نوشتن کلمات فارس در mmb

majideptp

Member
سلام.
خسته نباشید دوستان مجیدآنلاینی گل.

؟ من اینه که چط.ر میتونم در mmb فارس تایپ کنم؟

از فونت فارسی و همچنین فارسی ساز مریم استفاده کردم اما جواب نگرفتم.

ممنون.

splinter cell جان

pedram_MMB جان

مهران جان

از اینکه مشکل فلش در مالتی مدیا رو حل کردین و برنامه هاتون رو در اختیارم قرار دادید، بینهایت سپاسگزارم.

دوستتون دارم هوارتا:oops:

[SOBHAN]

Active Member
سلام
شما چجوري از فارسي نويس استفاده مي كنيد ؟؟ فونتهاي مربوط به خودش رو انتخاب مي كنيد ؟؟
فونتها ي مريم با _F شروع ميشن !!

موفق باشيد
محمد حسين

majideptp

Member
بله فونتهای فارسی ساز رو می شناسم.

زمانی هم که می نویسم تایپ فارسی درست نوشته میشه

اما زمانی که میخوام فایل اگزه بگیرم فونت ها همه یا شکل ؟ میشه یا مربع

pedram_MMB

Member
شما باید از گزینه InstallFont برای نصب فونت مورد نظر در سیستم طرف مقابل کنید

InstallFont("<Embedded>\farsi.ttf")

کد بالا رو تو Page Start تمام صفحات باید قرار بدی
Farsi.ttf یک مثاله...........شما فونت خودتو بزار
در ضمن ویندوز شما باید فونت فارسی Support کنه

یا حق....

آخرین ویرایش:

peyman136

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
خوب ميتوني فارسي نويسي رو با فونت هاي استاندارد مثل tahoma يا arial هم انجام بدي به تصاوير دقت كن كامل تر ميگم:(ابن مربوط به TextBTN هستش بقيه هم مثل همينه فقط يه كم فرق داره)
اول ابجكت مورد نظر رو انتخاب كن
دوم user رو انتخاب كن
3 - font رو انتخاب كن
4 - فونت مورد نظر رو انتخاب كن
5- از قسمت Script گزينه Arabic رو انتخابكن
6 - Ok رو بزن
7- تموم

البته ميتوني از روش هايي هم كه دوستان گفتن استفاده كني ولي اين راه يكم راحت تره
موفق باشي
Peyman136

پیوست ها

• 3.JPG
    3.JPG
    27.5 کیلوبایت · بازدیدها: 112
  • 4.JPG
    4.JPG
    34.4 کیلوبایت · بازدیدها: 128

[SOBHAN]

Active Member
پيمان درست ميگه .
فونتهاي فارسي نويس همينجوري و توي هر دستگاهي كار نمي كنن .
تازه براي كار كردن اونها علاوه بر نصب فونت بايد نرم افزار فارسي نويس هم نصب بشه !!
اگه از فونتهاي Tahoma و Arial كه فونتهاي استاندارد محسوب ميشن خوشتون نمياد يا به كارتون نمياد ، بهترين پيشنهاد
اينه كه نوشته ها رو تبديل به عكس كنين و بعد از اونها استفاده كنيد !

موفق باشيد
محمد حسين

silvercover

کاربر متخصص
علاوه بر چیزی که پیمان گفت اگر شما نیاز دارین فونت هایی دیگه رو جز فونت هایی همچون Tahoma انتخاب کنید، پیشنهاد می کنم از فونت های برنا رایانه که با حرف B شروع میشن استفاده کنید.

