نورپردازي يه صحنه ي غروب آفتاب

Sampro

Member
سلام دوستان مجيد آنلاينيم .
عيد رو بهتون تبريك مي گم و اوقات فراغت توام با خوشي و سروري رو براتون آرزو مندم .

در مورد لايتينگ يه چند تا سوال دارم .

مي خوام يه صحنه ي بزرگي در حد يه دشت رو نور پردازي كنم .
اين دشت داره غروب خورشيد رو تجربه مي كنه . بنابراين يه صحنه ي تقريبا نارنجي متمايل به قرمز هستش.
در ضمن طبيعتا خورشيد هم مايل مي تابه . و سايه ها بلند هستند .

كار من در اواسط انجام شدن هستند بنابراين نمي خوام رندر هاي طولاني داشته باشه . يعني سريع بتونم تست كنم و دوباره رندر بگيرم و ...

بنابراين تنظيماتي كه باعث مي شه زمان رندر پايين تر بياد رو ذكر كنيد تا در رندر نهايي از مقدار حداكثر اون ها استفاده كنم و در زمان تست از مقادير پايين تا راحت بتونم تست كنم .

نمي دونم خوب توضيح دادم يا نه . :cry:
ممنون از تمام دوستان .

rezvooli

Member
سلام دوست عزیز

در قسمت مباحث اموزشی من یک تاپیک تهیه کردم از اموزش پلاگین DreamScape

یه نگاهی بنداز فکر کنم کارت راه بیوفته .....موفق باشی :wink:

ehsan_3dmax

Active Member
سلام دوستان مجيد آنلاينيم .
عيد رو بهتون تبريك مي گم و اوقات فراغت توام با خوشي و سروري رو براتون آرزو مندم .

در مورد لايتينگ يه چند تا سوال دارم .

مي خوام يه صحنه ي بزرگي در حد يه دشت رو نور پردازي كنم .
اين دشت داره غروب خورشيد رو تجربه مي كنه . بنابراين يه صحنه ي تقريبا نارنجي متمايل به قرمز هستش.
در ضمن طبيعتا خورشيد هم مايل مي تابه . و سايه ها بلند هستند .

كار من در اواسط انجام شدن هستند بنابراين نمي خوام رندر هاي طولاني داشته باشه . يعني سريع بتونم تست كنم و دوباره رندر بگيرم و ...

بنابراين تنظيماتي كه باعث مي شه زمان رندر پايين تر بياد رو ذكر كنيد تا در رندر نهايي از مقدار حداكثر اون ها استفاده كنم و در زمان تست از مقادير پايين تا راحت بتونم تست كنم .

نمي دونم خوب توضيح دادم يا نه . :cry:
ممنون از تمام دوستان .

اگر با vray كار ميكني با استفاده از نور vray sun ميتوني اين حالت رو دقيقا شبيه سازي كني.
فقط فراموش نكن كه شدت نور رو اگه با دوربين نوع vray كار نميكني به حدود پنج صدم تا يك دهم كاهش بدي.
بقيه ي پارامترها ساده است. كافيه در يك صحنه ي ساده تست بزني.
موفق باشي.

جدیدترین ارسال ها

بالا