هاستینگی که دسترسی به پنل دامین را نمیدهد ؟

gnostic

New Member
سلام
من مدتی هست که یه تعدادی از هاست و دامنه هام رو یه سرور خوب داخلی منتقل کردم ولی به من پنل دامین داده نشده است و فقط یه مدیریت نصفه و نیمه توی محیط کاربری به شکل زیر دارم :

24843d1357768040-rdacvqbvqnvjm6d3axbj.png

24844d1357768062-cbzxhbkc1b5nn6gsv3o.png

وقتی از مدیریت هاستینگ پرسیدم که چرا دسترسی بهش ندام، اگر نیاز به انتقال داشتم ؟ گفت اون موقع خودمون کد انتقال بهتون میدیم.
چون باعث تشکیک ذهن مشتری های احتمالی اون سرور نشم اسمش رو عنوان نمیکنم.
و البته ازشون راضیم و ساپورت و سرورشون خوبه ، اما نگران دامنه هام هستم ؟ دلیل اینکه مدیریت هاستینگ به من دسترسی پنل دامین رو نمیده چیه ؟ چاره چیه ؟

آخرین ویرایش:

farik

Well-Known Member
باسلام..
تا بحال نشنیده بودم که هاستینگ اینکار رو بکنه...شنیده بودم که تعدادی از دوستان برنامه نویس برای اینکه کد های php نوشته شدشون دست کسی نیفته اینکار رو میکنن و فقط خودشون به هاست دسترسی دارن و به خریدار پسورد رو نمیدن ..ولی این طور که از صحبت شما بر میآید ظاهراشخص برنامه نویس صایت شما هم نیست و شما فایل ها رو آپلود کرده اید...(البته باید بگم که عکس ها چون از سایت دیگه بود لود نشد و نفهمیدم دقیقا چطوریه اوضاع)..
البته با اینکه در کار هاست اطلاعات چندانی ندارم احتمال ضعیفی هم میدم که شاید ایشون چند تا دامنه رو یک هاست نصب کرده و هر کدوم رو به یک دایرکتوری میفرسته..اینکار رو تو hostgator دیدم گفته بود که قابل انجامه..(البته حقیقتش الان یکم شک کردم)
مثلا با خرید یک هاست اطلاعات سایت شما در پوشه ursite.com قرار داره و سایت دیگه در 2ndsite.com(اینا اسم پوشه ها در html_pub است...)بعد دامنه شما به پوشه اول میره و دامنه دیگه به پوشه دوم..اینطوری با خرید یک هاست میشه پول چند تا هاست رو گرفت..
البته باز هم نمیشه تهمت زد..فقط ایده بود...
موفق باشید..

gnostic

New Member
باسلام..
تا بحال نشنیده بودم که هاستینگ اینکار رو بکنه...شنیده بودم که تعدادی از دوستان برنامه نویس برای اینکه کد های php نوشته شدشون دست کسی نیفته اینکار رو میکنن و فقط خودشون به هاست دسترسی دارن و به خریدار پسورد رو نمیدن ..ولی این طور که از صحبت شما بر میآید ظاهراشخص برنامه نویس صایت شما هم نیست و شما فایل ها رو آپلود کرده اید...(البته باید بگم که عکس ها چون از سایت دیگه بود لود نشد و نفهمیدم دقیقا چطوریه اوضاع)..
البته با اینکه در کار هاست اطلاعات چندانی ندارم احتمال ضعیفی هم میدم که شاید ایشون چند تا دامنه رو یک هاست نصب کرده و هر کدوم رو به یک دایرکتوری میفرسته..اینکار رو تو hostgator دیدم گفته بود که قابل انجامه..(البته حقیقتش الان یکم شک کردم)
مثلا با خرید یک هاست اطلاعات سایت شما در پوشه ursite.com قرار داره و سایت دیگه در 2ndsite.com(اینا اسم پوشه ها در html_pub است...)بعد دامنه شما به پوشه اول میره و دامنه دیگه به پوشه دوم..اینطوری با خرید یک هاست میشه پول چند تا هاست رو گرفت..
البته باز هم نمیشه تهمت زد..فقط ایده بود...
موفق باشید..

سلام
سپاس دوست عزیز ، ولی فک کنم منظور من رو از پنل دامین متوجه نشدید،من مشکلی با هاست ندارم، به هاستم دسترسی دارم ، سایت دست خودمه، خودم برنامه نویسم و هیچ مشکلی نیست .....
مشکل سر دامنه است.....
دامنه به نام خودم هست و توی قسمت کاربری میتونم مدیریت دامنه ام رو انجام بدم :
di-F94M.png
di-H90A.png

و فعلا مشکلی نیست ،.....
اما جدا از این قسمت مدیریت دامنه، من باید به سایتی دسترسی داشته باشم(بهش میگن پنل دامین) که بتونم عملیات انتقال دامنه و امثال اینها رو انجام بدم، و بدون دسترسی به اون امکان انتقال دامنه از هاستینگی به هاستینگ دیگر مقدور نیست، حالا مشکل اینه که این هاستینگ ما به من پنل دامین رو نداده و گفته که اگر قصد انتقال داشتی ، خود ما کد انتقال بهت میدیم... اما اگه موقع تمدید نداد و من رو مجبور کرد که باز با خودش تمدید کنم و یا صاحب دامنه ام شد چکار کنم ؟

gnostic

New Member
منظور شما اینه که امکان set کردن DNS ها رو ندارین؟

نه عزیز
میتونم dns ها رو ست کنم ، توی تصاویری که گذاشتم امکانش رو میتونید ببینید.
فرض کنیم یه روز بخوام دامینم رو به یه سرور دیگه منتقل کنم ، دسترسی به پنل دامین برای انجام عملیات انتقال ندارم.(کد انتقال و ....)

nima s

Member
سلام ..

