بی بی کد هال کلاسیک (طراحی داخلی ویلا)

FATEMEH

همسفر قاصدک ها
خوب کلیت کار قشنگ شده
من هنوز با اون قالی مشکل دارم تکسچر قشنگ تری براش بزار
و رنگ اون گلای بنفش یکم متعادل تر باشه اینقدر جیغ نباشه چون همه توجه چشم رو به خودش جلب میکنه
موفق موفق باشی

*farshid*

کاربر VIP
واقعا خسته نباشی کار خوبی شده.
از لحاظ نورپردازی و رندر کار خوبیه
فقط یه چیزی هست که باز هم منو آزار میده... ظرافت و لطافت تو کارت کمه.

به نظر من
- متریال کاغذ دیواری به نظر هم در راستای افقی کشیده شده و هم اشلش بزرگه. فرض کن بافت کاغذ دیواری ریزتر بشه چی میییییشه... میشه قصر لوئی چهاردهم.
- اگه همین کاغذ دیواریه گلمنگولی رو به دیوار انتهای هم می دادی بهتر میشد.
- متریال قرنیز هم نیاز به چرخش 90 درجه ای داره.( البته همه اینارو خودتم میدونی)
- یه فرش تیره تر به اتاقت شخصیت بهتری میده. الان زیادی مونوکالر و تکرنگ شده. کنتراستم ارزوست.

دیتیل هایی که استفاده کردی خیی دلنشین و مناسب هستن. باریک

کاش یه فرش کوچیکتر میذاشتی که رفلکت کف خودشه نشون بده. در ضمن این تکسچر برای فرشی به این عظمت خیلی رزولیشنش کمه.

هر بار که کاراتو میذاری پیشرفت حیرت انگیزی تو کارات دیده میشه.
موفق باشی جانم:rose:

آخرین ویرایش:

Farrokh

Active Member
به خاطر پیشرفتتون و کار زیباتون بهتون تبریک می گم

منتها من روی نورش خیلی بحث دارم

یکی اینکه حس ساعت خاصی از روز رو منتقل نمی کنه
دوم اینکه نورپردازی خیلی فلت و یکدست صورت گرفته
سوم اینکه در روشنایی روز چیزی که خیلی جلب توجه می کنه روشنایی لامپ ها هست
چهارم اینکه رندرتون کنتراست مناسبی نداره

مسائل دیگه رو بچه ها گفتند
ولی واقعا خوشحالم که شما از بچه هایی هستید که به شدت کیفیت کاراتون داره پیشرفت می کنه
امیدوارم نقد من و دوستان دیگه به پیشرفتتون کمک کنه
موفق باشید

behrad_mouse

Well-Known Member
ممنون
راستش کنتراست زیادتر کار رو خراب میکرد
خودمونیما کنتراست اعتیادآور داره میشه
در رابطه با فرش موافقم اصلاح کردم ببینید بهتره؟
بیشتر خواستم کار کلاسیک بزنم که کمتر تو این فروما دیده میشه
بنفش گل رو قبول دارم هنوز دنبال گل مناسب میگردم راستش
فرخ جان ممنون
راستش اگر نقصی تو کار هست بذار به پای تجاری بودن و عجله
معمولا مشتری کار واقعی و اینا فرقی نمیکنه و حتی بعضی وقتا فرق تری دی و عکس رو نمیدونه
ولی چون کارم رو دوست دارم خودمم زیاد روش کار میکنم:wink:
همتون باحالین ایول
از دوستان عزیزم FATEMEH_Y/farchitect2010/Farrokh که مشوقم بودن همچنین بقیه بچه ها ممنونم .ممننننننننننننننووووووون:rose:
از خیلی از بچه ها هم شاکی هستم راستش حدس میزدم که با بهتر شدن کار نظرها کمتر شه
این از برکات فروم های ایرانیه
حسادت یا رشک ورزیدن مسئله این است
بعد از این ابراز عقیده منتظر انتقادات کوبنده هستم

دوباره تو این یکی کار فرش رو اصلاح کردم

*farshid*

کاربر VIP
حسادت؟
این جوری به موضوع نگاه نکن.
بعضی ها هستند که وقتی میبینن طرف راه خودشو پیدا کرده و کارش به یه حدی رسیده دیگه به خودشون زحمت نقد نوشتن نمیدن.

