نظر سنجی و تبادل نظر راجع به امکانات و سازماندهی آپادانا 2

JavidX

Apadana Developer
با سلام

در این تاپیک قصد دارم با تبادل نظر با دوستان ساخت آپادانا 2 رو پیش ببرم. در مورد هر قسمتی که به نظرم اومد باید با نظر دوستان و اساتید منطبق باشه اینجا نظر سنجی میکنم.

با تشکر - موفق باشید

JavidX

Apadana Developer
با اجازه ی دوستان اول از همه بپردازیم به مقدار دهی متغیر ها.

همونطور که میدونید توی آپادانا 2 تمامی متغیرها ، خواه رکورد یا آرایه یا متغیر معمولی ؛ با علامت $ مشخص میشن.
حالا باید بین اضافه کردن دو رشته و اضافه کردن دو عدد به یکدیگر تفاوتی قائل بشیم. مثل زبان های دیگه مثلا php
کد:
$val='hi ';$name;' your id:';($id*3+5)
این یک نمونه هست که بیان میکنه اضافه کردن رشته ها با ; صورت میگیره و اعداد با + و سایر علامت ها...
از یکی از دوستان پرسیدم می گفتن اگه به جای ; از & استفاده بشه بهتره . میخواستم نظر شما رو راجع به اینکه از چه علامتی استفاده بشه بهتره؛ و یا...؟ شما نظرتون رو اعلام کنید.

با تشکر
موفق و پیروز باشید

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
بنظر من بهتره از & استفاده بشه, استانداردتره و درک کدها رو راحت تر میکنه
ضمن اینکه بهتره اپراتورهای =+ و =- و =* و =& و =/ هم موجود باشه برای انجام عملیات مربوطه و سپس عمل انتساب.

JavidX

Apadana Developer
بنظر من بهتره از & استفاده بشه, استانداردتره و درک کدها رو راحت تر میکنه
ضمن اینکه بهتره اپراتورهای =+ و =- و =* و =& و =/ هم موجود باشه برای انجام عملیات مربوطه و سپس عمل انتساب.
ممنون محمد جان از اینکه نظر دادی.
منظورت از += و ... مثل c++ هست؟

nevercom

جاوید جان اجازه بده منظورم رو با کد بیان کنم

کد:
$Var = "Hi, "
$Var = $Var + "This "
$Var = $Var + "Is Me !"
کد:
$Var = "Hi, "
$Var += "This "
$Var += "Is Me !"

Rainmater

Member
مشكل در منوي wizard

نرم افزار apadana در موقع نشون دادن preview -F5 به اين صورته كه آپادانا minimize ميشه و برنامه مورد نظر نمايش داده ميشه و بعد از بستن برنامه ي در حال اجرا دوباره آپادانا restore ميشه:

اما در ورژن جديدش در پنجرهي wizard (what do you want to do?)
وقتي با گزينه sample يك فايل رو باز و اجرا ميكني ، برنامه مورد نظر اجرا ميشه ولي وقتي اونو ميبنديم آپادانا ديگه restore نميشه و هنگ ميكنه!!!!
مشكل مهميه اميدوارم حل بشه javid جان

OMiD

Well-Known Member
نرم افزار apadana در موقع نشون دادن preview -F5 به اين صورته كه آپادانا minimize ميشه و برنامه مورد نظر نمايش داده ميشه و بعد از بستن برنامه ي در حال اجرا دوباره آپادانا restore ميشه:

اما در ورژن جديدش در پنجرهي wizard (what do you want to do?)
وقتي با گزينه sample يك فايل رو باز و اجرا ميكني ، برنامه مورد نظر اجرا ميشه ولي وقتي اونو ميبنديم آپادانا ديگه restore نميشه و هنگ ميكنه!!!!
مشكل مهميه اميدوارم حل بشه javid جان

دوست عزيز ممنون از شما، بله يه همچين مشكلي وجود داره كه ايشالا توي ورژن بعدي (همين زوديها) حل ميشه، ولي كاش اينو توي اين تاپيك مي فرموديد.

Rainmater

Member
حق با شماست،من وقتی فهمیدم که اونو فرستادم.
فکر کنم بشه توسط مدیران انتقال داده بشه

JavidX

Apadana Developer
دوستان این بار میخواستم نظرتون رو راجع به ساختار If بپرسم. کدوم روش به نظرتون بهتره؟

روش1 (قدیمی)
کد:
if (condition) then
.
.
.
end

روش 2:
کد:
if (condition) {
.
.
.
}

بی صبرانه منتظر نظرات شما هستم.
موفق باشید

nevercom

ببین جاوید جان، بنظر من درکنار سینتکس، ادیتور هم باید قویتر بشه.
الان در MMB عملاً برای من تفوتی نداره که ساختار If کدوم یکی از اینها می بود، چون در خود ادیتور کل ساختار رو برای من شکل میده و من فقط باید کدها رو بنویسم.
البته میدونم که خودت به این نکته ها توجه داشتی و شاید همین الانشم ادیتوری خیلی قوی ساخته باشی.

با توجه به این توضیحات بنظر من ساختار روش دوم ({...}) مناسبتر هست، البته به شرطی که سینتکس بقیه ی ساختار های شرطی و حلقه ها هم مطابق با این تغییر کنه (دیگه endی درکار نباشه، کدها بین {...} قرار بگیرن).

ضمن اینکه بنا بر تجربیات، هر وقت تعداد خطوط کدهامون زیاد میشه و مثلاً از حلقه های تودرتو و ساختار های شرطی متعدد استفاده میکنیم، کدها خیلی درهم برهم میشه و بعضی وقتا پیدا کردن اینکه کدوم Else مربوط به کدوم If هست و امثالهم کمی دشوار میشه.

میتونی تو ادیتور یک گزینه درنظر بگیری که در صورت تمایل کاربر، ادیتور یکسری کامنت ها رو به کد اضافه کنه، مثلاً بعد از این آکولاد ها یه کامنت اضافه کنه که مثلاً آخر حلقه ی For و ...

بهرحال امیدوارم پیشرفت ساخت آپادانا به سرعت پیش بره و ما این طفل نوپایی که قبلتر میشناختیم رو در دوران بلوغ و شور و هیجان و بازیگوشیش ببینیم :wink:

JavidX

Apadana Developer
ببین جاوید جان، بنظر من درکنار سینتکس، ادیتور هم باید قویتر بشه.
الان در MMB عملاً برای من تفوتی نداره که ساختار If کدوم یکی از اینها می بود، چون در خود ادیتور کل ساختار رو برای من شکل میده و من فقط باید کدها رو بنویسم.
البته میدونم که خودت به این نکته ها توجه داشتی و شاید همین الانشم ادیتوری خیلی قوی ساخته باشی.

با توجه به این توضیحات بنظر من ساختار روش دوم ({...}) مناسبتر هست، البته به شرطی که سینتکس بقیه ی ساختار های شرطی و حلقه ها هم مطابق با این تغییر کنه (دیگه endی درکار نباشه، کدها بین {...} قرار بگیرن).

ضمن اینکه بنا بر تجربیات، هر وقت تعداد خطوط کدهامون زیاد میشه و مثلاً از حلقه های تودرتو و ساختار های شرطی متعدد استفاده میکنیم، کدها خیلی درهم برهم میشه و بعضی وقتا پیدا کردن اینکه کدوم Else مربوط به کدوم If هست و امثالهم کمی دشوار میشه.

میتونی تو ادیتور یک گزینه درنظر بگیری که در صورت تمایل کاربر، ادیتور یکسری کامنت ها رو به کد اضافه کنه، مثلاً بعد از این آکولاد ها یه کامنت اضافه کنه که مثلاً آخر حلقه ی For و ...

بهرحال امیدوارم پیشرفت ساخت آپادانا به سرعت پیش بره و ما این طفل نوپایی که قبلتر میشناختیم رو در دوران بلوغ و شور و هیجان و بازیگوشیش ببینیم :wink:
محمد جان خودمم مثل تو با آکولاد موافق تر هستم! به هر حال در مورد اون که گفتی کدها قاطی میشه به نظر من بهترین گزینه ی ممکن چیزی شبیه به Notepad++ هست که خودش highlight میکنه نظیر یک if رو. این مورد توی اولویت نیست و اگر وقت شد اضافه میکنم. ممنون از نظرت.
منتظر نظرات سایر دوستان هم هستیم.

JavidX

Apadana Developer
سلام به دوستان عزیز

همونطور که میدونید پلیر بیلدر توسط بعضی آنتی ویروس ها به عنوان ویروس شناخته میشه.
تصمیم داریم ترجیحا کاری کنیم که حتی بعضی آنتی ویروس ها هم پلیر رو به عنوان ویروس نشناسند.
دوستان چه راه کارهایی رو مد نظر دارید؟
یکی از راه هاش اینه که مثل فلش اجازه ی بعضی کارها رو روی کامپیوتر کاربر به سازنده ندیم. ولی محدود کردن سازنده زیاد کار جالبی نیست.

nevercom

تا جایی که من میدونم یکی از دلایلی که به پلیر بیلدر گیر میدادن، استفاده از UPX بعنوان پکر بود، و مثلاً تو سایت MMBForums فایل های پلیری رو ارائه دادن بودن که کمتر بهش گیر میدادن.

برای اینکه این مشکل پیش نیاد، اول باید بدونیم که آنتی ویروس ها از چه روشی برای خطرناک شناختن فایل استفاده میکنن.

ضمن اینکه بررسی سایر ابزارهایی که مثل آپادانا مفسر دارن هم میتونه کمک بزرگی باشه، که اونها از چه متدی استفاده کردن که این مشکل پیش نیاد.

جدیدترین ارسال ها

بالا