نظر بدید لطفا

نظرتون راجه به این کارها چیه ؟

• بد نیست

رای: 0 0.0%
  • خوبه دیگه چی بگم !

رای: 0 0.0%
  • به به خوشم اومد

رای: 2 66.7%
  • ایول عالیه

رای: 1 33.3%

• مجموع رای دهندگان
    3
  • نظرسنجی بسته .

mg_mahyar

Member
مدل اماده و ویری
البته خیلی ساله داره کار میکنه ولی به وی ری احسنت میگم نه دوستت

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
مدل اماده و ویری
البته خیلی ساله داره کار میکنه ولی به وی ری احسنت میگم نه دوستت

واقعا لازم بود همه رو از این نظر گوهربارتون آگاه کنید؟
دوست عزیز اینجا کسی دیگران رو مورد تمسخر یا تحقیر قرار نمی ده، هر کار هر چند کوچک یا بزرگ قرار نیست توسط افراد دیگه ای که شاید خودشون رو بزرگتر یا بالاتر از سطح کار بدونن مورد توهین قرار بگیره.
این دوستمون هم یه کاری گذاشته واسه انتقاد بچه هاف حالا درست نیست شما اینطور نظری بدید اینجا، اگه هم همچین نظری داری واسه خودت نگرش دار خیلی به دردت می خوره.

mg_mahyar

Member
تمسخر نیست. نظره. دلیل هم داره. مثلا این که گفتم خیلی ساله داره کار میکنه بی دلیل نیست چون واقعا بعضی مدلا مال ورژن ها قدیم مکسه. و از نت گیر نمیاد. مثلا همون سگه توی اوتاق کودک/ این نشون داد بهم طرف خیلی وقته بلده.
اینم که میگم به وی ری احسنت میگم به نظرم حق دارم. اگر وی ری رو برداری و مدل اماده ها رو کل زحمت کار به دلیل استفاده از ابزار move و roteate هست. خلاصه بگم
حتی بعضی مدل ها رو ظهمت دادن بافت هم به خودش نداده. اینا صرفا یک کار عجله ای هست و بس که اگر وی ری نبود هیچ جذابیتی نداشت. این نظر منه. حالا اگر این دوستمون ناراحت شده خودش باید بگه. نه شما.

E-power

کاربر متخصص
به نظر من خوبه , فقط یکیشون یه مشکلی داره , عکس ~~~ Traditional Kitchen~~~ انگار خورشید پایین تر از ساختمونه , چون نوری که از پنجره عبور کرده کاملا روی سقف افتاده و غیر طبیعیش کرده , پنجره هم انگار شیشه نداره , Background زیاد خوب نیست>>>ببخشید ایراد گرفتم<<<

c m y k

Member
تمسخر نیست. نظره. دلیل هم داره. مثلا این که گفتم خیلی ساله داره کار میکنه بی دلیل نیست چون واقعا بعضی مدلا مال ورژن ها قدیم مکسه. و از نت گیر نمیاد. مثلا همون سگه توی اوتاق کودک/ این نشون داد بهم طرف خیلی وقته بلده.
اینم که میگم به وی ری احسنت میگم به نظرم حق دارم. اگر وی ری رو برداری و مدل اماده ها رو کل زحمت کار به دلیل استفاده از ابزار move و roteate هست. خلاصه بگم
حتی بعضی مدل ها رو ظهمت دادن بافت هم به خودش نداده. اینا صرفا یک کار عجله ای هست و بس که اگر وی ری نبود هیچ جذابیتی نداشت. این نظر منه. حالا اگر این دوستمون ناراحت شده خودش باید بگه. نه شما.
آقای کروبی عزیر از نظرات شما استفاده کردم ولی هر گردی گردو نیست .منظور شما اینه که مثلا کار کردن با وی ری خیلی راحته
من خودم هم با وی ری کار میکنم ولی کیفیتش اینطوری نمیشه
ضمنا این دوست من کارش طراحی محصوله یعنی تمام فرنیچرها رو خودش طراحی کرده و البته یه نمونه واقعی هم ساخته الان هم داره با ما کار میکنه
بازم از انتقاد شما سپاسگزارم

c m y k

Member
واقعا لازم بود همه رو از این نظر گوهربارتون آگاه کنید؟
دوست عزیز اینجا کسی دیگران رو مورد تمسخر یا تحقیر قرار نمی ده، هر کار هر چند کوچک یا بزرگ قرار نیست توسط افراد دیگه ای که شاید خودشون رو بزرگتر یا بالاتر از سطح کار بدونن مورد توهین قرار بگیره.
این دوستمون هم یه کاری گذاشته واسه انتقاد بچه هاف حالا درست نیست شما اینطور نظری بدید اینجا، اگه هم همچین نظری داری واسه خودت نگرش دار خیلی به دردت می خوره.
سپاسگزارم
لطفا شما هم نظرتون رو بگید

