نقد فیلم های .: سینما 1 :. [لیست فیلم ها در پست اول]

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام
اول از همه عید فط را به شما تبریک می گم و دوم غیبت چند روزه من را ببخشید :rose:
خب،
دیشب، سری جدید سینما 1 پخش شد، اگه دقت کرده باشین در این سری قصد دارن تا از نقد ببیندگان ( یعنی امثال ما ) استفاده کنن و تا سه شنبه هفته بعدش باید بفرستیم و به بهترین نقد جایزه تعلق خواهد گرفت
من هم می خواستم این کار را در این انجمن انجام بدم
ایتدا می ریم سراغ فیلم اول یعنی : سرقت بانک The Bank Job اینم عکس ها
اول از همه من مات و متحیر شدم از آزادی بیان در کشور انگلستان، که واقعا ازادی یعنی این که به راحتی می تونن فیلم افشاگرانه بسازن
بعدش من از بازی و نوع فیلمبرداری فیلم خیلی خوشم اومد مخصوصا موقع دعوا در آخرای فیلم
یکی از امتیازاش هم نورپردازیش بود، نمی دونم چرا در فیلم های ایرانی مد شده همه جا را تاریک می کنن مثلا همین روز حسرت می خوان یک نفر را نشان بدن همه جا را سیاه و تاریک می کنن، آخه در شب کسی چراغ خونشو روشن نمی کنه، این کار به نظر من دله آدمو می گیره
یکی دیگه هم به کار بردن موسیقی متن فیلم در زمان های مناسب، در فیلم های ایرانی برای ما عادت شده و زیاد غیرعادی نیست ولی راستش اینو زمانی فهمیدم که پسر دایی من از امریکا اومده بود و من و او داشتیم فیلم می دیدیم او گفت این فیلم یا موزیک، همش موزیک می ذاره،
خب، ببخشید که من اسم بازیگران را یاد نداشتم
امیدوارم کسی از شما فیلم را دیده باشه که اینجا نظر بده

87/07/11 - سرقت بانک The bank Job - صفحه اول
87/07/18 - قلمرو ممنوعه The Forbidden Kingdom - صفحه 3

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

پیشنهاد خوبیه حمیدرضا جون؛
ولی به نظرم یه کم واسه این انجمن سنگینه که همچین فیلمایی رو بررسی کنه.
اونی که پیشنهاد دادم سریال های ماه رمضون بررسی بشن به این دلیل بود که اولاً جای دیگه به اون ضورت ازشون نقدی نمی شه و ثانیاً کارای چندان پیچیده ای نیستن که ما نتونیم از پسش بربیایم. :wink:

نقدهای سینما 1 نقدهای خیلی برجسته و برگزیدهء نقدهای سینماگران برتر ایران و جهانه؛ و این جور مباحث، فیلم ها رو از تمام جهات هنری نگاه می کنن.
البته نمی خوام بگی که اونا از ما بهترون هستن و ما نمی تونیم به اون حد برسیم ... ولی به نظرم بهترین کلاس آموزشی همین جور برنامه ها هستن.

یه تاریخچه و معرفی کوتاه از کارگردان و عوامل اصلی کار می گن و بعدش فیلم رو نشون می دن و بعد از فیلم، نقدهای برتز دنیا رو به صورت خلاصه مطرح می کنن.

در کل با نظر حمیدرضا موافقم ... ولی مهمتر از این اینه که این برنامه رو با دقت ببینیم و ازش چیز یاد بگیریم.

التماس دعا
یا علی

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
خب مهدی جان حرف شما درست
ولی نمیشه به خاطر اینکه سنگین است موضوع را بررسی نکنیم
هم میشود از خود برنامه استفاده کرد و هم چیزایی که یاد گرفتیم و از خود می دانیم در اینجا مطرح کنیم
در کل میشه این تاپیک، را تاپیک کلی قرار بدیم
اگه بقیه بچه ها موافقن اینو بذاریم تو قسمت عمومی ؟؟؟
مهدی نگفتی فیلم دیشب را دیدی ؟ اگه دیدی نظری نداری ؟؟
من که دیشب فیلم را با یک پیتزا دیدم، جاتون خالی،

siavash61

Member
مهدي جان يه جوري گفتي سنگينه انگار همه ي بچه هايي كه اينجا هستند بيسواد تشريف دارن! :shock:
خب من بازم ميگم تلويزيون نمي بينم اصلا :D و بالطبع اين فيلم هم نديدم. ولي ديشب با دوستام صحبت ميكردم ميگفتن اين فيلم زياد فيلم خوبي هم نبود. يعني يه فيلم بيشتر تجاري و تا حدي هنري.
من اين بحث فيلماي تلويزيونو نميدونم ولي خودم اگه وقت كنم انشالله برا چند تا فيلم يه نقدي مينويسم ميذارم اينجا. برا شاهكارهاي سينماي جهان.
فيلماي تورناتوره، لينچ، بونوئل، كوبريك و...
ولي پيشنهاد حميد در كل خوبه. بچه ها در هر حدي كه بتونن و هر چيزي كه ميدونن بيان اينجا در مورد فيلماي سينما يك و حتي به نظر من كلا فيلماي شاخص سينماي جهان و ايران بگن. نميدونم چرا اصلا جو اينجوريه؟ اصلا فضاي ديالكتيكي حاكم نيست اينجا. اينجا بايد بحث باشه، جدل باشه، گفتگو باشه، دعوا باشه :D خيلي آروم و ساكته فضا. بابا شلوغ كنين. داد و هوار كنين. اينجوري نميشه كه! :oops:

