نظر خواهی در مورد سیستم

bijan63

Member
با سلام من میخواستم قطعات زیر رو ببندم به نظر شما خوبه این وسایل، آیا با هم مچ هستند؟
Mainboard : Asus P5P43TD Intel P43 / Intel ICH10 - DDR3
Ram : 2Gb 1333 DDR3
VGA : Asus
GeForce EN9600GT - 1GB
HDD : 500 Gb
CPU :
Intel Core 2 Duo E7500 - 2.93GHz - 45 nm، FSB 1066MHz
Power : Green 460

1.خوب در مورد هارد شما چه مارکی رو پیشنهاد میکنید؟ 16 بافر با 32 بافر خیلی تفاوت داره از لحاظ سرعت؟
2. رم رو چه مارکی پیشنهاد میکنید؟
3. یه جایی خوندم که : FSB پردازنده باید با فرکانس رم ها نسبت 3به2 یا 2به1 یا 5به3 باید داشته باشه!
حداکثر میتونه 1به1 باشه! ولی فرکانس رمها نمیتونه بیشتر از FSB باشه! خوب اگه بیشتر باشه چی میشه؟ مثلا این CPU که من انتخاب کردم FSB کمتری از رم داره درسته؟ آیا مشکلی ایجاد میکنه؟
سایر قطعات رو دارم.

wild-mans

Member
سلام
من درمورد همخوانی اونها چیزی نمیدونم ولی خوب اگه واسه بازی می خوای بلک دراگون ژل ببند اگه برای کارهای خفن مالتی مدیا می خوای ocz یا پاتریوت ببند البته موقع خرید به کلاس رمها هم نگاه کن ocz از 35 هزار تومن رم داره تا 500 هزارتومن!
هارد هم سامسونگ ببند سعی کن 32 مگ بافر باشه چون موقع رندر و لودینگ متوجه اختلافش با 16 مگ میشی.
ولی کارت گرافیکت برای کارهای حرفه ای مناسب نیست.
یا حق

bijan63

Member
سلام
من درمورد همخوانی اونها چیزی نمیدونم ولی خوب اگه واسه بازی می خوای بلک دراگون ژل ببند اگه برای کارهای خفن مالتی مدیا می خوای ocz یا پاتریوت ببند البته موقع خرید به کلاس رمها هم نگاه کن ocz از 35 هزار تومن رم داره تا 500 هزارتومن!
هارد هم سامسونگ ببند سعی کن 32 مگ بافر باشه چون موقع رندر و لودینگ متوجه اختلافش با 16 مگ میشی.
ولی کارت گرافیکت برای کارهای حرفه ای مناسب نیست.
یا حق

مرسی بابت پاسخ من بیشتر کارم با کامپیوتر رفتن به اینترنت هستش و کار با آفیس 2007 و به تازگی میخوام با برنامه SPSS هم کار کنم، البته هر وقت بیکار شدیم هم ممکنه بازی هم بکنم اما گفتم من بیشتر رو اینترنت گشت و گذار میکنم و کارهای دانشگاهیم رو با برنامه آفیس بخصوص word و Power point و اکسل انجام میدم. این سیستم مناسبه برای این کارها که گفتم؟
یه رم هستش اسمش دقیق یادم نیست ولی میدونم با xi :lol: شروع میشه!!! شما نمیدونی اسمش چیه تعریفش زیاد میکنن! گارانتی مادام العمر داره

wild-mans

Member
سلام
اگه برای اون کار می خواهید که یه هارد مکستور 16 مگ بافر 200 بخرید با یه رم دوتا رم ک گیگ باس 1066 ژل بخری حدود 60 تومن واست آب می خوره .
یا حق

bijan63

Member
هارد وسترن دیجیتال بگیرید

مرسی بابت جواب یه سوالی ابتدا پرسیدم هنوز بی جواب مونده من یه جایی خوندم که : Fsb پردازنده باید با فرکانس رم ها نسبت 3به2 یا 2به1 یا 5به3 باید داشته باشه!
حداکثر میتونه 1به1 باشه! ولی فرکانس رمها نمیتونه بیشتر از fsb باشه! خوب اگه بیشتر باشه چی میشه؟ مثلا این cpu که من انتخاب کردم fsb کمتری از رم داره درسته؟ آیا مشکلی ایجاد میکنه؟

irlogo

Active Member
من فکر نمی کنم کشلی ایجاد کنه
پاو رگرین خوبه ولی اگه acbel یا سیلور استون بگیرید بهتر نیست؟

bijan63

Member
من فکر نمی کنم کشلی ایجاد کنه
پاو رگرین خوبه ولی اگه acbel یا سیلور استون بگیرید بهتر نیست؟
حقیقتش من نمیدونم کدوم جنسش بهتره گرین تعریفش زیاد میکنن خوب اگه این دو مارکی که شما پیشنهاد میکنی اگه بهتر باشه خوب یکی از این دو رو میگیرم

irlogo

Active Member
بدون شک acbel یا silver stone بهتر از گرین هست
رم چه مارکی می خواهید بگیرید؟

bijan63

Member
بدون شک acbel یا silver stone بهتر از گرین هست
رم چه مارکی می خواهید بگیرید؟

رم نمیدونم یکی میگه ژل یکی میگه کینگستون در شهر ما من بیشتر جاهایی که رفتم پاتریوت و ocz نداشتن و بیشتر رمها در جای که من ساکنم یا کینگستون یا کینگ مکس یا ژل بیشتر اینها هستند
یه سوال چه جوری میشه فهمید که فن CPU عوض شده؟

irlogo

Active Member
رم کینگ مگس و یا پاتریوت بگیرید
اگه cpu باگس ( جعبه ای ) بگیرید فنش همراهشه

در غیر این صورت فن اصل نیست

bijan63

Member
در ضمن یه رم از جایی پرسیدم اسمش رو تا حالا نشنیده بودم کامپیوتری گفت گارانتی مادام العمر داره و جنسش خوبه و استدلالش این بود که یه شرکت نمیاد یه رمی رو که جنسش بده گارانتی مادام العمر بکنه، آیا این حرف درسته که چون جنس رم خوبه اون شرکت اومده گارانتی مادام العمر کرده رمش رو؟

irlogo

Active Member
منظورم پلومپ هست بله
اکثریت رم های گارانتی مادام العمر دارن؛ در نظر بگیرید مثلا 5 سال دیگه اگه یه رم خراب بشه قیمتش می شه 4 هزار تومان ! حالا اگه بخواهید بفرستید گارانتی باید شاید بیشتر از این حرفا هزینه حمل و نقل بدید

bijan63

Member
منظورم پلومپ هست بله
اکثریت رم های گارانتی مادام العمر دارن؛ در نظر بگیرید مثلا 5 سال دیگه اگه یه رم خراب بشه قیمتش می شه 4 هزار تومان ! حالا اگه بخواهید بفرستید گارانتی باید شاید بیشتر از این حرفا هزینه حمل و نقل بدید

الان یادم اومد رم اسمش Elixir بود، این برند خوبه

جدیدترین ارسال ها

بالا