نیاز فوری به مطلبی در مورد راه اندازی سخت افزاری و نرم افزاری شبکه ها

سلام

دوستان اگه کسی مطلب یا مقاله ای راجع به مراحل گام به گام ایجاد و راه اندازی نرم افزاری و سخت افزاری شبکه های محلی داره محبت کنه. چون واقعا بهش نیاز دارم.

با تشکر : فاتیما :wink:

تو سايت سخاروش يه چيزايي داشت.در مورد كابل كشي و اينها.كه چطور كابل كشي كني.سخت افزارش هم كه يه هاب مي خواي به تناسب تعداد سيستمها.واسه هر سيستم هم يه كارت شبكه و كابل كشي.نرم افزار هم كه همون سي دي راه انداز كارت شبكه كافيه.فقط ميمونه كابل كشي كه از سايت سخاروش بخوني حله.اگه مشكلي بود بازم من هستم در خدمتتون.
آدرس سايت سخاروش:
http://www.srco.ir/

R_chizari

Active Member
آقا اگه با يه مقاله قضيه حل ميشد كه رشته كارشناسي ارشد شبكه توي دانشگاه راه نمينداختن :)

هزار جور داستان پشت راه اندازي يه شبكه وجود داره. گسترده تر از اونيه كه فكرش رو ميكني. يه هاب گذاشتن و كامپيوتر وصل كردن به اون كه اسمش شبكه نيست. پيشنهاد ميكنم اگر علاقمندي به كتابهاي انتشارات ناقوس (يا سايرين) مراجعه كن و سر فرصت مطالعه داشته باش. بعد منابع cisco رو كه به فارسي هم ترجمه شده (البته انگليسيش بهتره) مطالعه كن www.cisco.com
بعد برو دنبال گرفتن certificate هاي اون. اونوقت هم اطلاعات توپي داري هم ميتوني پروژه بگيري و درست تحويل بدي هم باهاش همه جوره پول در بياري.

خلاصه كسي با اين گام به گامها نه برنامه نويس ميشه نه شبكه كار :) توي اين رشته ها هرچي جلوتر بري بازم بقيه ازت جلوترن هميشه .

شاد باشي
چيذري

جناب چيذري عزيز!
ضمن تشكر از راهنمايي و تقويت روحيه شما!
بايد عرض كرد كه هركسي بالاخره بايد از يه جايي شروع كنه!
همه هم كه نمي خوان استاد اعظم شبكه بشن!!!
ديد آدما نسبت به اينجور مسايل متفاوته.

به هر حال از اظهار نظرتون ممنوم.

فاتيما

R_chizari

Active Member
دوست من
من واقعياتي رو از روي تجربه عرض كردم مگه شما ميخواييد خودتون رو گول بزنيد ؟ :) راه شروعش رو هم عرض كردم توي همون پست قبلي.

موفق باشي

sarvar

New Member
سلام من راهنماييت مي كنم
شما بايد بگي چه نوع شبكه اي مي خواي راه اندازي كني همين

سلام
ممنون از قول مساعدتون!
فكر مي كنم براي شروع راه اندازي يه شبكه LAN با توپولوژي Star مفيد باشه. البته امكان اتصال اين شبكه به اينترنت و قابليت تعريف user و خلاصه يه سري مسايل اينچنيني رو هم در نظر گرفت.

البته خود من هم صفر صفر نيستم. help ويندوز 2000 رو خوندم و يه سري جزوات راجع به اين مساله رو هم مطالعه كردم. با يه مقدار كار عملي.
ولي اينكه بخوام يه شبكه رو از صفر خودم شروع كنم نه!

با اين اوصاف منتظر راهنماييت هستم.

با تشكر : فاتيما

nima_isp

Member
فقط كافيه علاقه داشته ياشي. همين
سعي كن به يكي از شركتهاي كمپيوتري رفت و آمد داشته باشي.
خيلي از اين وسايل و تجهيزات شبكه ساده هستند فقط مشكل تو نديدن اونهاست.حتي سيسكو

جدیدترین ارسال ها

بالا