نکات جالب و حیرت انگیز از مکس 2012 - نیازهای سخت افزاری جدید برای این نسخه

s_mostafa_h

Well-Known Member
سلام
بابت اطلاعات خوب تان تشکر می کنم . اما همواره یادمان باشه - بهترین کار ها رو هم میشه با ورژن های پایین تر هم انجام داد . مهم اینه که ما چقدر در این نرم افزار ها توانمند هستیم .مکس با ورژن های پایین حتی 5 و 6 آن هم قدرتمند است .

پرواز

Member
ورژن های جدید نرم افزارهایی مانند مکس درسته که تغییراتی دارند و کاراییهای مناسبی به هشون اضافه میشه
اما درست که فکر میکنی میبینی یه جور استعمار نوینه که ماها رو دنبال تکنولوژی اونا میکشونه و یه جورایی ما ها رو مجبور میکنه که محتاج شون باشیم و دنبالشون بریم
درست که اونا پول فکر شون رو میگیرند و بابت این تکنولوژی نرم وافزاری و سخت افزاری شون زحمت کشیدند
ولی توری برنامه ریزی کردند که با اومدن مثلا سخت افزارهای جدید نرم افزارهاشون متناسب با اونا تغییر میکنه و این عادیه و لی ماها باید دائما به دنبال هزینه های جدیدی باشیم تا مثلا سخت افزار جدیدشونو بخریم نرم افزار جدید رو نصب کنبم خرج کنیم و خرج کنیم
خب البته مجبور نیستیم با همون ورژنهای قبلی هم میشه به خوبی کار کرد ولی اخرش چی نباید عقب افتاد
من خودم که سالهاست با مکس9 کار میکنم ولی با این حال سعی میکنم تو کشوی میزم ورژنهای جدید رو داشته باشم تا موقع لزوم سری بهششون بزنم

البته این بیشتر در مورد سخت افزار صدق میکند نه نرم افزار خدارو شکر ما ایرانیا ذاتا به قانون کپی رایت اعتقادی نداریم و از این جهت هزینه های زیادی بابت خرید نرم افزار گردنمون نیست به راحتی متونیم یک یه نرم افزار چند ده هزار تومنی رو چند هزار تومن بخریم و همون کاری رو باهاش کنیم که با اصلش میکنند در غیر این بود من به شخصه حاضر نبودم بابت ورژه مکس بیشتر از ده پانزده هزار تومن بدم و شاید همین باعث میشد من پیشرفتی تو کارم نکنم
ایشالله خدا مارو ببخشه یک حق واقعی اونا رو نمیدیم ...ولی حقشونه اونا مارو تحریم میکنن ماهم اونارو

سلام اقا مصطفی
چرا اون تاپیک اموزش اسکریپتو که لینکشو تو امضات گذاشتی ادامه نمیدی
بخدا سئوال زیاد داریم ها نمیشه یه جوری یه جایی ادامش دهی
یه جایی که بشه سئوال هامونو پرسید

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.بحث خوبی شده.نظرات همه خوبن...
نظر من اینه الان سال 2011 هست.ورژن های جدید مطمئنا مزایایی دارن.ما که پولی بابت خریدش نمیدیم باید از این فرصت به نفع خودمون استفاده کنیم.
اما قبول دارم که همیشه جدیدترین ها بهترین نیست.
مثلا چقدر تبلیغات شد برای همین انجین iray که با cuda سازگاری داره.اما آیا واقعا iray به گرد پای vray می رسه؟؟؟ هنوز که هنوزه vray توی دنیا داره حرف اول رو میزنه.یه جورایی بقیه میخوان خودشون رو بهش این عجوبه 50 مگابایتی برسونن!
من شخصا معتقدم اگه به جای خریدن یه کارت quadro که تو ایران متاسفانه 3 برابر بازار جهانی قیمت داره! ( fx4000 هفتصد دلار هست و اینجا 2 میلیون!) میدم 2 تا زئون می بندم که سیستم بر مبنای cpu base قوی باشه که نیاز vray منو جواب بده.حالا بخوام توی ویوپورت راحت کار کنم می بینم پول ندارم خب راحت کار نمی کنم.اما مشتری از من رندرنهایی میخواد که اونم بر مبنای cpu هست.
من شخصا مکس 2012 رو نصب کردم.حال نکردم باهاش.چون سیستمم نمی کشه.حالا سیستم خریدم بیافتم سرش ببنیم چه خبره.