Peace Dove

Well-Known Member
حمید جان ممنون واقعا فکر خوبیه
این سرقت از بانک زیباترین فیلمیه که دیده بودم
فکر کنم بازیگر نقش اولش همون بازیگر فیلم ترانسپورتر بود نه؟؟!
اتفاقا با پسر دایم همون شب سر این بحث میکردیم که چقدر آزادی بیان دارن که در مورد همچین مطلبی یعنی رشوه خواری و رشوه دادن سیاستمداران این کشور فیلم ساخته شده.
البته من یک ربع اول فیلمو ندیدم نمیدونم چطوری پلیس فرکانس واکی تاکی اونا رو گیر اورد.
اما در کل جالب بود.

آقا سیاوش از سکوت فضا ناراحتی؟؟!! فردا بیا جلو در مجید آنلاین اگه مردی!!

موفق باشید
سامان

siavash61

Member
نه بابا بحث سر اينه كه اصلا فضاي گفتگو و بحث نيست تو بچه ها. انگار يه جورايي بي حوصله. نميدونم. :-?

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
این سرقت از بانک زیباترین فیلمیه که دیده بودم
فکر کنم بازیگر نقش اولش همون بازیگر فیلم ترانسپورتر بود نه؟؟!
آره
من هم 1 دیدم هم 2 را
سیاوش جان نگران نباش
خودم یک آتیش میندازم و میرم کنار :d

حالا برای شروع کسی اگه اطلاعاتی در مورد انواع فیلم ها ( دراماتیکف مستند و . . . ) بگه و چیزای دیگه
فیلم این هفته را فقط منو سامان دیدیم ؟
یعنی بقیه بچه ها فقط تام و جری می بینن ؟

siavash61

Member
یعنی بقیه بچه ها فقط تام و جری می بینن ؟

نه عزيزم بقيه ميشينن فيلماي قصابي نشده مي بينن! :D
حالا تام و جري هم كه ميگي از شاهكاراي انيميشنه به نظر من. چه اشكالي داره تام و جري نگاه كنن؟!
ولي اين تام و جري يه سري حرف و حديثاي سياسي هم داره كه فردا حتما در موردش مينويسم! :wink:
در مورد انواع گونه هاي فيلم هم من ميتونم مطلب بنويسم ولي باور كن هم وقتشو ندارم هم راستشو بخواي يه كم حوصلشو ندارم :wink:
چون بايد بشينم تميز و مرتب دسته بندي كنم، جمع بندي كنم، تايپ كنم و بذارم اينجا. ولي در اولين فرصت چشم. من حتما يه سري مطالب حتما آماده ميكنم. :rose:

آخرین ویرایش:

Peace Dove

Well-Known Member
من که ا الان منتظر فیلم بعدی سینما یک هستم

راستی پایه اید فیلم ترسناک ببینیم نفد کنیم!!
من دیشب فیلم see no devil رو دیدم دیگه خوابم نبرد!! ولی باحال بود:shock:

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
این تاپیک را بذاریم برای فقط فیلم های سینما یک
و یک تاپیک کلی می ذاریم برای فیلم های دیگر که در زمینه جلوه های ویژه و دیگر چیزها می شینیم بحث و دعوا می کنیم
موافقین ؟

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
اولاٌ این سایت این برنامه http://tv1.irib.ir/cinema1/

بعد هم فیلم خیلی توپی بود از همه لحاظ هنرپیشه اول هم که جیسون استیتهوم یا یک همچین تلفظی یکی از فیلم های که من دوست دارم از اون ببینم ( اسم فیلم یادم نیست ) فیلمی که با جت لی بازی کرده

فیلم این هفته را هم حتماً ببیند قلمر ممنوعه

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
اولاٌ این سایت این برنامه http://tv1.irib.ir/cinema1/

بعد هم فیلم خیلی توپی بود از همه لحاظ هنرپیشه اول هم که جیسون استیتهوم یا یک همچین تلفظی یکی از فیلم های که من دوست دارم از اون ببینم ( اسم فیلم یادم نیست ) فیلمی که با جت لی بازی کرده

فیلم این هفته را هم حتماً ببیند قلمر ممنوعه
سلام
اسم انگلیسیش چی بود ؟

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
انگلیسی چی ؟

جيسن استاتام‌ بازيگر نقش اصلي فيلم موفق «مسابقه مرگ» دوازدهم سپتامبر 1972 در لندن به دنيا آمد. وجه مشخصه اين بازيگر ورزشكار اين است كه طي مدت زمان كوتاهي كارها و فعاليت‌هاي زيادي را تجربه كرد. شايد كمتر كسي بداند او سال 1992 عضو تيم شناي ملي بريتانيا در مسابقات المپيك بود و مقام دوازدهم را به خود اختصاص داد. اما اين همه كاري نيست كه جيسن استاتام انجام داده است.
ماشين‌راني از علائق اصلي‌اش است و دوره ورزش هنرهاي رزمي را هم ديده است. با اين حال در دنياي مد هم كار كرده و مدتي هم در بازار سياه به عنوان فروشنده حضور داشته است! اما همه جهان او را به عنوان يك بازيگر مي‌شناسند كه حضوري آرام،‌ متين و خونسرد روي پرده سينما دارد.

