نمونه سرچ داینامیک فارسی و انگلیسی در اکشن اسکریپت 3 با ایکسمل

++Hadi++

Active Member
ببینید دوست عزیز این یه سمپل خیلی ساده برا چند سال پیشه...ایده اش هم با متد ساده indexOf هست که ایندکس های یه رشته هاص رو تو یه رشته بزرگتر پیدا می کنه...اگه متون فارسی رو سرچ نمی کنه به خاطر اینه که تو کاراکتر های فارسی صد ها هزار دنگ و فنگ وجود داره که تو انگلیش نیست.برا مثال ما ی معمولی داریم ولی اگه shift رو بگیرید و کلید x رو بزنید، این بار می نویسه ي که ی عربیه.خیلیا همینو مشکل دارند چون ظاهرا هر دو ی هستند ولی از هم نمی شه تشخیص داد.در سایر موارد مطمئن باشید اگر رشته ورودی مورد سرچ اگه در متن موجود باشه، متد indexOf اونو پیداش می کنه مگر اینکه یا ادوب کلا مشکل داشته باشه و یا رشته ورودی شما با رشته های هم نوعش در متن مد نظر هم نوع نباشه...

moonch

Member
ممنون از توضیحاتتون. اشکال متن من این بود که توش از "" استفاده شده بود و ظاهرا توی متن xml مشکل ایجاد می کرد. خدا رو شکر حل شد. یه مشکلی که داشتم اینه که می خوام قسمتی از متن که کلمه سرچ شده رو در برداره نمایش داده بشه نه کل متن (منظورم متنی هست که تو تکست BTN نمایش داده میشه) برای این کار خواستم از تابع setselection استفاده کنم ولی ظاهرا این تابع برای متنهای tlf کار نمی کنه. اگر هم متن ها رو از حالت tlf خارج کنم تو سرچ اشکال بوجود میاد. میشه راهنمایی بفرمایید؟ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا