نظر خواهی در مورد طرح ساخت وبسایت با فتوشاپ

aminwxy

New Member
با سلام خدمت مجید آنلاینی ها!
من طرحی رو از سایتی دیدم و برگردان آموزششو خودم انجام دادم و اینجا میارم
خودم هم نمونه اش طرحی رو انجام دادم
می خواستم نظر کاربران و متخصصان محترم این سایت رو در مورد این طرح بدونم.
البته در صورت تمایل فایل psd و نحوه ی انجام کار نیز می توانم بگذارم
با تشکر

طرح اصلی :

لینک طرح اصلی
http://psdvibe.com/tutorials/techblog/techblog.jpg

-----------------------------------------------------------------------
نمونه ی کار من :
چون حجم فایل شاید برای بعضی ها بالا باشه لینک قرار می دم :
http://img268.imageshack.us/img268/8497/mysite.png

MrHossein

Well-Known Member
مشکل خاصی نداره . خوبه . دستتون در نکنه

فقط نوشته لوگو رو بیشتر روش کار کن. جالب نشده
فکر می کنم فونت نستعلیق هم زیاد با طرح تناسب نداره. اگر قلم فانتزی استفاده کنی بهتره

موفق باشی

aminwxy

New Member
مشکل خاصی نداره . خوبه . دستتون در نکنه

فقط نوشته لوگو رو بیشتر روش کار کن. جالب نشده
فکر می کنم فونت نستعلیق هم زیاد با طرح تناسب نداره. اگر قلم فانتزی استفاده کنی بهتره

موفق باشی

با تشکر
آخه در بعضی جاها دیدم از فونت خاص برای قسمت ساید بار استفاده می کنند منم دیدم نستعلیق شاید بهتر باشه

E-Boy

کاربر فعال انجمن طراحی وب سایت
سلام دوست عزیز .
خسته نباشید .
زیباست ...
اما یکم ساده هست .
هنوز جای کار داره .
در هر صورت زیبا شده .
موفق باشید .

سلام دوست من
طرح خوبي زدي ولي ...
خب مطمئناً خودت بهتر از بقيه به تفاوت 2 طرح پي بردي. درسته؟
مثلاً خط جدا كننده محتوا ها كه كلفت تر و يه جورايي 2 خطه شده.
يا نوار آبي زير منوهاي اصلي سمت راست وقي برميگرده و ميره زير زمينه خاكستري بايد سايه دار باشه.
در مورد فونتها به نظر من چون اينگونه تمپليت ها معمولا براي CMS ها طراحي ميشن بهتره از فونت هاي استاندارد مثل tahoma استفاده بشه.
لوگوي طرح اصلي با فونت كلفت و رنگ روشني كه به تيره ختم ميشه(يا برعكس!) در زمينه تيره تر باعث كنده شدن عنوان سايت شده كه در طرح شما زمينه روشن تر و نوشته روي لوگو پهناي كمتري داره
به نظر من توي طراحي تمپليت بايد به جزئيات خيلي خيلي اهميت داد چچون به راحتي به چشم ميان و ديده ميشن.
ببخشيد كه از دنده ايرادگيري بلند شدم و زياده روي كردم، اميدوارم نااميدتون نكرده باشم و با تلاش بيشتر بتونيد خيلي بهتر از اين كار كنيد.

آخرین ویرایش:

Erfan

Active Member
دوست عزیز در وحله اول شما باید توضیح میدادید این طرح وب سایت رو برای چه منظور طراحی کردید؟
یعنی اون سایت یا وبلاگ که میخواد از این طرح به عنوان قالب خودش استفاده کنه هدف و خط مشی اش چی هست ؟

/

المان هایی که به کاربرید خوب هستن و بهتون تبریک میگم، از بالا شروع میکنم به نقد و برسی :

1. هیدر سایت خوبه، ولی افکتی که بر روی متن وجود داره ناهماهنگی خاصی رو به وجود آورده و توصیه میکنم از افکت های روشن استفاده کنید.

2. منوهای بالا قشنگ هست، البته اگر به همین قشنگی به صورت سی اس اس در بیاد، فقط در انتخاب فونتش تجدید نظر کن، فونتش خیلی کلفت هست.

3. نداشتن بکگراند در قالب، چون این طرح شما حالت فلت و صاف بودن داره، نگاهی به این عکسهای زیر بنداز : {معذرت میخوام طرحتون رو ادیت کردم؛ هدف رساندن منظور به شما بوده }

این طرح ها چند نمونه ساده و معمولی هست، چه بسا با خلاقیت و ابتکار میشود ایده های زیباتری به وجود آورد.

4. در مورد منو های سمت چپ سایت یه تجدیدنظر کوچولو بکنید، استفاده از چند آیکن و نماد آنچنان سخت و وقتگیر نیست !!

5. اسم سایت که در قسمت فوتر (پایین سایت) قرار دارد، به نظر من ضروریتی ندارد وجودش، برش دارید.

اگر خیلی رک حرفام رو زدم هدفم فقط کمک به شما بود.

مخلصیم، عرفان:rose:

MrHossein

Well-Known Member
با تشکر
آخه در بعضی جاها دیدم از فونت خاص برای قسمت ساید بار استفاده می کنند منم دیدم نستعلیق شاید بهتر باشه

سلام
البته در ادامه دوستان دیگه همه چیز رو گفتند ولی در مورد فونت من شخصا از نستعلیق توی کارهای کلاسیک و سنتی استفاده می‌کنم. نستعلیق بیشتر مناسب طرح های هنری و فرهنگی هست. مثل موسیقی ، کتاب ، ادبیات ، صنایع دستی و . . .
توی این طرح که چیدمان مدرنی داره اگر از قلم های فانتزی که حتی خودتون طراحی کردید استفاده بشه خیلی بهتره

موفق باشید

aminwxy

New Member
سلام دوست من
طرح خوبي زدي ولي ...
خب مطمئناً خودت بهتر از بقيه به تفاوت 2 طرح پي بردي. درسته؟
مثلاً خط جدا كننده محتوا ها كه كلفت تر و يه جورايي 2 خطه شده.
يا نوار آبي زير منوهاي اصلي سمت راست وقي برميگرده و ميره زير زمينه خاكستري بايد سايه دار باشه.
در مورد فونتها به نظر من چون اينگونه تمپليت ها معمولا براي cms ها طراحي ميشن بهتره از فونت هاي استاندارد مثل tahoma استفاده بشه.
لوگوي طرح اصلي با فونت كلفت و رنگ روشني كه به تيره ختم ميشه(يا برعكس!) در زمينه تيره تر باعث كنده شدن عنوان سايت شده كه در طرح شما زمينه روشن تر و نوشته روي لوگو پهناي كمتري داره
به نظر من توي طراحي تمپليت بايد به جزئيات خيلي خيلي اهميت داد چچون به راحتي به چشم ميان و ديده ميشن.
ببخشيد كه از دنده ايرادگيري بلند شدم و زياده روي كردم، اميدوارم نااميدتون نكرده باشم و با تلاش بيشتر بتونيد خيلي بهتر از اين كار كنيد.

با تشکر از وقتی که گذاشتید
من دنبال همین ایرادها هستم وگرنه نگذاشتم که ازم تعریف کنید!!
تقریبا این اولین کار من در این زمینه هست و در مورد لوگو که گفتید کاملا به جا بود چون کم روش کار کردم
فقط منظورتون از این عبارت نمی فهمم :
"يا نوار آبي زير منوهاي اصلي سمت راست وقي برميگرده و ميره زير زمينه خاكستري بايد سايه دار باشه"

aminwxy

New Member
سلام دوست عزیز .
خسته نباشید .
زیباست ...
اما یکم ساده هست .
هنوز جای کار داره .
در هر صورت زیبا شده .
موفق باشید .

ساده بودنش به خاطر 2 موضوع هست(از دید خودم)
1- اینکه این طرح در هر صورت از روی نمونه ای ساخته شده
2- سایت های در زمینه ی tech معمولا شلوغ کاری توشون نیست
مثلا شما سایت techcrunch رو با سایت nytimes مقایسه کنید می بینید تفاوت را.
اما در این مورد بر روی منوها و لوگو و ... خیلی بیشتر می شه روش کار کرد
در هر صورت ممنون که نظر دادید

فقط منظورتون از این عبارت نمی فهمم :
"يا نوار آبي زير منوهاي اصلي سمت راست وقي برميگرده و ميره زير زمينه خاكستري بايد سايه دار باشه"

منظورم اينجاست:
site.jpg

عكس سمت راست مربوط به طرح شماست و سمت چپ مربوط به طرح الگو كه مال شما حالت تخت گرفته ولي در طرح اصلي يه جورايي بهش بعد داده با يه مثلث كوچك تيره زير نوار.
OK?

جدیدترین ارسال ها

بالا