دوست عزیز بیشتر هاستینگ ها پنل دامین هایی که ارائه می کنند به صورت بالاست ( همون عکسی که آپلود کرده اید ) در حدی که WHOIS و DNS ها رو بتونید عوض کنید و برای انتقال دامین حتمآ باید از خود شرکت در خواست بفرمایید پنلی که شما باهاش می تونید انتقال رو انجام بدید پنل ریسلری بر روی سایت رجیستر کننده مثل onlinenic و ...
اگه دوست دارید که خودتون همه ی کار ها رو انجام بدید می تونید مستقیم ثبت کنید دامین ها رو ... !

شاد و پیروز باشید .

gnostic

New Member
سلام ..

دوست عزیز بیشتر هاستینگ ها پنل دامین هایی که ارائه می کنند به صورت بالاست ( همون عکسی که آپلود کرده اید ) در حدی که WHOIS و DNS ها رو بتونید عوض کنید و برای انتقال دامین حتمآ باید از خود شرکت در خواست بفرمایید پنلی که شما باهاش می تونید انتقال رو انجام بدید پنل ریسلری بر روی سایت رجیستر کننده مثل onlinenic و ...
اگه دوست دارید که خودتون همه ی کار ها رو انجام بدید می تونید مستقیم ثبت کنید دامین ها رو ... !

شاد و پیروز باشید .

سلام
ممنون ،
حالا اگه برای انتقال هاستینگ به هر دلیلی کد انتقال رو نداد ؟ نگرانیم بابت اینه که هاستینگ دامین هام رو تصاحب نکنه ؟!! چون شنیدم گه گاه از این شکل اتفاق ها پیش میاد....
اصلا آیا نیاز هست که هاست و دامین هر دو روی یه سرور باشن، چه مزیتی داره ؟

آخرین ویرایش:

nima s

Member
سلام
ممنون ،
حالا اگه برای انتقال هاستینگ به هر دلیلی کد انتقال رو نداد ؟ نگرانیم بابت اینه که هاستینگ دامین هام رو تصاحب نکنه ؟!! چون شنیدم گه گاه از این شکل اتفاق ها پیش میاد....
اصلا آیا نیاز هست که هاست و دامین هر دو روی یه سرور باشن، چه مزیتی داره ؟

خواهش می کنم ...

خب این دیگه بستگی داره مدیر سرور و سرویس دهنده به شما چقدر وجدان داشته باشه ... که کسی این کار رو نمی کنه .... اتفاق ها که تو این کار زیاد می افته ولی شما زیاد به دلت بد راه نده مثبت بین باشید همیشه :green:

هیچ فرقی نمی کنه که دامین کجا ثبت شده باشه و هاست رو از چه شرکتی سرویس می گیرید .. چون خود سرویس دهنده ها نیز در جای دیگری ثبت می کنن چه سرویس دهنده های کوچیک چه سرویس دهنده های بزرگ هیچ فرقی نمی کنه ...

---

شاد و پیروز باشید

pasargadteam

Active Member
با سلام و درود بیکران

سلام
من مدتی هست که یه تعدادی از هاست و دامنه هام رو یه سرور خوب داخلی منتقل کردم ولی به من پنل دامین داده نشده است و فقط یه مدیریت نصفه و نیمه توی محیط کاربری به شکل زیر دارم :

24843d1357768040-rdacvqbvqnvjm6d3axbj.png

24844d1357768062-cbzxhbkc1b5nn6gsv3o.png

وقتی از مدیریت هاستینگ پرسیدم که چرا دسترسی بهش ندام، اگر نیاز به انتقال داشتم ؟ گفت اون موقع خودمون کد انتقال بهتون میدیم.
چون باعث تشکیک ذهن مشتری های احتمالی اون سرور نشم اسمش رو عنوان نمیکنم.
و البته ازشون راضیم و ساپورت و سرورشون خوبه ، اما نگران دامنه هام هستم ؟ دلیل اینکه مدیریت هاستینگ به من دسترسی پنل دامین رو نمیده چیه ؟ چاره چیه ؟

لطفاً با یاهو آیدیم تماس بگیرید تا در صورتی که امکانش باشه دامین رو برای شما در یک پانل اختصاصی منتقل کنم و بتونید راحت و بی دردسر به کارتون ادامه بدید. البته این رو اضافه کنم که چندتا گزینه رو باید مد نظر داشت تا چنین امکانی باشه. انشاالله که شدنی باشه.

سلام ..

دوست عزیز بیشتر هاستینگ ها پنل دامین هایی که ارائه می کنند به صورت بالاست ( همون عکسی که آپلود کرده اید ) در حدی که whois و dns ها رو بتونید عوض کنید و برای انتقال دامین حتمآ باید از خود شرکت در خواست بفرمایید پنلی که شما باهاش می تونید انتقال رو انجام بدید پنل ریسلری بر روی سایت رجیستر کننده مثل onlinenic و ...

شاد و پیروز باشید .

صحبت شما تقریباً درست است. علت این مسئله اینه که میزبانان وب وقتی دامینی رو در یک ریجسترار ثبت میکنند برای راحتی و زیبایی کار داخل پانل سیستمشون (که معمولا whmcs) است دامین رو برای مدیریت باز میزارند اما موظف به ارائه لینک پانل نیز هستند. چرا که دامین در همین سیستم که عرض کردم بر اساس ایمیل, کاستومر آیدی و رمز عبورتان قابل نمایش است. پس دسترسی ای هم که دارید دسترسی مناسبی است.

در کل بگم که برخی از میزبان های ایرانی واقعاً شور برخی چیزها رو در میارند.

جدیدترین ارسال ها

بالا