::: نکاتی در کاهش حجم پروژه در دایرکتور:::

mojtaba1339

Active Member
کاهش حجم پروژه در دایرکتور
برای کاهش حجم پروژه نهایی هم پوشه اکستراها کنار فایل پروژه ات بذارین ، خیلی به سبک شدن کمک میکنه.
در ضمن صدا رو اگه preload کنید بهتر اجرا میشه و کمتر قطع و وصل میشه ، ولی دقت داشته باشین که هر کاری کنید مثل اجرا از روی هارد نمیشه چون سرعت خواندن از روی سی دی رام خیلی کمتر از هارده ولی خب تا حد زیادی کمک می کنه.
نکته بعدی:همیشه سعی کنید تا جاییکه میتونین از بیت مپ کم استفاده کنید. سعی کنید سه حالت دکمه هات رو تو فلش بسازید و بعدش بیارید تو دایرکتور . اینطوری دیگه لازم نیست سه عضو رو تو cast اشغال کنید تا موقع اجرا زمان کمتری صرف باز شدنشون بشه.
نکته دیگه که به سبک شدن کمک میکنه اینه که cast خارجی یا اکسترنال داشته باشید. یعنی اینکه داخل خود پروژه نباشه و بیرون کنار فایل پروژه باشه.(البته پروتکتش کن که کسی بازش نکنه)
نکته بعدی: به جای یه فایل ، چند تا داشته باشید بهتره ، مثلا از یه بخش به بخش دیگه که قراره برید ، میتونید انتقال پیدا کنید به یه فایل دیگه. (وقتی هم پروتکت کنی بازم اون فایل توسط این یکی شناسایی و باز میشه.)
نکته بعد بعدی: یه فایل exe سبک و کوچیک داشته باشین که به فایل اصلی که با پسوند پروتکت شده dxr هست وصل بشه. تو سبک شدن خیلی موثره!!!!!!!!!
نکته آخر: همیشه فایل های نهایی و castها رو بعد از اتمام پروژه پروتکت کنید ، هم حجم فایل ها کم میشه هم دسترسی ناممکن میشه و هم اینکه در باز شدن تاثیر داره.
این تجربیات ناچیز رو در اختیار دوستان میذارم به امید اینکه بتونم کمک کوچیکی کنم.
اگه مشکلی بود اینجا مطرح کنید تا در صورت امکان کمک کنم.
یاعلی

آخرین ویرایش:

Lafcadio

New Member
سلام. واقعا از این راهنمایی ممنونم. اما با عرض شرمندگی چند سوال داشتم. که اگر وقت داشته باشین و جواب بدین خیلی ممنون میشم.

از Preload کردن صدا منظور شما چیه؟

من Protect کردن رو در هِلپ دایرکتور سرچ کردم اما چیزی نداد. منظور شما از Protect کردن فایل به وسیله خود دایرکتور هست؟ چطور میشه این کارو کرد؟

یک دوست دیگه ای به من گفت که اگر پروژه رو به صورت Stub Project یا Fast Project انجام بدم بهتر و سبک تره. منظورش همین نکته یکی مونده به آخر بوده که شما گفتید؟ انجام این کار به چه صورته (استفاده از dxr و یک فایل اجرایی کوچک)؟ البته فکر میکنم مبحثش طولانی باشه.

با عرض معذرت و تشکر فراوون.

تا بعد.

nima_dir

Active Member
سلام دوست عزيز
منظور از preload كردن صدا اينه كه چون صدا بصورت استريم پخش ميشه اين كار باعث ميشه كه صدا بياد و توي حافظه سريع(رم) بارگذاري بشه تا هنگام پخش بسرعت پخش بشه و ديگه الرم نباشه كه لود بشه -گاهي پيش مياد كه اگه بخواد در همون لحظه لود و بعد پخش بشه ممكنه صدا از تصوير عقب بمونه براي همين صدا رو preload ميكنن
در مورد سوال دوم هم protect كردن يعني اينكه فايل رو بگونه اي محافظت كنيم كه محتواش از ديد همه (حتي خود برنامه نويس) كخفي بمونه براي اين كارب از منوي xtra گزينه update moviie و از اونجا گزينه protect رو انتخاب كنيد.
نكته بسيار مهم:حتما قبل از protect كرد از پروژتون back up بگيرين چون ممكنه فايل Protect شده جايگزين فايل اصلي بشه و چون امكان باز كردن اين فايل به هيچ صورتي نيست اونوقت مجبور بشين از اول همه كار ها رو انجام بدين
(يه نكته توي پرانتز : براي تشكر از كليد تشكر كه در قسمت پايين هر تاپيك وجود داره استفاده كنيد)
موفق باشيد

