نیکون یا کانن؟

amir01

Well-Known Member
سلام بچه ها من میخوام دوربین بخرم این تاپیک رو ایجاد کردم که هم برای خودم قضیه روشن بشه که نیکون بهتره یا کانن هم اگه بقیه تو این موضوع هنوز درگیرن مشکلشون مرتفع بشه. اگه ممکنه نظر خودتون رو بگید و دلایلتون رو هم نیز ذکر کنید.
سبز باشید ... یاحق

nima_kh

New Member
سلام دوست عزيز ، نيكون و كنون هر دو جز بهترينها هستند و در اين هيچ شكي نيست اما به خاطر اينكه ببينيم كدوم مدل از اين دو برند به كار شما مياد بايد به اين سوالات جواب بديد . ( البته با اجازه اساتيد عزيز و محترم )

1-چقدر پول ميخوايد هزينه كنيد .
2-واسه چه كاري ميخوايد .
3-دوربين slr ميخواييد يا يه دوربين كامپكت .

اگه به اين سوالات جواب بديد راحت تر ميتونيم راهنماييتون كنيم .

SPD

Member
با اجازه اساتيد مني كه حدود 7 سال تو كار عكاسي هستم از هر اينكاره اي پرسيدم و در باره اش تحقيق كردم همه جنس كانن ترجيخ دادن به سه دليل/:
1. كيفيت عكس
2. از همه مهمتر گارانتي اون
3. در درست بودن وسايلش مثل لنز و غيره

اين گفته من باعث نشه كه بكوبونم تو سر نيكون نه نيكون هم جزو بهترين ها هستش ... من مثلا يه مدت با نيكون دي-70 كار ميكردم و رازي بودم ولي گارانتيش بد جور اذيتم كردش

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
سلام دوست عزيز ، نيكون و كنون هر دو جز بهترينها هستند و در اين هيچ شكي نيست اما به خاطر اينكه ببينيم كدوم مدل از اين دو برند به كار شما مياد بايد به اين سوالات جواب بديد . ( البته با اجازه اساتيد عزيز و محترم )

1-چقدر پول ميخوايد هزينه كنيد .
2-واسه چه كاري ميخوايد .
3-دوربين slr ميخواييد يا يه دوربين كامپكت .

اگه به اين سوالات جواب بديد راحت تر ميتونيم راهنماييتون كنيم .
100% موافقم.

ببينيد كلا سعي كنيد قبل از خريد براي خودتون چند تا سوال رو حل كنيد.

اينكه از دوربينتون چه انتظاري داريد و چقدر ميخوايد هزينه كنيد و ...

مثلا يه زماني هست شما فقط ميخواي با دوربينت عكس خانوادگي در حد نيمه حرفه اي بگيري پس خريدن دوربين گرون قيمت SLR دار چندان عقلاني نيست.

يا اگر تازه كار هستيد پيشنهاد ميكنم دوربيني بگيريد كه مجهز به لرزه گير باشه. دوربيني مثل Canon S3is اين ويژگي رو داره.

من خودم اين دوربين رو دارم و تا الان كه خيلي راضي بودم ازش.

اينم يه نمونه عكسي كه ازش گرفتم:
Flower_2_by_sarakhanoom.jpg

در هر صورت نظر من اينه كه قبل از خريد دوربين اول اهدافت رو مشخص كن بعد با توجه به اون نيازي كه داري هزينه كن.

reza-f828

Member
بحث برند خیلی ساده انگارانه به موضوع نگاه کردنه
ببینید از چه میخاهید عکس بگیرید بعد

rgh2

New Member
هم كنون خوبه هم نيكون
جفتشون حرف ندارن
چه آماتور چه حرفه اي

هركدومو با توجه به پولت بخري خوبه

davoodvajdi

Member
بطور کلی درمورد دوربین slr
نیکون برای عکاسی از طبیعت ، آتلیه ، و مستند اجتماعی عالی جواب می ده بدلیل کیفیت رنگ . امکانات جانبی که در دوربین وجود دارد و راحتی کارکرد و خوش دست بودن تنوع لنز و استفاده از تمام لنز های مکانیکی تولید شده از سال 1976 به بعد
اما کانن برای عکاسی خبری و عکاسی استدیویی و تبلیغات به خاطر وجود نویز کم در تصویر مخصوصا در iso بالا و شارپنس تصویر و سرعت فکوس بالای لنزهای کنون
اما در مورد دوربین های کامپکت من سررشته ندارم چون این دوربین ها به قدری شبیه به هم هستن آن هم با امکانات یکسان و تعداد زیاد برند های تجاری مثل المپوس پنتاکس پاناسونیک سونی نیکون کانن و فوجی فیلم حالا انتخاب با خودتان است

