نکات و ترفندهای کورل دراو

با سلام

امیدوارم اموزشی که میزارم تکراری نباشه اگر هم تکراری بود بد نیس یاداوری میشه :D
البته برای اونایی که تازه وارد جمع کورل شدن :idea:

ممکنه تازه شروع کرده باشین و این براتون سوال باشه که چطوری چند شکل رو می تونیم با هم و در یک راستا تنطیم کنیم
من برای بهتر درک کردن این اموزش همرا با شکل براتون توضیح دادم

تنطیمات چند شکل در یک راستا
1- چند دایره با هم رسم کنید و سپس هر سه را انتخاب نمایید با توجه به شکل 1 در پایین منوها گزینه ای به نام
align and Distribute قرار دارد با انتخاب ان کادری برای شما باز میشود و به راحتی می تونین بنا به خواسته خودتون اشکال رو تنظیم بکنین

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    67.8 کیلوبایت · بازدیدها: 78
  • 2.jpg
    2.jpg
    81.2 کیلوبایت · بازدیدها: 70
آخرین ویرایش:
شماره 2

عکسی رو میخواین در داخل یک مربع یا دایره و یا .... قرار دهید (با توجه با شکل های گذاشته شده )
آموزش شماره 2

چند دایره داریم که میخواهیم عکسی رو در داخل انخا قرار دهیم
1- عکس را اتخاب می کنیم
2-با راست کلیک بر روی یکی از این دایره ها و انتخاب گزینه power clip inside عکس به داخل شکل انتقال می یابد برای اینکه وارد محیط خود عکس بشیم با نگه داشتن کنترل بر روی دایره کلیک می کنیم( البته دوبار کلیک کنین ) وارد محیط عکس شوید می توانید به راحتی عکس را بزرگ یا کوچک یا حرکت دهید برای خارج شدن از این محیط بیرون عکس کلیلک کنین تا به بیرون دایره برگردین حالا عکس شما در داخل دایره قرار دارد
3- ممکنه سه شکل متفاوت داشته باشین که دور از هم و یا در کنار هم قرار داشته باشن و بخواهین این عکس در داخل انها هم قرار بگیرد پس به راحتی هر سه دایره راانتخاب کنید و با زدن گزینه weld خیلی راحت هر سه دایره را به هم ربط دهید حالا عکس شما در داخل این سه شکل نیز قراردارد با اینکه در کنار هم نباشن حتی رنگ انتخابی هم برای هر سه دایره یکی خواهد بود

پیوست ها

• 3.jpg
    3.jpg
    53.6 کیلوبایت · بازدیدها: 78
  • 4.jpg
    4.jpg
    50.5 کیلوبایت · بازدیدها: 80
شماره 3

با انتخاب ابزار Graph paper tool و با تنطیم این ابزار یعنی بر حسب تعداد مربع های عمودی و افقی یک زمینه شطرنجی ایجاد کنین طبق نمونه پیوستی
عکس را به داخل مربع ها وارد کنین طبق اموزش شماره 1
حالا باز زدن کنترل + Bو یا رایت کلیک و انتخاب ان گروپ all ungroup تمامی مربع ها شکسته می شوند و به راحتی می توانید جا به جا بزرگتر و یا حذف کنید قسمتی از عکس را

پیوست ها

• 5.jpg
    5.jpg
    74.6 کیلوبایت · بازدیدها: 98
  • 6.jpg
    6.jpg
    78.7 کیلوبایت · بازدیدها: 94

ali3dtech

Member
jijiviji جان خیلی ممنون. من که استفاده کردم. به قول حامد اگه بنظر ساده بیاد اما خیلی کاربردی هستش.
همیشه موفق باشی

از دوستان دیگه هم که مطلب گذاشتن تشکر میکنم واقعا جالب بود مطالبتون.
ولی خداییش این کورل هم یه نرم افزار تخصصی و قدرتمندیه ها...

