بی بی کد نمای کلاسیک

Mehran coyote

Well-Known Member
همه زدن تو کار کلاسیک
چی شده دوباره مد شده؟

طرحتو کاری ندارم قشنگ شده
ولی متریال ها خامن یعنی دیوارات در حد همون color هستن و تکسچر نداره

اسفالت ز کل مشکل داره چون نه بامپ داره نه رفلکت درست
اسفالت خیس قلق داره باید با وری بلند درست کنی

sallarmelli

Active Member
همه زدن تو کار کلاسیک
چی شده دوباره مد شده؟

طرحتو کاری ندارم قشنگ شده
ولی متریال ها خامن یعنی دیوارات در حد همون color هستن و تکسچر نداره

اسفالت ز کل مشکل داره چون نه بامپ داره نه رفلکت درست
اسفالت خیس قلق داره باید با وری بلند درست کنی

ساختمان اصلی تکسچر داره ولی بافتش ریز شده دیده نمی شه؟

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.خوبی؟ چرا از HDRI برای نور پردازی استفاده نمیکنی؟
متریال برای اینکه بهتر بشه باید از vray dirt استفاده بکنی تا بهتر دیده بشن. من خودم برای یکی از کارهای متریال vray sss2 marble استفاده کردم.نتیجه اعجاب انگیز بود اما خب رندر چند ساعت میشه.
طراحیش خیلی کم دیتیل هست.البته اگه اجرائی باشه خوبه اما میتونست بهتر بشه.

sallarmelli

Active Member
سلام.خوبی؟ چرا از HDRI برای نور پردازی استفاده نمیکنی؟
متریال برای اینکه بهتر بشه باید از vray dirt استفاده بکنی تا بهتر دیده بشن. من خودم برای یکی از کارهای متریال vray sss2 marble استفاده کردم.نتیجه اعجاب انگیز بود اما خب رندر چند ساعت میشه.
طراحیش خیلی کم دیتیل هست.البته اگه اجرائی باشه خوبه اما میتونست بهتر بشه.

حقیقت امر اینه که از HDRI استفاده شده

من باید بگم که خودم بود نبودش رو از لحاظ نور پردازی زیاد درک نمی کنم ولی قاعدتا همیشه زوایه دوربین با آسمان هماهنگ می شه و مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت
اگر بتونی دوتا رندر که با hdri و بدون اون نشون بدی ممنون می شم

شاید مدیریت من روی صحنه بد بوده من یه مشکل دیگه هم همیشه با hdri دارم که الان برات می ذارم
وقتی می خواییم در راستای افق بچرخونیم درست می چرخه ولی وقتی بخواییم عمودی بچرخونیم خط افق کج می شه به جای اینکه عمودی بیاد بالا مثل همینی که الان برات گذاشتم کج می شه چرا؟

Capture778.JPG

کدوم کارت از وی ری درت استفاده کردی همینی که توی امضا هست یا جای دیگه
ممنون

آخرین ویرایش:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.وقتی میخوای HDRI استفاده بکنی که خیلی واقعی بشه اول اینکه HDRI مناسب داشته باش.بهترین پیتر گدری هست. بعد اینکه حتما به vray light بده و میزان گاما توی تنظیمات مخصوص HDRI رو کم کن.بعد تاثیر که خوبه معجزه میبینی

sallarmelli

Active Member
سلام.وقتی میخوای HDRI استفاده بکنی که خیلی واقعی بشه اول اینکه HDRI مناسب داشته باش.بهترین پیتر گدری هست. بعد اینکه حتما به vray light بده و میزان گاما توی تنظیمات مخصوص HDRI رو کم کن.بعد تاثیر که خوبه معجزه میبینی

عارف ممنون می شم بیشتر توضیح بدی ، نشد ،
وی ری لایت رو به چی بدم منظورت اینه که یک وی ری لا یت به اندازه نمای ساختمان بذارم جلوش و.... و عدد گامای hdri رو روی چند بذارم پیتر گدری رو دارم

Mehran coyote

Well-Known Member
سالار اون سری بهت گفتم چی سرچ بزنی که آموزش ویدئویی همین بود دیگه
یه زمین چمن میسازه و بعد اونو با hdri نورپردازی میکنه

خداوکیلی ادمو ناامید نکنید ادم میگرده لینک پیدا میکنه واسه کمک به دیگران بعد شما حتی یه سر هم بهش نزدی :-?