البته منم مثل تو فکر میکردم ... اینجوری( البته قبلا اینجوری فکر میکردم هاااااااااا)

اگه کار خیلی بد باشه ...معمولا نظر نمیدن:)

اگه کار نسبتا بد باشه... اینجوری نقد میکنن: کارت بدک نیست ولی با رهنمود های من میتونی کارتو بهتر کنی...برای شروع برو نمونه کارای منو ببین.:lol:

اگه کار خوب باشه... اینجوری نقد میکنن: کار خوبیه ولی کاش نور زرد رو سفید تر میگرفتی. مدل هارو خودت ساختی؟ نه بهت نمیاد :sad:

اگه کار خیلی خوب باشه یه حس رقابت ایجاد میکنه... اینجوری نقد میکنن: داداش کارت خوبه . ولی مدلهات که آماده هستن . دیوارتم که خیلی تمیز شده. آسمونتم که خیلی روشنه.میزتم که نویز داره. اون کفشی هم که گذاشتی بند نداره. تازه... زمان رندرو ننوشتی وایر هم که نذاشتی... خاک تو سرت:shock: پرسوناژتم که معلولن. اون دختره هم که چادر نداره.

و اما اگه کار کسی خیلی خیلی خووووب باشه ( عالییییییییییییییییی.توووووووووووووپ)...اینجوری نقد میکنن:

داداش من نوکرتم من چاکرتم. آدرس بده بیام عکس یادگاری بگیریم. امضا بده... کاش یه روزی بیام پیشت از تجربیاتت استفاده کنم.

و در تمام این نقد ها به کوچکترین نکته تکتیکی و هنری نمیپردازن. ( البته این مربوط به 3 دهه پیش بود و الان نقد ها خیلی خوب و کارشناسی شدن)
:neutral:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.مرسی از بابت کار خوب.گفتنی ها رو دوستان گفتن.منم به نوبه خودم نقد می کنم.
نقاط قوت<
1-بسته شدن کار در زمان کم
2-ارائه فضای کلاسیک مناسب.همخونی درست آبجکت ها و .. که نشون گر شناخت درباره این نوع معماری هست.
3-استفاده قشنگ از انواع لامپ--هالوِژن ها لامپ های دیواری لوسر افکت نورها
4-بگ گراند جالب برای بیرون پنجره

نقد:
1-رنگ بندی زیاد شده.من خودم شخصا معتقدم برای زیبایی کار نباید تعداد رنگها از 1 حدی زیادتر بشه.حداکثر از 3 یا 4 تا رنگ استفاده بشه.بعد با تنالیته های رنگها بازی کرد.اینجا خیلی زیاد شده.و به نظرم بعضی هاشون همخونی نداره.مثل کاغذ دیواری
2- متریال ها بشدت خام هستن.رفکلت کار خیلی ضعیف شده.فقط آیته رفلکت داره.برای جذاب شدن به همه چی باید رفلکت داد.حتی خیلی کم.اما اینجا خیلی از متریال ها کاملا واضحه که نداره.و نمیشه گردن این انداخت که رندر تایم زیاد میشه.چون فرق V-ray با بقیه انجینها اینه که هر چقدر رفکلت زیاد و کم بشه تو زمان رندر آنچنان تاثیری نداره.اما توی منتال اگه رفلکت زیاد بشه سیستم تر میزنه.
3- تابلوهات بعضی هاشون استرج شدن.خوب عکسی یزار که با نسبت کادر قاب عکس هم خونی داشته باشه.
4-معمولا برای جاهایی مثل تلویزیون که خودشون کانون توجه هستن دیگه هالوِژن کار نمی کنن.چون ما میخوایم تلویزیون ببینیم نه نور هالوژن.
5- شدت نور هالوِژن میز تلویزیون از لامپ دیواری بیشتر شده!.
6-فرش خوب نبود که اصلاح شد.
7-گفتی کار اجرائیه و برای مشتریه.آیا لوازمی که گذاشتی تو بازار پیدا میشه یا فقط توی مغازه های اور موشن پیدا میشن:lol:
8-برای رندرهای نزدیک DOFبزار.کار قشنگ میشه.با فتوشاب بکن که وقتت گرفته نشه.یه ماژیک Blur رو دست بگیر بیافت به جون کار:green:
9-کنتراست کار خیلی پائینه.پیشنهاد میکنم برای چنین کارهایی توی Color Mapping‌ عدد Gamma رو پائین بیار.و از Reinhard‌استفاده کن.
10-نور بیرون کوووو؟؟:)بابا بیار نور رو نترس.! برای سایه نور هم توی V-Ray Shadow دکمه Area Shadow‌ رو بزن.
11-افکتهای نوری که دادی به لامپ ها یه خورده قرمز زیاد داره.
12- بوس بوس...:rose:

کلیت کار خوب شده. تونستی یه فضای کلاسیک جالب رو ارائه کنی.اما روی نور پردازی کم وقت گذاشتی.

behrad_mouse

Well-Known Member
سلام.مرسی از بابت کار خوب.گفتنی ها رو دوستان گفتن.منم به نوبه خودم نقد می کنم.
نقاط قوت<
1-بسته شدن کار در زمان کم
2-ارائه فضای کلاسیک مناسب.همخونی درست آبجکت ها و .. که نشون گر شناخت درباره این نوع معماری هست.
3-استفاده قشنگ از انواع لامپ--هالوِژن ها لامپ های دیواری لوسر افکت نورها
4-بگ گراند جالب برای بیرون پنجره

نقد:
1-رنگ بندی زیاد شده.من خودم شخصا معتقدم برای زیبایی کار نباید تعداد رنگها از 1 حدی زیادتر بشه.حداکثر از 3 یا 4 تا رنگ استفاده بشه.بعد با تنالیته های رنگها بازی کرد.اینجا خیلی زیاد شده.و به نظرم بعضی هاشون همخونی نداره.مثل کاغذ دیواری
2- متریال ها بشدت خام هستن.رفکلت کار خیلی ضعیف شده.فقط آیته رفلکت داره.برای جذاب شدن به همه چی باید رفلکت داد.حتی خیلی کم.اما اینجا خیلی از متریال ها کاملا واضحه که نداره.و نمیشه گردن این انداخت که رندر تایم زیاد میشه.چون فرق v-ray با بقیه انجینها اینه که هر چقدر رفکلت زیاد و کم بشه تو زمان رندر آنچنان تاثیری نداره.اما توی منتال اگه رفلکت زیاد بشه سیستم تر میزنه.
3- تابلوهات بعضی هاشون استرج شدن.خوب عکسی یزار که با نسبت کادر قاب عکس هم خونی داشته باشه.
4-معمولا برای جاهایی مثل تلویزیون که خودشون کانون توجه هستن دیگه هالوِژن کار نمی کنن.چون ما میخوایم تلویزیون ببینیم نه نور هالوژن.
5- شدت نور هالوِژن میز تلویزیون از لامپ دیواری بیشتر شده!.
6-فرش خوب نبود که اصلاح شد.
7-گفتی کار اجرائیه و برای مشتریه.آیا لوازمی که گذاشتی تو بازار پیدا میشه یا فقط توی مغازه های اور موشن پیدا میشن:lol:
8-برای رندرهای نزدیک dofبزار.کار قشنگ میشه.با فتوشاب بکن که وقتت گرفته نشه.یه ماژیک blur رو دست بگیر بیافت به جون کار:green:
9-کنتراست کار خیلی پائینه.پیشنهاد میکنم برای چنین کارهایی توی color mapping‌ عدد gamma رو پائین بیار.و از reinhard‌استفاده کن.
10-نور بیرون کوووو؟؟:)بابا بیار نور رو نترس.! برای سایه نور هم توی v-ray shadow دکمه area shadow‌ رو بزن.
11-افکتهای نوری که دادی به لامپ ها یه خورده قرمز زیاد داره.
12- بوس بوس...:rose:

کلیت کار خوب شده. تونستی یه فضای کلاسیک جالب رو ارائه کنی.اما روی نور پردازی کم وقت گذاشتی.

ممنونم دوست عزیز
عارف جان راستش تو کار کلاسیک خود به خود رنگ ها متنوع و زیاد میشن رو سبک های روسی اینطور رنگ بندی عادیه به هر حال اونطور هم که شما میگی هم درسته فکر کنم بستگی به سبک و سلیقه داره ولی ممنونم :rose:
راستش با مورد 7 فقط مخالفم
به جز آبجکت های کوچک که اورموشن هستن بقیه مبل و نور و ... تماما در بازار موجودند و مدل آماده اورموشن نیستند
هر چند که تمامی آبجکت های اورموشن در حال حاظر بازاری هستند بستگی داره بازار کجا ایران یا خارج تازه شرط میبندم اینجا راحت تر گیر میاد :green:

راجع به نور بیرونم راستش ترسی نبود فقط خواستم نور رو پرده تمرکز پیدا کنه

بقیه موارد دقیقا درسته ممنون زیاد زیاد زیاد بوس بوس

آخرین ویرایش:

behrad_mouse

Well-Known Member
حسادت؟
این جوری به موضوع نگاه نکن.
بعضی ها هستند که وقتی میبینن طرف راه خودشو پیدا کرده و کارش به یه حدی رسیده دیگه به خودشون زحمت نقد نوشتن نمیدن.