اولين نقش سينمايي‌اش را سال 1998 در فيلم گاي ريچي به نام Lock , Stock and Two Smoking Barrels بازي كرد و علت انتخابش براي اين نقش تبحرش در كار اتومبيل‌راني بود. وي يكي از سرمايه‌گذاران فيلم هم بود. موفقيت مالي و تجاري اين فيلم، شرايط را براي ادامه كار استاتام فراهم كرد.

ريچي در فيلم بعدي‌اش «قاپ‌زني»‌ (2000)‌ نقش مهم‌تري به او داد و استاتام توانست در كنار براد پيت، دنيس فارينا و بنيسيو دل‌تورو، هنر بازيگري‌اش را به نمايش بگذارد. در اين زمان استاتام از لندن راهي لس‌آنجلس شد و فيلم «نوبت اوست» (2000)‌ را بازي كرد كه امتياز زيادي برايش محسوب نمي‌شود. نقش دوم فيلم علمي تخيلي «اشباح مريخ»‌ (2001)‌ را بازي كرد و در همين سال در «تك» در كنار جت لي، صحنه‌هاي زيباي ورزش هنرهاي رزمي را به نمايش گذاشت. اما بازي در نقش اصلي فيلم اكشن و ورزشي «ترانسپورتر» (2002)‌ بود كه استاتام را تبديل به يك چهره موفق و سرشناس روز كرد.

siavash61

Member
حميد جان گفته بودم در مورد تام و جري مينويسم ولي يه رفرنسي داشتم من نتونستم حالا پيدا كنم. خلاصه ميگم.
يه موقعي همه به آمريكا ميگفتن موش كثيف. اونم با زيركي تمام اومد اين كارتونو درست كرد و موش رو تبديل به يه موجود دوست داشتني،‌زيرك بين بچه ها و حتي بزرگترا كرد.
در مورد اين موضوع همشهري يه ويژه نامه اي داشت چند سال پيش. كامل در موردش نوشته بود. من جزئياتش يادم رفته اونم پيدا نكردم. خلاصه گفتم. :wink:
حالا بگو ربطش به سينما يك چي بود؟! :snap:
خب پيدا كنيد پرتقال فروش را! :D

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
کار جالبیه . نه اگر بچه ها هر کدوم نظرشونو بدن اونم یه نقد حساب میشه . شاید خیلی ها مثل من مکتبها و طرز فکرهای سیاسی و اجتماعی رو ندونن اما دلیل نمیشه که نتونن در باره یه فیلم نظر بدن . هر کسی می تونه نظر شخصی شو بگه و خب بقیه هم ازش استفاده کنن .

من فیلم سرقت از بانک رو ندیدم (تو قطار بودم داشتم میومدم اصفهان)

فیلم بعدیش یعنی قلمرو ممنوعه یاForbiden Kingdom با بازی جکی چان و جت لی رو بی صبرانه منتظرم که ببینم . موقعی که تازه فیلمش اومده بود رو پرده بود و گیرم هم اومد اما نگاه نکردم چون کیفیت نداشت. خداکنه دوبلش خوب باشه

يه موقعي همه به آمريكا ميگفتن موش كثيف

من شنیده بودم که اروپایی ها به یهودی ها این لقبو داده بودن . و چون تهیه کننده اثر یک یهودی بوده از این روش برای تصحیح این لغت استفاده کرده . البته اینو من شنیده بودم و جایی نخوندم .

راستی shirani جان من چطوری می تونم با شما تماس بگریم ؟! نمیشه بهت پی ام داد
ببخشید که بی ربط نوشتم

موفق باشین

آخرین ویرایش:

ALI4GHA

Member
فیلم The Bank Job را که گند زده بودند با این سانسورشون ، ده بیست تا از شخصیت هایی که تو فیلم اصلی نقش داشتند و گاها این نقش ها کلیدی هم بود از فیلم حذف شده بودند . زمان فیلم اصلی 1 ساعت 47 دقیقه بود که در تلویزیون نزدیک به 40 دقیقه از فیلم پخش نشد . 20% از دیالوگ ها هم تغییر داده شده بود .

اگه کارگردان این فیلم را از سینما یک دیده باشه شک نکنید در جا سکته زده :دی

Peace Dove

Well-Known Member
به! حمید جان میبینم که این تایپیک رو از اونجا کشوندی اینجا!
کارت خوب بود اینجوری افراد بیشتری شرکت میکنن

جدیدترین ارسال ها

بالا