یه ویری لایت بزار اونو به dom تیدیل کن بهش متریال hdri vray بده بعد intance کن تو پنجره متریالت و یه hdri توپ بهش بده و نوعشو spher کن و نورشو بزاری رو 2 یا 3
یه vray sun هم بزار size multiple رو هر چی بیشتر کنی افتابت نرم تر میشه واسه کار ملایم بزارش رو 5 بعد نتیجه کارو رندر بزن ببین فرق داره یا نه

این متنو هم سرچ کن بد نیست
hdri realistic rendering in 3ds max vray

آخرین ویرایش:

sallarmelli

Active Member
سالار اون سری بهت گفتم چی سرچ بزنی که آموزش ویدئویی همین بود دیگه
یه زمین چمن میسازه و بعد اونو با hdri نورپردازی میکنه

خداوکیلی ادمو ناامید نکنید ادم میگرده لینک پیدا میکنه واسه کمک به دیگران بعد شما حتی یه سر هم بهش نزدی :-?

یه ویری لایت بزار اونو به dom تیدیل کن بهش متریال hdri vray بده بعد intance کن تو پنجره متریالت و یه hdri توپ بهش بده و نوعشو spher کن و نورشو بزاری رو 2 یا 3
یه vray sun هم بزار size multiple رو هر چی بیشتر کنی افتابت نرم تر میشه واسه کار ملایم بزارش رو 5 بعد نتیجه کارو رندر بزن ببین فرق داره یا نه

این متنو هم سرچ کن بد نیست
hdri realistic rendering in 3ds max vray

آقا بسیار ممنون شرمنده واقعا زحمت می کشین برای بچه ها ولی من یه مشکل دارم اینه که عبور از ف ی ل ت ر ی ن گ
رد می شم از اون ولی سرعت وحشتناک میاد پایین و امکان دانلود فایل های تصویری وجود نداره برای من از free gate استفاده می کنم شما چی استفاده می کنید

چشم حالا هر طوری شده می رم اون رو نگاه می کنم
باز هم ممنون بابت وقتی که گذاشتی امیدوار کار بهتر بشه که شما هم خوشحال بشید

Mehran coyote

Well-Known Member
آقا بسیار ممنون شرمنده واقعا زحمت می کشین برای بچه ها ولی من یه مشکل دارم اینه که عبور از ف ی ل ت ر ی ن گ
رد می شم از اون ولی سرعت وحشتناک میاد پایین و امکان دانلود فایل های تصویری وجود نداره برای من از free gate استفاده می کنم شما چی استفاده می کنید

چشم حالا هر طوری شده می رم اون رو نگاه می کنم
باز هم ممنون بابت وقتی که گذاشتی امیدوار کار بهتر بشه که شما هم خوشحال بشید

خواهش میکنم
منم از فری گیت استفاده می کنم سایت که باز شد لینکشو تو سایتای دیگه مسقیم میکنم و بعد دانلود میکنم
برو سایت فایل گیر یه اکانت بخر میتونی فیلم های یوتیوب رو مستقیم کنی و با سرعت بالا دانلود کنی

sallarmelli

Active Member
خواهش میکنم
منم از فری گیت استفاده می کنم سایت که باز شد لینکشو تو سایتای دیگه مسقیم میکنم و بعد دانلود میکنم
برو سایت فایل گیر یه اکانت بخر میتونی فیلم های یوتیوب رو مستقیم کنی و با سرعت بالا دانلود کنی

آقا ممنون اسم این سایت همینه
بعد من نشتم طبق توضیحاتی که دادی یه بار دیگه روی فایل کار کردم و اتفاقا یه آموزش هم اساس همون چیزی که خودت گفتی در یوتیوپ دیدم ولی تا نصفه از وسطش ارور داد به هر حال با توضیخات خودت بارها رندر کردم
شد این چیزی که می بینی به نظر خودم که سایه ها نرم تر شدن ولی من size روی 25 گذاشتم و shadow subdivide رو هم افزایش دادم و یه سری جزییات بهتر شد
ولی نمی دونم معجزه چیه باز هم ممنون
اگر هم خواستی می تونم فایل مکس رو برات بفرستم
test6.jpg

Mehran coyote

Well-Known Member
الان نور خوبه ولی گامای کار زیاده و باقیش هم که متریالت به نظرم باید بیشتر روش کار بشه
اگر کار اجرایی نیست خواستی فایل رو بده ما هم یه تست بزنیم شاید مشکل از جای دیگست

البته همیشه سعی کن از رندر المنت ها استفاده کنی که اگر کار باشون رو بلد باشی در اصل اونا هستن که رندر رو از بی روحی در میارن

جدیدترین ارسال ها

بالا