البته منم مثل تو فکر میکردم ... اینجوری( البته قبلا اینجوری فکر میکردم هاااااااااا)

اگه کار خیلی بد باشه ...معمولا نظر نمیدن:)

اگه کار نسبتا بد باشه... اینجوری نقد میکنن: کارت بدک نیست ولی با رهنمود های من میتونی کارتو بهتر کنی...برای شروع برو نمونه کارای منو ببین.:lol:

اگه کار خوب باشه... اینجوری نقد میکنن: کار خوبیه ولی کاش نور زرد رو سفید تر میگرفتی. مدل هارو خودت ساختی؟ نه بهت نمیاد :sad:

اگه کار خیلی خوب باشه یه حس رقابت ایجاد میکنه... اینجوری نقد میکنن: داداش کارت خوبه . ولی مدلهات که آماده هستن . دیوارتم که خیلی تمیز شده. آسمونتم که خیلی روشنه.میزتم که نویز داره. اون کفشی هم که گذاشتی بند نداره. تازه... زمان رندرو ننوشتی وایر هم که نذاشتی... خاک تو سرت:shock: پرسوناژتم که معلولن. اون دختره هم که چادر نداره.

و اما اگه کار کسی خیلی خیلی خووووب باشه ( عالییییییییییییییییی.توووووووووووووپ)...اینجوری نقد میکنن:

داداش من نوکرتم من چاکرتم. آدرس بده بیام عکس یادگاری بگیریم. امضا بده... کاش یه روزی بیام پیشت از تجربیاتت استفاده کنم.

و در تمام این نقد ها به کوچکترین نکته تکتیکی و هنری نمیپردازن. ( البته این مربوط به 3 دهه پیش بود و الان نقد ها خیلی خوب و کارشناسی شدن)
:neutral:

از یه فرد حرفه ای انتظار این قضاوت عادلانه میرفت لطف داری ازت ممنونم
خیلی گلی

hmv-ray

Member
سلام بهراد جون خوبی؟
معذرت میخوام دیر شد مسافرت بودم.
خیلی خیلی بهتر شد تبریکااااااااااااااات:rose:
در ورودی خیلی خوب شد فقط من اگه بودم میز نهار خوری و بقیه چوبها رو هم از همون متریال در میدادم یا همینو یکم رفلشو بیشتر میکردم.

behrad_mouse

Well-Known Member
سلام بهراد جون خوبی؟
معذرت میخوام دیر شد مسافرت بودم.
خیلی خیلی بهتر شد تبریکااااااااااااااات:rose:
در ورودی خیلی خوب شد فقط من اگه بودم میز نهار خوری و بقیه چوبها رو هم از همون متریال در میدادم یا همینو یکم رفلشو بیشتر میکردم.

سلام خوبی ممنون
به به مسافرت خوش باشی همیشه
آره درسته اتفاقا با همن چوب دارم تستش میکنم میذارمش به زودی مرسییییییییییییی:rose:

winsent

Banned
سلام.
از قدیم و ندیم و گفتن: آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است...؟!
خیلی بهتر و زیباتر شدن، واقعا بهتون یه خسته نباشید جانانه میگم.
ایشالله در آینده باز هم از شما دوست خوب، کارهای بهتر و زیباتری خواهیم دید.
موفق باشید...

behrad_mouse

Well-Known Member
سلام.
از قدیم و ندیم و گفتن: آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است...؟!
خیلی بهتر و زیباتر شدن، واقعا بهتون یه خسته نباشید جانانه میگم.
ایشالله در آینده باز هم از شما دوست خوب، کارهای بهتر و زیباتری خواهیم دید.
موفق باشید...

ممنونم دوست عزیز :rose:

behrad_mouse

Well-Known Member
از زاویه دیگر
4ax.ir

*farshid*

کاربر VIP
یه چیزی ازت میخوام... رومو زمین ننداز:wink:
این دیوار آخریه رو با همین متریال دیوار بغلی رندر بگیر. اون آینه رو هم حذف کن.
اگه وقت داری:)

فکر کنم اونا مورد دارن.
بقیه کار خوب شده و واقعا کلاسیکه

behrad_mouse

Well-Known Member
خوشبختانه مشکل رندر نداشتم ولی اینکار خیلی سنگین شده بود گچ بری خیلی پلی داره ram زیاد میخوره
یه راهنمایی :
واسه زدن کار کلاسیک برید و خیلی قشنگ 4 گیگ دیگه ram بخرید :lol:

جدیدترین ارسال ها

بالا