mg_mahyar

Member
آقای کروبی عزیر از نظرات شما استفاده کردم ولی هر گردی گردو نیست .منظور شما اینه که مثلا کار کردن با وی ری خیلی راحته
من خودم هم با وی ری کار میکنم ولی کیفیتش اینطوری نمیشه
ضمنا این دوست من کارش طراحی محصوله یعنی تمام فرنیچرها رو خودش طراحی کرده و البته یه نمونه واقعی هم ساخته الان هم داره با ما کار میکنه
بازم از انتقاد شما سپاسگزارم

ایشالا که خوبه. این فرنیچر ذست ساز رو ما ندیدیم چیه. :shock:
حالا این که وی ری سخته یا اسون کار ندارم. ولی مدل ها امادس. اونایی هم که نیست صرفا یه سری باکسه. مدل سازی عجیب غریبی نداره که براش تعریف کنم.
همه زیبایی کار به خاطر وی ری هست. این نمونه واقعی رو هم من کار ندارم. نطر در مورد سه بعدیش دادم.

کاش وی ری هیچ وقت خلق نمیشد اون جوری نصف نمونه کارای اینجا هم نبود. منظورم کل سایته.
یه سری مدل اماده + یه سری متریال آماده + یه سری صحنه آماده و نور پردازی شده.
یه نفر فقط میاد اینا رو کنار هم میزاره. مبل شماره 3 رو برمیداره شماره 2 میزاره. بعدم فقط F9 میزنه میشه نمونه کار و میاد نظر میخواد. :-?:mad:
اخه اینم شد کار؟ خوب والپیپر دانلود کنن بعدم به هم نشون بدیم.. منظورم با شما نبود ها کلی گفتم.
خودت بگو وقتی نور پردازی امادست
متریال امادس
مدل امادس
من فقط یه سوال دارم طراح چی کارست؟ به خدا کار کردم با پینت کامپیوتر ارزش هنریش بیشتره تا اینا. بچه که بودیم کتاب بود رنگامیزی کودکان.
هندونه کشیده بود یکی رنگی یکی سیاه سفید. بعد ما باید مثل اون رنگیه سیاه سفیده رو رنگ میکردیم. ااین حکایت وی ری هست.
حالا شما چون کار میکنی وی ری تعریف کن هیچ بقالی نمیگه ماستم ترشه. دیگم بحثو ادامه نمیدم. یا حق

Mohammad

Member

اوتاق :=> اتاق
ظهمت :=> زحمت
rotation<=:roteate

c m y k

Member
ایشالا که خوبه. این فرنیچر ذست ساز رو ما ندیدیم چیه. :shock:

---------------------------------------------------------------------
عزیز فرنیچر همون مبلمان هست

حالا این که وی ری سخته یا اسون کار ندارم. ولی مدل ها امادس. اونایی هم که نیست صرفا یه سری باکسه. مدل سازی عجیب غریبی نداره که براش تعریف کنم.
-------------------------------------------------------------------
ولی آتیش شما رو تند کرده ها میشه نمونه کارهای شما رو هم ببینیم ؟
----------------------------------------------------------------------
همه زیبایی کار به خاطر وی ری هست. این نمونه واقعی رو هم من کار ندارم. نطر در مورد سه بعدیش دادم.
---------------------------------------------------------------------
عزیز جان توی معماری سه بعدی یعنی ماکت قبل از ساخت شما میتونی فضاپیما طراحی کنی ولی ازش هیچ استفاده ای نکنی
--------------------------------------------------------------------
کاش وی ری هیچ وقت خلق نمیشد اون جوری نصف نمونه کارای اینجا هم نبود. منظورم کل سایته.
با این حرفت هم مخالفم چون اگه وی ری نبود منتال ری که بود مکس ول که بود فرای رندر که بود ... که بود
icon10.gif

یه سری مدل اماده + یه سری متریال آماده + یه سری صحنه آماده و نور پردازی شده.
یه نفر فقط میاد اینا رو کنار هم میزاره. مبل شماره 3 رو برمیداره شماره 2 میزاره. بعدم فقط F9 میزنه میشه نمونه کار و میاد نظر میخواد. :-?:mad:
اخه اینم شد کار؟ خوب والپیپر دانلود کنن بعدم به هم نشون بدیم.. منظورم با شما نبود ها کلی گفتم.
خودت بگو وقتی نور پردازی امادست
متریال امادس
مدل امادس

