نمایش پیام هشدار با ajax

moosa2007

Member
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت اساتید محترم
من فرم ارتباط با ما را بصورت بسیار ساده طراحی کردم که از سه قسمت تشکیل می شود :
1- صفحه اصلی که اچ تی ام ال هست
2- دیتابیس اکسس
3- صفحه گزارشات جهت مدیریت نظرات به زبان asp کلاسک

حالا من می خوام کاری کنم که اگه پیغام جدیدی در صفحه گزارشات اومد به صورت یک آلارم به کاربر این هشدار رو بده و می خوام این کار از طریق AJAX انجام بشه

ممنون میشم یا راهنماییم کنید و این قسمت رو در فایل برام بگنجانید
فایل مذکور را پیوست می کنم
------------------
contact me

اگر بتونی فایل ها رو بزاری بیشتر میشه کمک کرد.
در ضمن با asp.net داری کد ها رو می نویسی یا asp؟

moosa2007

Member
با عرض تشکر بابت پاسختان
در جواب سئوال شما باید بگویم پروژه به زبان asp کلاسیک است
در پست اول فایل ها رو قرار دادم اما باز هم چشم
فایل مذکور = contact me

متشکرم

با سلام.
ببخشید که تو پست قبلی فایل ها رو گذاشته بودید ولی من حواسم نبود.
ولی بریم سر جواب شما.
شما برای این کار می تونید یه فیلد تو دیتابیبسی که دارین اظافه کنین مثلاً show و مقدار پیش فرضی براش در نظر بگیرید مثلاً صفر. زمانی که یه نفر چیزی ارسال کرد این فیلد صفر مقدار دهی میشه.در صفحه ی نمایش پیغام ها میتونیند از بانک یه query بگیریرد ببینید که آیا رکوردی هست که مقدار فیلد show اون صفر باشه یا نه؟اگر بود که یعنی یه پیغام جدید اومده و اونو هر جوری خواستی نمایش می دی .در ضمن نباید فرراموش کنی که زمانی که اوم پیغام نمایش دادی باید با یه query دیگه مقدار فیلد show رو به عدد دیگه ای غیر از صفر مثلاً یک تغییر بدی تا دفعه بعد اون پیغان به عنوان یه پیغام جدید نمایش داده نشه.
کد asp رو که فکر می کنم خودت می تونی بنویسی (برای query گرفتن از بانک)و کد جاوا اسکریپتش هم چیز خاصی نداره فقط باید همون اسلوب ajax رو که برای همه صفحات استفاده می کنی اینجا هم بکار ببری.ولی اگر باز جاییش مشکلی و یا سوالی بود بگو بیشتر توضیحش بدم.

moosa2007

Member
با تشکر فراوان بابت اینکه وقت گرانبهای خود را در اختیار اینجانب قرار میدهید
به دلیل اینکه من اصلا به زبان AJAX کد نزدم و زبان asp کلاسیک رو هم به تازگی و اون هم نصفه و نیمه یاد گرفتم ، ممنون میشم در صورت امکان و اگر زحمتی نیست این سورس من رو ویرایش کنید تا من از این به بعد از همین روش و با کمک کد شما کار خودم رو راه بندازم .
اگر زحمتی نیست ممنون میشم

با تشکر فراوان

شما برای اینکه بتونید از ajax استفاده کنید بهتره یه مقاله بخونید.
چون تو اینترنت زیاد بود من چند تاشو میزارم.راستی اینایی که میزارم php (تو بخش php مطرح شدن)ولی شما استفاده کن میبینی که هیچ ربطی به asp یا php نداره.
هرجاش که سوال بود بگو توضیح بدم(اگه خودم می خواستم بنویسم تکرار مکررات بود!)
http://www.forum.persiantools.com/t42991.html
http://www.forum.persiantools.com/t48239.html

جدیدترین ارسال ها

بالا