این هم سایتش

pedram_MMB

Member
سلام........
خدمتتون عرض کنم که......... فونتهای تاهوما و آریا کجا...فونتهای فارسی که خودمون جداگانه نصب میکنیم کجا؟؟(اصلا از نظر زیبایی قابل مقایسه نیستن)
البته طبق گفته آقای SOBHAN SOFTWARE میتونی نوشته های فارسیو تبدیل به عکس کنی اما باید قید HighLight روی نوشته هایی که حالت (کلید) هستند را بزنی.....کیفیت فونت هم خیلی پایین میاد
در عکس زیر فونت 1 تبدیل به BMP شده و فونت شماره 2 فونت اصلیه

4.JPG

فونتهای فارسی روی هر ویندوی قابل اجرا هستند به شرطی که در هنگام نصب ویندوز گزینه
Install Files For East Asian Language
تیک خورده باشه...
همانطور که گفتم بهترین کار اینه که فونت فارسی مورد نظرتو به صورت Embedded در MMB بارگزاری کنی و با استفاده از این کد
در هر بار اجرا شدم برنامه....فونت به طور خودکار نصب میشه(من این روشو بارها تست کردم و روی سیستمهای مختلف هم امتحان کردم و جواب هم گرفتم... این مشکلو من خودم خیلی وقت پیش تو برنامه هام داشتم)
یا حق.............................

majideptp

Member
میرم راه حل هاتون رو امتحان کنم

فقط جهت اطلاع بگم که روی سیستم فونت های B نصب هستند

گزینه Install Files For East Asian Language فعال میباشد.

بازم چشم و ممنون از راهنمایی هاتون

[SOBHAN]

Active Member
سلام........
خدمتتون عرض کنم که......... فونتهای تاهوما و آریا کجا...فونتهای فارسی که خودمون جداگانه نصب میکنیم کجا؟؟(اصلا از نظر زیبایی قابل مقایسه نیستن)
البته طبق گفته آقای SOBHAN SOFTWARE میتونی نوشته های فارسیو تبدیل به عکس کنی اما باید قید HighLight روی نوشته هایی که حالت (کلید) هستند را بزنی.....کیفیت فونت هم خیلی پایین میاد
در عکس زیر فونت 1 تبدیل به BMP شده و فونت شماره 2 فونت اصلیه

4.JPG

فونتهای فارسی روی هر ویندوی قابل اجرا هستند به شرطی که در هنگام نصب ویندوز گزینه
تیک خورده باشه...
همانطور که گفتم بهترین کار اینه که فونت فارسی مورد نظرتو به صورت Embedded در MMB بارگزاری کنی و با استفاده از این کد
در هر بار اجرا شدم برنامه....فونت به طور خودکار نصب میشه(من این روشو بارها تست کردم و روی سیستمهای مختلف هم امتحان کردم و جواب هم گرفتم... این مشکلو من خودم خیلی وقت پیش تو برنامه هام داشتم)
یا حق.............................

تا حدودی در برخی موارد حرف شما رو قبول دارم ...
اما اینکه میگید کیفیت میاد پایین رو نه ...
در ضمن شما به راحتی می تونید با استفاده از Bitmap Button هر گونه حایلایتی رو به نوشته بدبد ( که مسلما باید حداقل دو تا عکس طراحی بشه )

خوب حالا اگه تون شرط تیک Install Files For East Asian Language رعایت نشده بود اونقت نوشته ها ی فارسی برعکس نشون داده میشن و اونقته که کل پروژه زیر سوال میره !!

من همچنان معتقدم با ساخت دکمه به شکل عکس

میشه : بهترین با اطمینان ترین و با کیفیت ترین دکمه ها رو ساخت.

موفق باشید
محمد حسین

majideptp

Member
از اینکه این مبحث باعث شده تا دوستان با هم چالش(لاریجانی) داشته باشن خوشحالم.

منظورم گفتگوی تمدنهاست و نه جنگ دو ملت (دوستان متوجه هستن که منظورم چیه) ممنون از همه

اما من متاسفانه هنوز نتونستم فارسی تایپ کنم.
Mmb رو دوباره نصب کردم.
تنظیمات ویندوز رو چک کردم.
دستورات دوستان رو هم اجرا کردم.
اما موفق نشدم.
به نظر شما کجای کار ایراد داره؟

splinter cell

Well-Known Member
با سلام و تشکر از majideptp عزیز برای ابراز لطفت نسبش به بنده!