s_mostafa_h

Well-Known Member
سلام اقا مصطفی
چرا اون تاپیک اموزش اسکریپتو که لینکشو تو امضات گذاشتی ادامه نمیدی
بخدا سئوال زیاد داریم ها نمیشه یه جوری یه جایی ادامش دهی
یه جایی که بشه سئوال هامونو پرسید
سلام
ضمن عذر خواهی - خدمت تان عرض کنم - متاسفانه الان درگیر یه پروژه هستم - و اعتقاد دارم اسکریپت نویسی باید گام به گام و مرحله به مرحله با مثال های ساده - دنبال بشه .
اسکریپت نویسی در بسیاری از جاها واقعا کار ساز هست - به هر جهت این قول را می دم که در اولین فرصت - قبل پایان اردیبهشت - ادامه آموزش را به هر نحوی که شده ادامه بدم .
----------
اما در مورد مکس 12 همانطوریکه دوستان فرمودند - من یه یه فیلمی دارم مال Andy Morduck که 80 درصد کارهاش رو با مکس ورژن 6 انجام داده و اتفاقا خیلی خوب هم است . به نام LOR .
صحبت اینه هر سال چه بخواهیم و چه نخواهیم این شرکت ها مجبورن یه سری تغییرات رو توی نرم افزار ها بدن - اما با بررسی که انجام دادم و خودم از مکس ورژن 2.5 شروع کردم - مکس از ورژن 9 به بعد تغییرات ایده آلی مانند گذشته به نرم افزار ها نداده . به هر صورت به قول دوست مون ما که پول زیادی بابت نرم افزار نمیدیم . قوانین دیگه هم برای اجرا نداریم - اما سئوال اینه آیا ما به تمام قابلیت های ورژن های پایین واقعا دست پیدا کردیم .
من خودم با اینکه ورژن 11 نسخه 64 بیتی رو روی Seven نصب کردم - اما از طرفی تمام کار هامو رو روی ورژن 9 انجام میدم و تنها برای رندر گیری به جهت استفاده از رم 12 گیگ اونجا ( Seven 64- Max11 )کارم رو انجام میدم .
به هر جهت ما با دنیای نرم افزاری شرکت های بزرگ دنیا سالیان زیادی فاصله داریم . مشکل اصلی ما اساس کار ماست که شدیم فقط مصرف کننده و مهندسان نرم افزاری دانشگاههای ما تنها با گذراندن چند تا جزوه دزسی می خوان بشن - برنامه نویس . که این امکان پذیر نیست .

IIIXI

Member
سلام.بحث خوبی شده.نظرات همه خوبن...
نظر من اینه الان سال 2011 هست.ورژن های جدید مطمئنا مزایایی دارن.ما که پولی بابت خریدش نمیدیم باید از این فرصت به نفع خودمون استفاده کنیم.
اما قبول دارم که همیشه جدیدترین ها بهترین نیست.
مثلا چقدر تبلیغات شد برای همین انجین iray که با cuda سازگاری داره.اما آیا واقعا iray به گرد پای vray می رسه؟؟؟ هنوز که هنوزه vray توی دنیا داره حرف اول رو میزنه.یه جورایی بقیه میخوان خودشون رو بهش این عجوبه 50 مگابایتی برسونن!
من شخصا معتقدم اگه به جای خریدن یه کارت quadro که تو ایران متاسفانه 3 برابر بازار جهانی قیمت داره! ( fx4000 هفتصد دلار هست و اینجا 2 میلیون!) میدم 2 تا زئون می بندم که سیستم بر مبنای cpu base قوی باشه که نیاز vray منو جواب بده.حالا بخوام توی ویوپورت راحت کار کنم می بینم پول ندارم خب راحت کار نمی کنم.اما مشتری از من رندرنهایی میخواد که اونم بر مبنای cpu هست.
من شخصا مکس 2012 رو نصب کردم.حال نکردم باهاش.چون سیستمم نمی کشه.حالا سیستم خریدم بیافتم سرش ببنیم چه خبره.

دوست عزیز فکر می کنم قیاس شما بین iray و vray قیاس مناسبی نباشه.. قیاس با موتور رندری که هنوز در مراحل مقدماتی به سر می بره و خود سازندگان هم اعتراف به محدودیت های اون دارن. نکته ی قابل توجه iray تنظیمات بسیار ساده و ابتدائیش و physically correct بودن اونه که در صحنه های خاصی می تونه بهتر و ساده تر از خیلی از موتورها عمل کنه..
اگر قصد دارید vray رو با موتور رندر دیگه ای قیاس کنید چرا این کار رو با یه موتور رندر هم سنخ و کامل مثل mental ray که قدمتی خیلی بیشتر از vray داره نمی کنید؟!
البته منظور من قیاسیه که از اون یه نتیجه ی فنی بگیریم و بتونیم با مزایا و معایب هر کدوم آشنا بشیم، نه قیاس های مبتنی بر احساسات و تعصب یا هر چیز دیگه ای (منظورم شخص شما نیست.) که این هم نیازمند اینه که کاربر با هر 2 موتور رندر کار کرده باشه..

abbasi_0912

Active Member
سلام به همه دوستان
بالاخره من این مکس 2012 رو دانلود کردم
اما من توی ویوپورت باهاش مشکل دارم به خاطر کارت گرافیکم واقعا وییوپورت ازیتم میکنه و تصویر توی اون بهم میریزه
شاید هم از نرم افزار باشه روی همین حساب بازم با همن ورژن های قدیمی کار میکنم

باید توی گرافیک های بالاتر چک کنم ببینم قضیه چیه

یکی دیگه از مزیت های مکس 2012 این هست که امکان ذخیره فایل برای مکس 2010 و 2011 هست که واقعا این گزینه نجات دهنده هست

البته من Vray برای مکس 2012 رو هم تست کردم عالی بود انشاا... یک پست برای مقایسه اون میزارم

جدیدترین ارسال ها

بالا