بی بی کد نمای رومی

<<SAJJAD>>

Well-Known Member
نمای کلاسیک

سلام
طراحی این کار از یکی از دوستانم هست که من شبیه سازیش کردم
3dsmax,Vray,PS

پیوست ها

• Night.RGB.jpg
    Night.RGB.jpg
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 196
  • Day.RGB.jpg
    Day.RGB.jpg
    833.7 کیلوبایت · بازدیدها: 226
آخرین ویرایش:

madmaster_3d

Well-Known Member
کاره قشنگی شده. آسمون اگر بهتر بود واقعی تر میشد.البته رندر شبت با توجه به نورها فکر می کنم آسمون جالب نیست چون باید تاریک تر باشه. شایدم من اشتباه می کنم

<<SAJJAD>>

Well-Known Member
سلام سجاد جان .رندر خوبی شده موفق باشی.
ممنون محمد عزیز :rose:

آفرین سجاد جان رندر خوبی شده
مرسی افشین جان لطف دارین:rose:

رندر ها عالی شده.بخصوص رندر شب.یه سوال دارم.این هاله نور که دور چراعها تو شب می افته چطوری ایجاد میشه
ممنون علی جان :rose:اون هاله ها تو پست پرو اضافه شدن.

سلام سجاد رندرهای خوبی گرفتی واقعا مخصوصا رندر نزدیک اذون مغرب :green:
سلام سعید مرسی عزیز
majidonline_rose.gif

کاره قشنگی شده. آسمون اگر بهتر بود واقعی تر میشد.البته رندر شبت با توجه به نورها فکر می کنم آسمون جالب نیست چون باید تاریک تر باشه. شایدم من اشتباه می کنم
سلام مدمستر ممنون:rose:. اسمون رو تو ps تیره کردم ولی همچین به دلم ننشست.

3D Art

Member
البته سجاد جان بهتره به جای استفاده از کلمه " نمای رومی " از نمای کلاسیک استفاده کنیم این درست تره :دی
و در مورد طرح... بدنه خیلی بزرگ شده و پایه که اصلا معلوم نیست تاجش هم اگر تناسبات پایه و بدنه رعایت میشد درست بود به نظر من دو طبقه رو پایه بگیری بهتر میشه
موفق باشی

<<SAJJAD>>

Well-Known Member
درسته افشین جان عنوان رو عوض کردم.آخه تو دفتر انقدر گفتن نما رومی رو زبون منم افتاده.

<<SAJJAD>>

Well-Known Member

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.کار خیلی خوبی شده.البته زمخت بودن نماها معمولا به خاطر استفاده از 3dcad هست.توی شرکتم معمولا بچه های مدلسازم همیشه همین مشکل رو دارم.چون مکس بلد نیستن.البته باید اجرایی باشه.خیلی پر ریز و نقش و نگار توی اجرا نیست.مگر دست مزد خیلی بالانور شب می تونست درخشان تر باشه.خیلی جاش کمه.ببین کل فضارو فیلتر glow زدی این باعث میشه انگار بلور میشه کل کار.بهتر هست فقط جاهایی که اوربرایت میشن مثل نوک لامپ ها؛ پنجره ها و ... گلو بشهقضا غروب رو خیلی خوب اجرا کردی.مثلا بهتر هم میشد که تاشه نور قرمز خیلی کوچولو صحنه رو درخشان میکردرندر شب فکرکنم exponetial هست. به نظرم از reinhard می تونی بهتر بهتری بگیریفوکوس ها خیلی واقعی شده.خیلی طبیعی در اومده.تو زمینه دکتری داری.کار قاصدکت که شاهکار بودیه خورده دوربین رو زیاد vertical shift کردی.هیچ وقت صفر صفر نکن.بهتر هست فاصله رو زیاد تر کنی از اون ور زوم بشه.خیلی تمیز تر در میاد.یا اینکه یه خورده بده بهش.تو واقعیت صفر نداریمدر کل کارت مثل همیشه طبیعی و رئال شده.نمره من از 10 میتونه 8 باشه.موفق باشی

masoudfn

Member
001.jpg

نمای رومی و نمای کلاسیک امروزه در شهرها برای خود جای دوباره ای باز کرده اند. در شهرهای بزرگ مانند تهران و بویژه در مناطق 1، 2 و 3 در تمام محلات به وفور می توان این سبک نما را مشاهده نمود. به طور کل طراحی نمای ساختمان ها در این منطقه به این سمت گام بر می دارد وکمتر شاهد نماهای مدرن هستم. این سبک از طراحی نما به دلیل استفاده از سنگ در نمای خود و ایجاد حس لاکچری بودن طرفداران خاص خود را داراست.

استفاده از تناسبات طلایی در نماهای کلاسیک و معماری کلاسیک قطعا موجب متناسب به نظر رسیدن آن در نظر بینندگان می شود. در دنیا، معماران شاخصی هستند که فقط با سبک کلاسیک طراحی می کنند. از میان آن ها می توان به کوئین تری و برادرش فرانسیس تری اشاره نمود که معتقدند تناسبات معماری کلاسیک از سمان و از دنیایی ماورائی آمده اند و مقدس هستند. معماری کلاسیک شاید در کشورهای غربی به گونه ای تجلی گاه هویت مردم آن کشورها باشد، اما با این حال چنین به نظر می رسد که این نوع معماری، گزینه ی مناسبی برای کشور ما نباشد، زیرا زادگاه آن ایران نیست. معماری هر کشور، نشان دهنده ی هویت و فرهنگ مردم آن کشور است . شاید برقراری یک تناسب و هارمورنی گرینه ی مناسب تری باشد. اینکه تمام سبک های مورد استفاده در دنیا را بتوان استفاده نمود و در کنار این سبک های از سبک طراحی نمای کلاسیک و نمای رومی نیز بهره برد و همچنین معماری اصیل ایرانی را نیز به نمایش در آورد.

bam-jamshidie-2.jpg

IMG_20150916_235210.jpg

rose-archline-5.jpg

منبع : نمای ساختمان | آرل

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
خوب شده.
رندر شبش اگه با نورپردازی کامل نما همراه بشه خیلی بهترم میشه

جدیدترین ارسال ها

بالا