هارد لپ تاپ

Soren Rexha

New Member
سلام دوستان،
من یک لپ تاپ داشتم بر اثر یک اتفاقی از دستم افتاد بعدا دیدم که وقتی روشن میشه ویندوز بالا نمیاد اصلا بوت نمیشه!(به جاش اررور broadcom no bootable device میده) بعدا خودم فهمیدم مشکلش از سیلندر هارده حالا هرچی پیش اومده از این مطمئنم که تمام این مشکلات زیر سر هارد دیسکه حالا این بماند دیروز همینجوری اتفاقی و کشکی روشنش کردم و تو حال خودم بودم که دیدم ویندوز داره بوت میشه! و نوشته preparing automatic repair اینجا بود که شک کردم به چیزهای دیگه، یک ساعت رو این موند (منم از صدای تخ تخ فهمیدم این هارد دوباره شروع کرده پارازیت انداختن و با یک صدای تخ نسبتا بلند دیگه صدا در نیاورد) ری استارتش کردم و دوباره شد همون لپ تاپ قراضه! ولی ایندفعه خبری از broadcom error نیست فقط صفحه سیاهه و بعدش این اررور رو داد (عکسشو گذاشتم) به نظرتون مشکل این لپ تاپ چیه؟ اگ از هارده امکانش هست هارد درست شه؟یک دنیا ممنون.

پیوست ها

• IMG_20190406_141029.jpg
    IMG_20190406_141029.jpg
    2.6 مگایابت · بازدیدها: 3

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوستان،
من یک لپ تاپ داشتم بر اثر یک اتفاقی از دستم افتاد بعدا دیدم که وقتی روشن میشه ویندوز بالا نمیاد اصلا بوت نمیشه!(به جاش اررور broadcom no bootable device میده) بعدا خودم فهمیدم مشکلش از سیلندر هارده حالا هرچی پیش اومده از این مطمئنم که تمام این مشکلات زیر سر هارد دیسکه حالا این بماند دیروز همینجوری اتفاقی و کشکی روشنش کردم و تو حال خودم بودم که دیدم ویندوز داره بوت میشه! و نوشته preparing automatic repair اینجا بود که شک کردم به چیزهای دیگه، یک ساعت رو این موند (منم از صدای تخ تخ فهمیدم این هارد دوباره شروع کرده پارازیت انداختن و با یک صدای تخ نسبتا بلند دیگه صدا در نیاورد) ری استارتش کردم و دوباره شد همون لپ تاپ قراضه! ولی ایندفعه خبری از broadcom error نیست فقط صفحه سیاهه و بعدش این اررور رو داد (عکسشو گذاشتم) به نظرتون مشکل این لپ تاپ چیه؟ اگ از هارده امکانش هست هارد درست شه؟یک دنیا ممنون.
دیگه موتور اون هارد دیسک رو با این شرایط مجددا روشن نکنید، هر چقدر بیشتر کار کنه احتمال آسیب دیدن اطلاعات روی دیسک بخاطر هد شکسته بیشتر میشه. هارد دیسک ها در کل ارزش تعمیر کردن ندارن برای همین باید به فکر خرید یک هارد دیسک نو یا دست دوم دیگه باشید. برای استفاده از اون لپ تاپ باید هارد دیسک در بیاد و با یک هارد دیسک دیگه تعویض بشه. اما اگه اطلاعات با ارزشی روی اون هارد دیسک دارید وقتی درش آوردید باید تحویل مراکز تخصصی بازیابی بدید تا براتون اطلاعات رو روی هارد دیسک دیگری بازیابی کنند. وقتی هارد دیسکی سالم باشه و اشتباها اطلاعاتش پاک بشه ممکنه خودتون یا هر مغازه ای بتونه بازیابی اش کنه ولی وقتی هارد دیسک خراب شده بدون تجهیزات نمیشه و اول باید درست تعمیر بشه. برای همین اون هارد دیسک رو دست کسی که تجهیزات تعمیر و بازیابی هارد دیسک نداره و کارش این نیست ندید، چون کاری نیست که بخواد فقط با یک کابل رابط و نرم افزار بازیابی انجام بده. حتما باید اول قطعات شکسته هارد دیسک تعویض بشه تا بتونه درست بازیابی اش کنه وگرنه خرابترش می کنه.

جدیدترین ارسال ها

بالا