نمایش 5 رکورد آخر جدول در صفحه اول سایت؟

vanadar

New Member
من می خوام 5 رکورد آخر جدول در صفحه اول نمایش داده بشه، میشه یکی کدش رو برام بنویسه؟

vanadar

New Member
واقعاً ممنونم
درست شد من اینو برای اخبار سایتم می خواستم.

توی جدول اخبار یه فیلدی گذاشتم به اسم «گروه خبری»
و 6 تا گروه «اجتماعی» «اقتصادی» «مذهبی» «ورزشی» «حوادث» «جالب و خواندنی» که هر کدوم رو با یک عدد مشخص میشه.
شش تا صفحه هم دارم برای هر کدومش، که با همون فیلد، رکوردها رو فیلتر میکنم.

دو تا سوال دیگه داشتم
1- راهی که رفته ام درسته؟
2- اگه رکودهام زیاد شد و خواستم صفحه به صفحه بشه و هر صفحه مثلاً 10 تا خبر داشته باشه باید چکار کنم؟
ممنون

alireza82

Well-Known Member
واقعاً ممنونم
دو تا سوال دیگه داشتم
بله !
2- اگه رکودهام زیاد شد و خواستم صفحه به صفحه بشه و هر صفحه مثلاً 10 تا خبر داشته باشه باید چکار کنم؟
ممنون
شمت میتونی کوئری خودت رو اینجوری بنویسی

PHP:
$query="select * from my_table order by id DESC limit $start,20";
اینجوری مای اسکیوال خروجی ها رو از $start تا 20 تا بعدش بران میکشه بیرون ، حالا کافیه برای هر صفحه این $start رو مقدار دهی کنی که مثلا از 20 تا 40 رو در بیار بعدی از 40 تا 60 و ...!
فهم قضیه زیاد سخت نیست ، باید کل مطالبت رو (تعدادشون ) بدست بیاری با mysql_num_rows و با یه while صفحات رو تعریف کنی!
اگر توضیح بیشتر میخوای توی این انجمن یه دو بار قبلا راجبش بحث شده ، و تو بخش مقالات سایت iranphp.net هم مقاله ای در این مورد هست که کامل و خوندنیه!
موفق باشید!

peyman1987

Member
واقعاً ممنونم
درست شد من اینو برای اخبار سایتم می خواستم.

توی جدول اخبار یه فیلدی گذاشتم به اسم «گروه خبری»
و 6 تا گروه «اجتماعی» «اقتصادی» «مذهبی» «ورزشی» «حوادث» «جالب و خواندنی» که هر کدوم رو با یک عدد مشخص میشه.
شش تا صفحه هم دارم برای هر کدومش، که با همون فیلد، رکوردها رو فیلتر میکنم.

دو تا سوال دیگه داشتم
ممنون

دوست عزیز راهی که برای تعیین گروه خبری انتخاب کردی رو نمیشه گفت اشتباهه ولی نرمال نیست.
نرمال بودن دیتابیس یکی از مهمترین عوامل موفقیت یه برنامه س.

شما بهتر بود یه جدول رابط که دو تا فیلد هم بیشتر نداره اضافه میکردین و ازش بعنوان رابط بین جداول گروه خبری و خبرها استفاده کنین.

هر رکورد این جدول دارای دو فیلده که یکی به شماره خبر و دیگری به شماره مربوط به گروه خبری اشاره میکنه.

مهمترین مزیت این نوع دیتابیس اینه که مثلا شما اگه بخوای یه خبر توی چند گروه خبری باشه دیگه مشکلی نداری و میتونی به هر تعدادی که دلت میخواد برای یه خبر گروه خبری مشخص کنی.

vanadar

New Member
دوست عزیز راهی که برای تعیین گروه خبری انتخاب کردی رو نمیشه گفت اشتباهه ولی نرمال نیست.
نرمال بودن دیتابیس یکی از مهمترین عوامل موفقیت یه برنامه س.

شما بهتر بود یه جدول رابط که دو تا فیلد هم بیشتر نداره اضافه میکردین و ازش بعنوان رابط بین جداول گروه خبری و خبرها استفاده کنین.

هر رکورد این جدول دارای دو فیلده که یکی به شماره خبر و دیگری به شماره مربوط به گروه خبری اشاره میکنه.

مهمترین مزیت این نوع دیتابیس اینه که مثلا شما اگه بخوای یه خبر توی چند گروه خبری باشه دیگه مشکلی نداری و میتونی به هر تعدادی که دلت میخواد برای یه خبر گروه خبری مشخص کنی.

سلام، ممنون از توجه شما
اتفاقا من قصدم همین بود که شما نوشته اید یعنی یک خبر توی بیشتر از یک گروه خبری، اما بلد نبودم
من توی اکسس با ریلیشن به خوبی آشنا هستم اما توی مای اس کیو ال نه.
میشه لطف کنید و یک کم منو راهنمایی کنید.

جدیدترین ارسال ها

بالا