sorena_hi

Member
با سلام خدمت دوستان عزیز
ببینم کی میتونه کمکم کنه. مشکلی که من دارم اینه که وقتی یه آبجکت رو آن گروپ میکنم و می خوام بخشی از اون رو پاک کنم پدرم در میاد یعنی معمولا تمام وکتورها یه لایه سیاه زیرشونه که بعد از استفاده از ابزار پاک کن البته با انتخاب همون ناحیه یه سایه سیاه از اون بخش که میخواستی کلا پاک شه و سفید شه می مونه هر راهی امتحان کردم موفق نشدم خواهشا کمکم کنید :sad:

ahmad47

New Member
سلام به همه
من اولين باره كه به اين سايت جالب اومدم و از مطالب مفيد داخل متن استفاده كردم. خيلي ممنونم. ولي يه مشكلي هست و اون اينكه لينكهايي كه گذاشته شده با فرمت pdf را نمي تونم باز كنم با اينكه برنامه acrobat را هم در دستگاه دارم. اگه ممكن هست مرا راهنمايي كنيد.
احمد

yagma

New Member
ایول دمت گرممممممممممممممممممم
خیلی حال دادی رفیق
خیلی عالی بود فقط یه چیز یه بیشتر باشه مطالب بهتره ونکاتی هم راجع به فیلترها در کرل بگی دیگه حرفی نمی مونه:eek:جدا کفمون افتاد:eek:

yaiiaj

کاربر VIP
سلام به همه دوستان گلم
مطلب کوچیکی هست که فکر کردم شاید مطرح کردنش کمکتون کنه:)
همه می دونیم که یکی از راههای زوم کردن توی کورل استفاده از قلتک موسه
با نگه داشتن کلید shift نشانگر موستون هر جا که باشه کورل اونجا زوم می کنه و با نگه داشتن کلید ctrl حرکتی افقی روی صفحه انجام میشه
من همیشه پر چونه ام طولانی بودن مطلبو به بزرگی خودتون ببخشید:D

yaiiaj

کاربر VIP
shift+f2

سلام به همه دوستان عزیز:oops:
تویcorel draw وقتی که لایه مورد نظرتون رو انتخاب کردین با فشردن کلیدهای shift+f2 یک زوم توپ رو مشاهده کنین

موفق باشین:rose:

yaiiaj

کاربر VIP
سلام رفقا:oops:
توی کورل با فشردن کلید'shift' و انتخاب یک رنگ یک پنجره برای شما باز می شه که در اون میتونین با نوشتن نام یک رنگ اون رو انتخاب کنین
پیروز باشین

james007

New Member
با انتخاب ابزار graph paper tool و با تنطیم این ابزار یعنی بر حسب تعداد مربع های عمودی و افقی یک زمینه شطرنجی ایجاد کنین طبق نمونه پیوستی
عکس را به داخل مربع ها وارد کنین طبق اموزش شماره 1
حالا باز زدن کنترل + bو یا رایت کلیک و انتخاب ان گروپ all ungroup تمامی مربع ها شکسته می شوند و به راحتی می توانید جا به جا بزرگتر و یا حذف کنید قسمتی از عکس را

آقایونی که تونستن این رو انجام بدن لطف کنن برای من هم توضیح بدن. من که نتونستم. لطفا

moezziali

New Member
سلام

سلام خسته نباشید

زمانی که یک طرح می بریم لیتوگرافی تا فیلمشو بگیرن توجه کرده باشید یکسری نشونه و رنگ دور طرح می دازند می خاستم ببینم چه جوری می زارن .
ممنون

golenarges321

New Member
با کلیک بر روی یکی از خصوص راهنما (guide line) در صفحه و فشردن کلیدهای ctrl + a میتوانید تمام خطوط راهنمای صفحه را انتخاب کرده و با هم جا به جا کنید یا تغییر رنگ دهید !

(این نکته رو قبلا آقا روزبه جایی دیگه گفته بودند)

سلام و تشکر از همه دوستان که به مشکل من پاسخ دادند . یه سوال دیگه هم داشتم و آن اینکه چه جوری یه شکل منحنی باز را در محیط کرل دراو می توان داخل شکل را رنگ کرد

golenarges321

New Member
:rose:سلام من تازه به جمع شما پیوستم و خیلی مبتدی هستم لطفا مرا راهنمایی کنید . چگونه میتوان در محیط کرل دراو داخل شکل منحنی باز را رنگ گرد ممنون از همه دوستان و مسئولین:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا