هرکس اطلاعات در مورد تاسیس انتشاراتی داره ،لطفا جواب بده!

ماهک

New Member
دوستان سلام!:)
من و چندتا از دوستانم یه انجمن تخصصی زبان زدیم وقصد تاسیس انتشاراتی برای چاپ آثاروترجمه هامون داریم. می خواستم اطلاعاتی در مورد تمامی مراحل _غیرازگرفتن مجوز- از خرید دستگاه گرفته تا چاپ کتاب به دست بیاورم.از کمکتون ممنون!

ViViD

New Member
من كه زياد وارد نيستم ولي همين قدر مي‌دونم كه خيلي پول مي‌خواهد داري؟

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
اصلی ترین موضوعش همون گرفتن مجوز + داشتن جای مناسب برای چاپخونه + خرید دستگاهه. این 3 مورد رو اگر شما حل کنی مشکل دیگه ای نداری. حالا خودت گفتی که مجوز هیچی. برای 2 مورد بعدی اولا فکر نمیکنم در حال حاضر خیلی راحت جواز برای تاسیس چاپخونه داخل شهر تهران رو بدن. حداقل تا جایی که من اطلاع دارم چند سال پیش که پدرم میخواست برای یکی از اقوام مجوز بگیره چون پدرم مدارک لازم رو داشت و کلی هم آشنا داشت و ... بهش مجوز تاسیس چاپخونه داخل شهر تهران رو دادن وگرنه میگفتن که مجوز داخل شهر نمیدن.

حالا اگر این رو حل کنید میرسه به خرید دستگاه که بستگی داره بخواید چه نوع چاپی انجام بدید. چند نوع دستگاه برای چاپ لازمه. مثلا دستگاههای قدیمی چاپ که به دستگاه چاپ ملخی معروفن و هنوزم استفاده میشن لازمه. برای چاپ رنگ دستگاه چاپ چهار رنگ لازمه. افست لازمه و چندین و چند دستگاه دیگه که التبه به قول ViViD سرمایه حسابی هم میخواد.

به هر حال شما درباره جزئیات کاری که میخواید انجام بدید توضیح بده که بیشتر و بهتر بشه راهنمایی کرد.

GFX Master

پول و پارتی و اطلاعات!
دو مورد اول رو فرض میکنیم این بنده خدا داره! حمید جان مورد سوم رو فکر کنم این دوست عزیز بیشتر مورد نظرشه.

GFX Master

تایید میشه ولی خیلیا این موردی رو که گفتی ندارن ولی چاپخونه رو تاسیس میکنن و بعد چند نفر ادم با تجربه رو استخدام میکنن و از اطلاعات اونا استفاده میکنن. این 3 تا موردی که من گفتم فقط برای تاسیس چاپخونه بود و موردی که شما گفتی برای اداره کردن اون. ولی درسته داشتن اطلاعات حتی برای تاسیس هم میتونه خیلی کمک کنه.

البته طي صحبتي که من با يکي از دوستاي گلم که توي دادن مجوز و اينجور چيزاست کردم نتيجتا ديافتم که اين روزا ديگه مجوز خيلي کم ميدن و به قول خودش ديگه بازار اشباع شده

GFX Master

البته طي صحبتي که من با يکي از دوستاي گلم که توي دادن مجوز و اينجور چيزاست کردم نتيجتا ديافتم که اين روزا ديگه مجوز خيلي کم ميدن و به قول خودش ديگه بازار اشباع شده
کاملا درسته. این مطلب مربوط به دیروز و امروز نیست. الان حدودا 6 - 7 سالی میشه که دیگه مجوز برای تاسیس چاپخونه داخل شهر نمیدن. ولی بیرون از شهر تهران فکر نمیکنم کار سختی باشه.

ViViD

New Member
Ok

In Roza Har Ki bekhad kari ro shoro kone age biron shahr bashe behesh tashilat midan vali in male sanaie sherkatie

ماهک

New Member
ادامه مبحث تاسیس انتشاراتی

سلام!

دوستان از راهنما یی تان ممنون!
میخواستم بدانم تاسیس انتشاراتی برای خارج از شهر تهران سخته یا استان تهران؟مثلا تاسیس انتشاراتی درکرج و... با تهران فرق داره؟:sad:

mohammad_zade

New Member
من اطلاعاتی دارم که از سایت وزارت ارشاد گرفتم.برات میل می زنم شاید به دردت بخوره!

GFX Master

میخواستم بدانم تاسیس انتشاراتی برای خارج از شهر تهران سخته یا استان تهران؟مثلا تاسیس انتشاراتی درکرج و... با تهران فرق داره؟
100% فرق داره. حتي خيلي وقتا براي منطقه هاي تو خود تهران هم فرق قائلن! يعني مثلا منطقه 1 با 2 ممكنه كلي فرق داشته باشه! البته اينم بگما انتشاراتي مشكلي نداره يعني شما اگر طبق قوانين اونا صلاحيت داشته باشي ميتوني انتشاراتي بزني ولي تاسيس چاپخونه رو تو تهران به سختي مجوز ميدن. يعني مثلا شما ميتوني انتشاراتي رو تو تهران بگيري و چاپخونه رو تو يه شهر ديگه بزني. البته اينايي كه من ميگم از اطلاعاتيه كه همونطوري كه گفتم چند سال پيش چون پدرم قصد گرفتن مجوز و تاسيس داشت يادمه. حالا ممكنه الان اين قوانين قشنگشون عوض هم شده باشه!

ماهک

New Member
ادامه مبحث پیشین

من شنیدم میشه مجوز انتشاراتی گرفت ولی کار چاپ را به یک چاپخانه دیگه سپرد.یعنی ما می تونیم بدون تاسیس چاپخانه هم کار کنیم .درسته؟:neutral:

GFX Master

من شنیدم میشه مجوز انتشاراتی گرفت ولی کار چاپ را به یک چاپخانه دیگه سپرد.یعنی ما می تونیم بدون تاسیس چاپخانه هم کار کنیم .درسته؟
بله ظاهرا ميشه اينكار رو هم انجام داد ولي خيلي به صرفه نيست.

جدیدترین ارسال ها

بالا