[REZA]

Member
من خودم یه سونی دارم،اما عکسهایی رو که دوستام با کنون گرفتن خیلی جالب افتاده(با همین S3IS)
به کارگاه نقد عکس یه سری بزن،این عکسهای آخری چند تا از بچه ها با s3is هستش.
(طرف سونی که اصلا نرو...)
نیکون اکثرا دوربین های خوبش گرون هستن، مثلا D40X دوربین خیلی خوبی هستش اما باید حداقل 650 از جیب مبارک بپردازید:)
یه چیزه دیگه : اگه تازه کار هستی و میخوای عکاسی رو تازه شروع کنی به نظر من بالای 350-400 پول برای دوربین بدی اشتباه کردی!!
البته این نظر منه(شایدم اشتباه باشه!!)
و اما پیشنهاد من:
اگه آماتورید : P.S A460 canon
در غیر این P.S A720 Is canon
S3is هم دوربین خوبی هستش...
موفق باشی

من نیکون رو انتخاب کردم تو رو نمیدونم!

من از خوش دستی نیکون و کیفیت رنگ تصویرش بیشتر لذت میبرم!
البته انتخاب مدل مهمتر از انتخاب نام تولید کننده است؟
غالباً امکانات و قیمت مهمترین اصول هر انتخابی است!
لنز های نیکون بهترین لنزهای دنیاست....
قیمت کنن ازمدل‌های مشابه نیکون مقدار محسوسی پایین تره...
cmos های کنن مصرف کمتر و سرعت بیشتری نسبت به ccd های نیکون دارند...
رنگ و کیفیت تصاویر ccd های نیکون از cmos های کنن بهتر و شفاف تره ...
و ....
و همچنین شکل و شمایل دوربین رو هم در نظر بگیرین چون خیلی سلیقه ای ایه !

mahtab.65

New Member
با اجازه
به نظر من برای عکاسی آنالوگ نیکون بهتر بود ولی برای عکاسی دیجیتال کانن
البته لنز خوب هم شرطه و من لنز زیگما رو توصیه میکنم

arkdvi

New Member
كانن و نيكون دو غول صنعت اپتيك و البته دوربين ها هستند كه هميشه حواشي و رقابت بر سر اين دو برند بوده. اگرچه با ورود شركت هايي نظير پاناسونيك، پنتاكس،المپيوس،سوني و اخيرا سامسونگ كمي از بحث رقابتي اين دو شركت كاسته شده ولي حساسيت هميشه بوده و معمولا با ورود هر محصول از يكي از اين دو شركت طرف مقابل قصد ارائه محصولي متفاوت با كارآيي بالاتر را داشته.

از نظر كيفيت واقعا مشكله كه شما بخواهيد يكي از اين دو را بالا و پايين تر بدانيد. هر كدام از اين دو شركت طرفداران سرسختي دارند و شديدا به خريد محصولات شركت مورد علاقه شان پايبندند.
ولي نظر خود من كانن هست. كانن در رده compact ها برتري كاملا محسوسي نسبت به ديگر برند ها دارد و طرفداران ديگر برند ها هم اين موضوع را قبول دارند.
در رده SLR ها اما وضعيت به گونه اي ديگر است و در گروه ارزان قيمت ها حرف اول را زده. محصولاتي مثل D40-D40X و اخيراD60 اين موضوع را اثبات مي كند.در رده گرانقيمت ها هم هميشه رقابت داغ بوده و هر كدام محصولات قدري دارند.
من نيكون رو به دليل غلظت رنگ بالا نمي پسندم و البته اين موضوع هم ناشي از سنسورهاي ساخت sony است.

akkas mand_8161

New Member
از نظر من نیکون البته از نظر اینکه در اینده اگه بخوای از لنز بالا استفاده کنی از نظر قیمت لنز های کانن باصرفتر است اما از نظر مقایسه نیکنون خیلی از کنن بهتر
1- از نظر قیمت لنز
2- از نظر حمل و عکسبرداری در دست راحتر جمع میشود

jkiarash

New Member
آموزشگاه عكاسي امين ، بين اول و دوم صادقيه ، جنب پرده سراي هدي، پلاك 1842.تلفن: 44210315

پاسخ به تمامي اين سوالات و سردرگمي ها همراه با مشاوره ي رايگان خريد دوربين هاي حرفه اي با گارانتي معتبر و .......... .
آموزش اصول عكاسي ........ .

جدیدترین ارسال ها

بالا