pedram_MMB عزیز

تیک خورده باشه
بنظر میرسه این گزینه اصلا ربطی به زبان فارسی نداره! و مربوط به زبان کره چین ژاپنEast Asian است که بهشون چشم بادامی میگیم چنانکه وقتی این تیک رو علامت میزنید خودش این مطلب رو بهتون یادآوری میکنه.و فقط 230 مگابایت الکی از هاردتون رو میگیره !جهت اطمینان یک بار این تیک رو بردارین و ریستارت کنید و خواهید دید هیچ تغییری ایجاد نمیشه!
زبان فارسی برای مایکروسافت جزؤ زبانهای یونیکد بحساب میاد. و شما باید حتما تیک بالایInstall Files For East Asian Language رو بزنید که مربوط به فارسی میشه.البته این شرط لازمه و کافی نیست و کار دیگه ای که باید حتما حتما انجام بشه اینه که
majideptp عزیز شما علاوه بر کارهایی که بقیه دوستان گفتند در کنترل پنل و قسمت لنگوئیج که رفتی در تب سومش کهAdvanced نام داره و مربوط به زبانهای یونیکد است باید Farsi رو انتخاب کنی که پیشفرضش English هست و بعد از ریستارت باید مشکل برطرف شده باشه.البته اگه تمام اون کارهایی که دوستان دیگه در استفاده از فونتهای فارسی گفتند انجام داده باشید.
پیشنهاد منم اینه که از فارسی نویسها استفاده نکن و فقط از فونتهای فارسی معمولی استفاده کن.
ضرری نداره پیشنهادمن رو هم انجام بدی!امیدوارم مشکلت برطرف بشه! یاحق

majideptp

Member
نمایش فونت فارسی در دیگر سیستم ها

با سلام و تشکر از majideptp عزیز برای ابراز لطفت نسبش به بنده!

pedram_MMB عزیز

بنظر میرسه این گزینه اصلا ربطی به زبان فارسی نداره! و مربوط به زبان کره چین ژاپنEast Asian است که بهشون چشم بادامی میگیم چنانکه وقتی این تیک رو علامت میزنید خودش این مطلب رو بهتون یادآوری میکنه.و فقط 230 مگابایت الکی از هاردتون رو میگیره !جهت اطمینان یک بار این تیک رو بردارین و ریستارت کنید و خواهید دید هیچ تغییری ایجاد نمیشه!
زبان فارسی برای مایکروسافت جزؤ زبانهای یونیکد بحساب میاد. و شما باید حتما تیک بالایInstall Files For East Asian Language رو بزنید که مربوط به فارسی میشه.البته این شرط لازمه و کافی نیست و کار دیگه ای که باید حتما حتما انجام بشه اینه که
majideptp عزیز شما علاوه بر کارهایی که بقیه دوستان گفتند در کنترل پنل و قسمت لنگوئیج که رفتی در تب سومش کهAdvanced نام داره و مربوط به زبانهای یونیکد است باید Farsi رو انتخاب کنی که پیشفرضش English هست و بعد از ریستارت باید مشکل برطرف شده باشه.البته اگه تمام اون کارهایی که دوستان دیگه در استفاده از فونتهای فارسی گفتند انجام داده باشید.
پیشنهاد منم اینه که از فارسی نویسها استفاده نکن و فقط از فونتهای فارسی معمولی استفاده کن.
ضرری نداره پیشنهادمن رو هم انجام بدی!امیدوارم مشکلت برطرف بشه! یاحق

سلام

بالاخره موفق شدم فارسی تایپ کنم.

از همه ممنونم- بله موفق شدم تایپ کنم راه آخر جواب داد.

راه آخری که یادآور شد بیقه راههای دوستای دیگه رو انجام بدم.

؟ دیگه من اینه که حالا چیکار کنم که وقتی خروجی میگیرم این فایل autorun تو یه سیستم دیگه جواب بده یعنی فونتها توی بقیه سیستم ها هم جواب بده.

نمیشه که به عالم و آدم گفت برای دیدن این سی دی تنظیمات ویندوزتون رو به هم بریزید.

