آنچه می ماند دوبعدی از سه بعدی شماست ان را انتخاب و در فایل دیگری کپی کنید در مورد اندازه ها از این ترسیم دو بعدی نمی توانید اندازه های واقعی استخراج کنید و لازمه که هر کمان یا object با دیدن properties اطلاعاتش برداشت کنید

hadi3dsal

New Member
میتونی 3dplaine روی لبه ها بکشی بعد ازشون properties بگیری
البته دانشگاه تهران چند سال پیش روی همچین چیزی کار میکرد که گسترده هر حجمی رو برات ترسیم میکرد. نمیدونم به نتیجه رسید یا نه!

جدیدترین ارسال ها

بالا