mr mostafa

New Member
چند سوال درباره ساخت پروژه نهايي

سلام و خسته نباشيد خدمت همه دوستان عزيز اميدوارم حال همتون خوب باشه
من يك مدتي دايركتور كار مي كنم و يك چيز هايي بلدم
الان دارم يك پروژه انجام مي دم وقت زيادي هم ندارم و بايد اونو تحويل بدم! از شما دوستان كمك مي خوام و پيشاپيش به خاطر
كمكتون از شما تشكر مي كنم.
توضيح پروژه : همه كست ها اكسترنال هستش. و يك اينترنال هست كه خاليه. همه پروژه توي فتوشاپ طراحي شده و تكه تكه وارد دايركتور شده و متحرك سازيش انجام شده. تا حالا حدود 2250 فريم شده. و فايل پروژكتور اون هم 6 مگابايت! احتمالا تا 3200 فريم بيشتر ميشه و احتمالا 8 مگا بايت.
و اما چند تا سوالم :
1- آيا با افزايش تعداد فريم ها حجم فايل پروژكتور خيلي زياد ميشه و كند شدنش محسوسه؟
2- سايز عرف و منطقي فايل پروژكتور چقدر بايد باشه؟
3- چطور با توجه به اينكه تا اينجاي پروژه انجام شده حجم فايلمو كم كنم. ( بعضي دوستان ميگن DXR كن ولي نمي دونم بعد از update movie چطور بايد فايل بسته شده و DXR شده را پروژكتور كنم ؟ بايد باز كنم و publish كنم يا طور ديگه اي ؟ )
4- گذاشتن preloader براي اين پروژه منطقي يا نه ؟ و چطوري هست ؟ لطفا كامل توضيح دهيد.
5- من اومدم پروژه رو چند فايل كنم. ديدم هر كدوم شد 4 و 5 مگابايت در صورتيكه اگه يك فايل بود 6 مگابايت بود!! حالا كدوم بهتره؟
يك فايل به همراه preloader يا جند فايل كردن؟

پيشاپيش خيلي خيلي ممنونم از كمكتون.

جناب مجتبی خان از بابت آموزش قشنگ و کاربردی که مرحمت فرمودی تشکر می کنم. امیدوارم همیشه موفق و موید باشی.

f_1365_k

New Member
شرمنده یه سوال
منظور از پروتکت کردن چیه ؟ من یه آماتورم با کلی اشکال
preloud کردن یعنی چه؟
معنی این جمله ام نفهمیدم(یه فایل exe سبک و کوچیک داشته باشین که به فایل اصلی که با پسوند پروتکت شده dxr هست وصل بشه)
اگه بتونین برام توضیح بدین ممنون میشم

nima_dir

Active Member
سلام دوست عزیز
ورودتون رو تبریک میگم
منظور از پروتکت شدن یعنی اینکه از فایل به گونه ای محافظت بشه که قابلیت باز شدن نداشته باشه یعنی نه شما نه هیچ کس دیگه بعد از پروتکت شدن نمیتونین فایل رو باز کنین
در مورد پری لود هم باید بگم اسمش روشه یعنی قبل از استفاده از یک ابجکت اونو داخل حافظه لود مبکنه تا دسترسی بهش سریعتر بشه
موفق باشید

shimaaa

New Member
سلام چه طوری می تونم یک فایل swf که حاوی صدا هست رو pause كنم فايل من صدا هم داره می خوام صدا هم pause باشه

جدیدترین ارسال ها

بالا