همتون رو دوست دارم

majideptp

Member
البته این سی دی قرار نیست عالم گیر بشه:wink:

منظورم راه حل اصولی برای پروژه ها بود

pedram_MMB

Member
InstallFont

در جواب به : >>>>>>>> چیکار کنم که وقتی خروجی میگیرم این فایل autorun تو یه سیستم دیگه جواب بده
همانطور که گفتم یا باید از InstallFont استفاده کنید... تا فونت مورد نظر شما روی سیستم شخصی که Autorun شمارو اجرا میکنه. نصب بشه...البته اکثر اشخاصی که خودشون ویندوز نصب کردند تمام تنظیمات مربوط به فونت و زبان فارسی اعمال میکند(امیدوارم)
InstallFont("<Embedded>\Font.ttf")

آخرین ویرایش:

splinter cell

Well-Known Member
بالاخره موفق شدم فارسی تایپ کنم.

از همه ممنونم- بله موفق شدم تایپ کنم راه آخر جواب داد.

راه آخری که یادآور شد بیقه راههای دوستای دیگه رو انجام بدم

خوب خدا رو شکر که نتیجه داد.

چیکار کنم که وقتی خروجی میگیرم این فایل autorun تو یه سیستم دیگه جواب بده یعنی فونتها توی بقیه سیستم ها هم جواب بده.
البته اکثر کاربران متوسط و حرفه ای فارسی زبان این تنظیمات رو انجام میدهند ولی اگر میخواهید صد درصد از این امر اطمینان حاصل کنید باید از برنامه ای که برای اینکار طراحی شده و کار یکی از برو بچه های سایت برنامه نویس است استفاده کنید.چند ماه پیش توی سایت برنامه نویس یکی از دوستان یه همچین چیزی ساخته بود که همه خواسته های شما رو انجام میداد .حالا شما اونرو میتونی در اول پروژه ات بذاری که بطور خودکار این تنظیمات رو برقرار کنه .البته الان حضور ذهن ندارم که لینکش رو بهتون بدم آخه تا جایی که یادم میاد حجمش یک کم زیاد بود و به کلاس ما دایال آپی ها نمیخورد که دانلود کنم.اما اگه اونجا برین و بپرسین حتما دوستان کمکتون میکنند.آخه برنامه اش یک مدال هم گرفته بود و به همین علت توی ذهن برنامه نویس ها میمونه! اگه نتیجه گرفتی مارو هم بیخبر نذار.یاحق

majideptp

Member
در جواب به : >>>>>>>> چیکار کنم که وقتی خروجی میگیرم این فایل autorun تو یه سیستم دیگه جواب بده
همانطور که گفتم یا باید از InstallFont استفاده کنید... تا فونت مورد نظر شما روی سیستم شخصی که Autorun شمارو اجرا میکنه. نصب بشه...البته اکثر اشخاصی که خودشون ویندوز نصب کردند تمام تنظیمات مربوط به فونت و زبان فارسی اعمال میکند(امیدوارم)
InstallFont("<Embedded>\Font.ttf")

میشه دقیقاً بهم بگی این دستور رو کجا باید بنویسم و اصلاً باید چیکار کنم؟ لطفاً

راستش من MMB رو دارم از شماها یاد میگیرم، اول یکم خودم فضولی کردم توش خوب پیش رفتم از یه سری چیزاش سر در آوردم.
اما وقتی جلوتر رفتم کار سخت تر شد.
اگه درست متوجه منظورتون نمیشم دلیلش اینه.
یه ؟ دیگه دارم که تو یه مبحث جدید باید بپرسم.

دوستتون دارم هوارتا:oops:

SARGON

Member
جناب silvercover ممنون از راهنمائی های ارزشمند شما
یک سئوالی داشتم در مورد سایر فونت ها که ویندوز پشتیبانی میکند مثل syriac این فونت را چکونه میتوانیم در این نرم افزار استفاده کنیم
نمونه نوششتاری آنرا اینجا میزنم ܣܪܓܘܢ
ممنون میشم راهنمائی کنید مطمئنآ راهی باید داشته باشد

جدیدترین ارسال ها

بالا