نمایش تصویر با xml از طریق as3

DaDaDooDoo

کاربر VIP
سلام به زودی برات میزارم ... اما نمونش تو انجمن هست ، BioDread گذاشته بود فکر می کنم .

موفق باشید .

آخرین ویرایش:
من یه مثال خیلی ساده میخاستم برای اشننایی با اون
البته با as3 باشه
اکثر کدها as2 هستش

من فایل رو با xml ضمیمه کردم
با AS3 چطوری میتونم تصاویر رو Load کنم و با اون دکمه در فایل عکس ها رو پیمایش کنم
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید منو
کد photo galery اقای HadiMETAL رو دیدم ولی چیزی نفهمیدم اگه ممکنه تو این فایلی که خیلی ساده هست راهنمایی کنید منو

پیوست ها

• XMLGallery.zip
    54 کیلوبایت · بازدیدها: 21

DaDaDooDoo

کاربر VIP
سلام ، با کسب اجاره از استادم آقا هادی گل ... دوست عزیز همونطور که قول داده بودم یه نمونه برات گذاشتم ، سعی کردم خیلی ساده بنویسم کد هاشو . البته خیلی داینامیک تر و بهینه تر از این هم می شه کد نوشت (مثلاً آدرس کامل رو هم از xml خوند ) اما گفتم شاید برات سنگین بشه ... همونطور که گفتم سعی کردم ساده بنویسم ، اما اگه تازه کاری احتمالاً بعضی جاهاش برات گنگ می شه ، که اگه بپرسی کمکت می کنم .
موفق باشید .

پیوست ها

• AS3 XML Gallery.rar
    684.7 کیلوبایت · بازدیدها: 44
واقعا ممنون از کدی که گذاشتیم
خیلی مفید و اموزشی و بسیار خوانا بود فقط چند تا مفهوم هست که با اجازتون میخاستم بدونم
مفهوم event.COMPLETE چیه؟
میشه یه کاری کرد که متغیر Counter با توجه به تعداد عکس ها تنظیم بشه مثلا هر چه قدر عکس تو فولدر داشتیم با توجه به اون تنظیم بشه؟
اگر Next و Previouse رو از نوع Button Symbol بگیریم مشکلی پیش میاد؟
و سوال اخرم اینه که به طور کل برای نشان دادن عکس از Movie Clip استفاده میکنیم ؟
واقعا ممنون از زحماتتون

DaDaDooDoo

کاربر VIP
سلام ، خوشحالم که کدها کمکتون کرد ...
مفهوم event.COMPLETE چیه؟
Event.COMPLETE در اینجا به این معنی هست که : وقتی اطلاعات مورد نظر در Loader بارگزاری شد تابع مورد نظر اجرا بشه .
میشه یه کاری کرد که متغیر Counter با توجه به تعداد عکس ها تنظیم بشه مثلا هر چه قدر عکس تو فولدر داشتیم با توجه به اون تنظیم بشه؟
همونطور که عرض کردم من کدها رو ساده نوشتم که اونا رو متوجه بشید ، اما برای این روش که می گید متدی هست به نام lenght که به شکل ()xml.lenght استفاده می شه و این کد تعداد نود های فایل XML شما رو بر میگردونه . برای مثال اگر شما یک فایل XML داشته باشید که 10 تا نود داشته باشه این متد عدد 10 رو بر می گردونه ، پس اگر مثلاً 10 تا عکس داشته باشید فایل XML شما حداقل باید 10 تا نود داشته باشه .
اگر Next و Previouse رو از نوع Button Symbol بگیریم مشکلی پیش میاد؟
خیر
و سوال اخرم اینه که به طور کل برای نشان دادن عکس از Movie Clip استفاده میکنیم ؟
لزوماً نه ... اگر شما از MovieClip استفاده نکنید محتویات Loader روی استج (یا ریشه همون تایم لاینی که کدهارو نوشتید) نمایش داده می شه . اما برای بهتر شدن و منظم تر شدن کار می شه از یک MovieCilp (حتی MovieClip خالی ) استفاده کرد .
سوالی بود در خدمتم .
البته نمونه آقا هادی حرفه ای تر و بهتر هست و توصیه می کنم اون رو هم مد نظر قرار بدید .
موفق باشید .

خیلی متشکرم
واقعا ممنونم
کد شما جنبه ی اموزشی بیشتری داره و هدف من اشنایی هستش
حالا که اشنا شدم میتونم تا حدی تغییران مورد نظر خودمو روش پیاده کنم
خیلی ممنون ازاینکه با حوصله جواب دادید

من از تابع xml.length استفاده کردم ولی نمیدونم چرا جواب نمیده و counter را به جای 3 با xml.length چک میکنم ولی نمیدونم مشکل از کجا است
لطفا منو راهنمایی کنید

پیوست ها

• AS3 XML Gallery.rar
    708.4 کیلوبایت · بازدیدها: 5
مشکل من در رابطه با تابع length حل شد
ولی یه سوالی داشتم
اگه برای نشان دادن عکس یه قاب در نظر بگیریم مثلا 200 در 300 وهمه عکس ها در ان نمایش داده شود
مثلا عکس 800 در 600 هم به صورت 200 در 300 نشان داده شود نه بزرگتر
راه حل چیه؟

++Hadi++

Active Member
راهش در اکشن 3 :
باید اول عکس لود بشه و بعد از complete شدن لود ، می شه طول و عرضشو عوض کرد .
به امضای من و گالری عکس برو و نمونه اش هست .
بای...

جدیدترین ارسال ها

بالا