بی بی کد نمای ساختمان

ALI_TAKHTI

Active Member
با سلام.
این کار رو امروز زدم. نما و رندر هاش کلا رو هم یه نصفه روز طول کشید.
از نقطه نظر معمارانه حرفی برای گفتن نداره چون ساختمون یکی از دوستانم هست که ساختمن رو اجرا کرده و سقف ها رو هم زدن.نمیشد نمای سنگین براش زد.دستشم خالی بود پول نداشت . از آجر و سنگ تراورتن می خواست استفاده کنه. براش نمای با منحنی کار کردم که از پس اجراش بر نمی اومد منم ناگزیر این نمای ساده رو زدم.
هدف اصلیم از گذاشتن کار نشون دادن رندر ها بود. سعی کردم بهتر از کارای قبلیم در بیاد و به واقعیت نزدیکتر شه.
3dmax 2012
vray2
photoshop

رندر رو آپ کردم.

پیوست ها

• 023.jpg
    023.jpg
    489.8 کیلوبایت · بازدیدها: 96
  • 01.jpg
    01.jpg
    561.5 کیلوبایت · بازدیدها: 71
  • 00v1.jpg
    00v1.jpg
    479.1 کیلوبایت · بازدیدها: 54
آخرین ویرایش:

seous

Well-Known Member
قشنگ شده علی جان مخصوصا گل پیچ خیلی جالب شده ... اگه امکان داره روش ساختش رو بگو... فقط ایکاش لامپ آویز توی بالکن استفاده نمیکردی ... خدا قوت...:)

madmaster_3d

Well-Known Member
خیلی قشنگ شده.
اگه امکان داره روش ساختش رو بگو...
گل پیچک ها رو می تونی با پلاگین Ivy generator 0.94-1b Plugin که تو همین سایت می تونی پیداش کنی درست کنی. کار کردن هم باهاش آسونه

ALI_TAKHTI

Active Member
قشنگ شده علی جان مخصوصا گل پیچ خیلی جالب شده ... اگه امکان داره روش ساختش رو بگو... فقط ایکاش لامپ آویز توی بالکن استفاده نمیکردی ... خدا قوت...:)

بله این یه پلاگین هست. بگرد اگه پیدا نکردی لینکش رو برات میزارم. ممنون از نظرت

sallarmelli

Active Member
آقا چه کاری می کنی که پیچک توی یک خط مستقیم تا بالا می ره
من اگه توی همین سطح بزنم از توی همین سطحی که شما زدی پخش می شه مستقیم توی یک خط بالا نمی ره چه کار کنم.

آخرین ویرایش:

madmaster_3d

Well-Known Member
قا چه کاری می کنی که پیچک توی یک خط مستقیم تا بالا می ره
از توی همین سطحی که شما زدی پخش می شه مستقیم توی یک خط بالا نمی ره چه کار کنم.
ببخشید خودم رو قاطی کردم تو تاپیک
فکر می کنم اون مسیری که می خوای بره رو با line درست می کنن بعد با برنامه گل پیچک رو بهش نسبت میدن. اگر هم این روش نباشه این هم خودش یک روشه.

ممنون میشم اگه لینکش رو واسم بگذاری ... نگی نگشتم ...حقیقتش گم شدم توی یه عالمه تاپیک و پست و نوشته و لینک و ...
مرسی:oops:
از اینجا دانلود کن.
www.guruware.at/main/store/gwIvy_v0.94-1b-max-guruware.zip

ALI_TAKHTI

Active Member
مرسی از همه.نوکرتونم این تایپیک جز پیچک یه نما ساختمون هم داره ها. کسی نظری نداره یعنی؟ نقدی،حرفی،حدیثی.
نبووووووووووووووود؟؟

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.دیروز اینجا یه پست زدم .نیست!
رندر خیلی خوبی شده.
کنتراست قشنگ شده.
با تایماز موافقم.رنگ آسمون با نورت اصلا هم خوانی نداره.
اما گل و گیاه قشنگ شده خیلی .مخصوصا با iv خیلی خوب کار کردی که اینقدر قشنگ رشد کرده
کلا نما رو خیلی شلوغ کار میکنی.هم قشنگه هم آزار دهنده.
البته سلیقه کارفرما خیلی دخیل هست
در کل خیلی خوب شده موفق باشی

ALI_TAKHTI

Active Member
مرسی عارف جان امیدارم کردی.
بله سلیقه و بودجه کارفرما تو کارهای اجرائی خیلی مهم هست.
این رندر رو تازه زدم.امیدوارم بهتر شده باشه

یه سوال:این سایه ساختمون که افتاده رو نما میخوام شدت اثرش کم شه. یعنی مثلا سایه کم رنگ تر یا با شدت کمتر ایجاد شه. از کجا باید کم کنم ؟؟؟؟

پیوست ها

• 001.jpg
    001.jpg
    479.1 کیلوبایت · بازدیدها: 10
آخرین ویرایش:

sallarmelli

Active Member
یه چندتا راهنمایی می کنم دوست داشتی استفاده کن
آول اینکه رنگ اون چراغ ها رو از سبز تغییر بده همیشه برای استفاده از رنگ سبز در مصنوعات نمی گم استفاده نمی شه ولی باید با احتیاط استفاده کرد

در قسمت های آجری اونجایی که مورب می شه سطح آجری بیشتر می شه به نظرم امکان نداره اوستا بتونه در بیاره چون اگه بخواد در بیاره با تیشه می زنه آجر رو می شکنه باید توی این نقطه خیلی دقت کنی

در مورد اون چلیپا های بالا برشون دار از فخر و مدین استفاده کن اگه اسمش رو درست کفته باشم فخر و مدین به شکل همون بعلاوه و
تقریبا به همون اندازه ولی به شکل یه سوراخ هست تو رفتگی نیست سوراخ هست برای بالکن ها هم می تونی همین کارو بکنی

یه پرده بذار پشت پنجره هات و رفلکتشون رو کم کنه توی ذوق می زنه

درختات خیلی خوب شدن ؟ موندم این درختارو از کجا میارین ؟ مال ارک مدل؟ اگه هست چنده؟

ALI_TAKHTI

Active Member
salar جان اون هایی که میگی مخصوص منطقه خود ما(خوزستان-دزفول)هست و اتفاقا چلیپا بهشون میگیم.و من هم اول چلیپا زدم که کارفرما گفت سوراخ نباشه و فقط طرحش رو کار باشه که این شکل زدم.
این آجر ها رو با تیشه نمیشکونن داداش این آجر های نما رو با دستگاه برش میدن و به راحتی میشه این طرح رو در آورد.
در باره پنجره ها بله پرده بزارم باحال تر میشه که من تنبلی کردم و ...........
درخت ها همه آرچ هستندیادم نیست ول چند اما چیز خاصی نیستندمهم خود درخت نیست نور مهمه و باعث زنده شدن رنگها میشه.
از نظرت ممنون دوست عزیز

seous

Well-Known Member
برای شدت نور ویا سایه ها میتونی توی تب v-ray رولوت color mapping با پارامترهای linear multiply یا expoential یاhsv exponential

>>>> dark multply , bright multipl رو دست کاری کنی درست میشه

ALI_TAKHTI

Active Member
ممنون از همه .

m.n1362 عزیز من عاشق نما زدن شما هستم.توپ نما میزنی ها

جدیدترین ارسال ها

بالا