نقدوبررسی پنجمین خورشید

shayanboy

Active Member
سلام.
نماز و روزه همتون قبول باشه.:)
امسال ماه مبارک رمضان 88 سریال های چندانی برای اکران نرفت.
یکی از علت ها دیر بودن زمان افطار در ماه رمضان امسال هست و حتی سال های آتی.

خب بگذریم. بریم سراغ سریال ایرانی که از شبکه 3 سیما بعد از افطار و بعد از سخنان آیت الله مکارم شیرازی پخش میشه. یعنی سریال :
پنجمین خورشید
می خواهیم این فیلم رو نقد و بررسی کنیم به صورت ادامه وار. و منظم.
اگر فیلم را دنبال می کنید حتما نظر خود و نقد خودتون رو بیان کنید .
این سریال با حضور حمید گودرزی بازیگر سینما در حال اکران است.

91pn5ombu8htoegyot3z.jpg

ic20090609130801.jpg

با تشکر

شایان

MDP

Well-Known Member
خوب به نظر من داستان فیلم جالبه و جای بحث داره کارگردان فیلم هم از استاد خوبی برای جلو های ویژه استفاده کرده که فیلم رو جذاب تر کرده.

ولی فعلا جای بحث نداره چوت داستاند خودشو نشون نداده که بررسی بشه.

shayanboy

Active Member
خوب دوستان این قسمت رو دیدید ؟
توضیحی مختصر از داستان تا به اینجا :
فیلم بر میگرده با سال 1364. حمید گودرزی در خانواده قشر فقیر زندگی می کند . در مکانیکی انوش کار می کند .
انوش فردی است که مکانیکی بزرگی دارد و مایه دار است .
انوشه در خواست ازدواج به خواهر مهدی ( حمید گودرزی ) را می دهد تا زندگی آنان را از فقر در بیاورد.
مهدی ناراضی از این موضوع با دوست خود همایون دست به فروش جواهرات و زیرخاکی .... که فیلم رو دیده باشید می دونید داستان رو.

یکی از ویژگی های مهم این فیلم داستانی بودن آن است. اکثر مردم فیلم های داستانی رو خیلی دوست دارند.این فیلم هم تا به اینجا مشخص است که داستانی است.
در قسمت قبل و این قسمت که امروز نشان داده شد. فیلم کمی جنبه تخیلی و رویایی پیدا کرد.( بر خلاف انتظار بینندگان)

مهدی به از سال 64 به سال 88 میاد. یعنی پا به آینده میزاره.(کاملا افکت های کامپیوتری مشخصه در فیلم = ایراد و مشکلات فیلم)

فیلم ایرانی هست.به قول بسیاری از مردم فیلم های ایرانی سرو تش مشخصه . یعنی مشخصه که چه اتفاقی می خواد رخ بده .

تا به اینجای فیلم کسی فکر نمی کرد که چنین اتفاقی رخ بده.
به قول یکی از دوستان ، با اینکه فیلم کمی توش خالی بندی داره اما جالب و باحاله. به قولی ماجرایی هست.

با تشکر
شایان

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام
راستش یکی از موضوعاتی که این فیلم داشت این بود که در قسمت اول موضوع اصلی فیلم مشخص شد
یک موضوع کلیشه ای ولی با ظاهر داستانی زیبا و جذاب
که یک پیرمرد پولدار می خواد با یک دختر فقیر ازدواج کند
و برادر هم مخالف و دست به دزدی می زند
در قسمت اول تا ته ماجرا به بیننده داده شد
فقط با یک موضوع خارجی که سفر به آینده هست بیننده را مشتاق به دیدن ادامه فیلم می کنند
البته قسمت امشب را من ندیدم
به نوعی طعنه هایی به افکار اشتباه جامعه که هنوزم هم شاهد آنها هستیم زده می شود
راستی دوستان کسی به این تاپیک من هم سری نزده ؟ نظری بدین ؟ پوسیدیم اونجا
http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?t=127110
سایان جان منتظر نظراتت توی این تاپیک هم هستم

mostafa_cs

Well-Known Member
هنوز چند قسمتي بيشتر از اين سريال نگذشته، سريال بدي هم به نظر نمياد.
اما همونطور كه دوستمون آقا حميد هم فرمودند موضوع اصلي داستان كمي كليشه اي هستش.
نه فقط بحث اون ازدواج بلكه سفر در زمان حميد گودرزي اگرچه كار رو جذابتر كرده اما باز هم سوژه ايه كه تقريبا تكراري شده.
حالا ببينيم دست آخر به كجا ميرسد...

mostafa_cs

Well-Known Member
هنوز چند قسمتي بيشتر از اين سريال نگذشته، سريال بدي هم به نظر نمياد.
اما همونطور كه دوستمون آقا حميد هم فرمودند موضوع اصلي داستان كمي كليشه اي هستش.
نه فقط بحث اون ازدواج بلكه سفر در زمان حميد گودرزي اگرچه كار رو جذابتر كرده اما باز هم سوژه ايه كه تقريبا تكراري شده.
حالا ببينيم دست آخر به كجا ميرسد...

Bahar_H

Member
با وجودی که موضوع تکراریه ولی من بدم نیومده و دارم دنبالش می کنم ، این مریم کاویانی خیلی خوب نمی تونه حس یک زن میانسال رو منتقل کنه حداقل نظر من که اینطوریه خصوصا نوع بیانش که اصلا برام جالب نیست

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
با وجودی که موضوع تکراریه ولی من بدم نیومده و دارم دنبالش می کنم ، این مریم کاویانی خیلی خوب نمی تونه حس یک زن میانسال رو منتقل کنه حداقل نظر من که اینطوریه خصوصا نوع بیانش که اصلا برام جالب نیست
آره
نظر من هم همینه

S@eeed

Member
منم با بهار موافقم من دیشب برای اولین بار فیلمو دیدم البته نه تا آخرش ....:-?
اولا چون دفعه اول بود که میدیدم فکر کردم که مریم کاویانی زن گودرزیه... تو نگو بابا این بنده خدا جایه عمشه!!!:lol:
بعدشم موضوعه فیلمو در همون یه بار دیدن تا تهش فهمیدم مخصوصا که تو اون قسمت گودرزی گفت که اومده به سال 88 و دیگه تا ته موضوع رو خوندم... البته هنوز بعضی چیزا مثه روابط بین افراد برام مشخص نشده که باید باقی فیلمو ببینیم تا مشخص شه .
در مورد جلوه های ویژه هم با MDP کاملا موافقم...:wink:

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
جلوه ویژه ؟؟
کدوم جلوه ویژه
همون قسمتی که گردنبند را روی اون سفال می ذاشت ؟
اون که یک افکت بیشتر نبود

جدیدترین ارسال ها

بالا