هديه سه ميلياردی برای جشن تولد بيل گيتس

Parham

Active Member
در حالی که بيل گيتس پنجاهمين سالگرد تولد خود را جشن می گيرد، شرکت وی مايکروسافت اعلام کرد که سود سه ماهه اش به برکت فروش خوب نرم افزار ويندوز 24 درصد رشد داشته است، ولی تحليلگران از اين رشد راضی نيستند.
سود خالص بزرگترين سازنده نرم افزار دنيا در سه ماهه اول سال مالی اش، منتهی به اکتبر سه ميليارد و 140 ميليون دلار بوده است. اين رقم در دوره مشابهه سال گذشته دو ميليارد و 530 ميليون دلار بوده است.
با اين حال انتشار اين خبر سبب شد ارزش سهام مايکروسافت دو درصد کاهش يابد و به 24 دلار و 27 سنت برسد، زيرا توقع تحليلگران بيشتر از اين بود.
همچنين مايکروسافت اعلام کرد که برنامه بازخريد سهامش را شتاب خواهد بخشيد تا 19 ميليارد دلار باقيمانده را تا آخر سال 2006 بخرد.
اين شرکت به دليل اين ارقام چشم انداز درآمدش در سال جاری مالی را کاهش داد و تحليلگران می گويند فروش آهسته تر دستگاه های بازی xBox می تواند علت اين تجديد نظر باشد.
قرار است اين شرکت در 22 نوامبر فروش جهانی نسخه جديد xBox را آغاز کند.
بزرگترين سازنده نرم افزار در دنيا پيش بينی کرده است درآمدش در سه ماهه دوم، منتهی به 31 دسامبر، 32 يا 33 سنت به ازای هر سهم ببرد و درآمدش به حدود 12 ميليارد دلار بالغ شود. وال استريت تخمين می زد اين رقم نزديک به 13 ميليارد دلار باشد.
مايکروسافت که می گويد که درآمد سه ماهه اش از 9 ميليارد و 190 ميليون دلار به 9 ميليارد و 740 ميليون دلار رسيده، پيش بينی می کند فروش رايانه در سال مالی جاری منتهی به ژوئن 2006 بين 9 تا 11 درصد رشد داشته باشد.

منبع خبر : تراشه
 

جدیدترین ارسال ها

بالا