-----------------------------------------------------------------
عزیز چیدمان درست هم یه هنر البته

من فقط یه سوال دارم طراح چی کارست؟ به خدا کار کردم با پینت کامپیوتر ارزش هنریش بیشتره تا اینا. بچه که بودیم کتاب بود رنگامیزی کودکان.
البته یادت باشه طرف نمیخواسته یه تابلوی هنری خلق کنه یا پیکاسو باشه میخواسته یه پیش نمایش از چیزی که بعدا میسازه به مشتریش نشون بده

هندونه کشیده بود یکی رنگی یکی سیاه سفید. بعد ما باید مثل اون رنگیه سیاه سفیده رو رنگ میکردیم. ااین حکایت وی ری هست.
حالا شما چون کار میکنی وی ری تعریف کن هیچ بقالی نمیگه ماستم ترشه.
--------------------------------------------------------------------------
البته الان بقالها و ماستبندها دارن از محصولات شرکتهای بزرگ استفاده میکنن

ولی با همه این حرفا معلوم شد که تصورت از یه نرم افزار اصلا درست نیست خوش تیپ حالا دفعه بعد اسکیسهای دستی ای بابا رو برات میزارم تا حال هنری ببری

icon12.gif

mg_mahyar

Member
اوتاق :=> اتاق
ظهمت :=> زحمت
rotation<=:roteate
همیشه ادبیاتم ضعیف بوده. حق باشماست. نمره بالای 12 نگرفتم. ولی سایت ادبی هم نیست اینجا که غلط بگیری ازم

عزیز فرنیچر همون مبلمان هست
میدونم مبلمانه منظورم فرنیچر دست از بود. که بشه گفت ارزش بالای مودلینگ داره. اونا که مدلینگ خوب دارن آماده هستن. توی این کارا
-------------------------------------------------------------------
ولی آتیش شما رو تند کرده ها میشه نمونه کارهای شما رو هم ببینیم ؟
نمونه کار یه چند تایی توی سایت گزاشتم و شاید بعد ها هم بزارم ولی فعلانه. معمولا پست هایی که جنبه اموزشی دارن واسه توضیح بهتر نمونه کار هم میزارم روی اون حرفمو و منظورمو میرسونم. ولی این جور مواقع نه. چون وقتی بزارم میخواهید بگردید اشکال در بیارید و با اشکال من اشکال خودتون رو توجیح کنید. کلا تو انجمن مایا بگردی یه چند تای هست. یکی دوتا هم توی معماری هست.
----------------------------------------------------------------------
عزیز جان توی معماری سه بعدی یعنی ماکت قبل از ساخت شما میتونی فضاپیما طراحی کنی ولی ازش هیچ استفاده ای نکنی
فضا پیما رو با مکس و وی ری برای ساخت طراحی نمیکنند. معمولا کاتیا و سولید ورک هست برای اونا. :green:اما در کل این که ما به اضای بیرونی دارم برای کارمون یا نه هیچ ربطی به این که مدل سه بعدی خوبه یا بد نداره. مثال میزنم شما میتونید یه مدل اماده رو هم بدید براتون بسازن مثلشو. وخیلی هم خوب در بیاد اما ارزش سه بعدی نداره. ارزش اون کسی هست که داره در میاره حالا نجاره یا گچ کار یا...
با این حرفت هم مخالفم چون اگه وی ری نبود منتال ری که بود مکس ول که بود فرای رندر که بود ... که بود
icon10.gif

بله منتال ری بود و خیلی هم خوب هست . ولی چند درصد با اون کار بلدند انجام بدن در حد کیفیت خوب؟ به مراتب سخت تره. و دانش بیشتری میخواد. ضمنا متریال اماده هم کم داره . دست کم فقز مدل اماده دارید نه متریال و نور اماده. وی ری مثل امتحان تستی هست که گزینه ها و حفط میکنید . و منتال مثل یک امتحان تشریحی.
-------------------------------- ---------------------------------
عزیز چیدمان درست هم یه هنر البته
بله هنره ولی هنر دکوراتور هست نه طراح سه بعدی این که خوب چینده خوب خوش سلیقه هست ولی مدل ساز نیست.
البته یادت باشه طرف نمیخواسته یه تابلوی هنری خلق کنه یا پیکاسو باشه میخواسته یه پیش نمایش از چیزی که بعدا میسازه به مشتریش نشون بده
بله پس اگر اینجوره نباید روی بخش سه بعدی کار وانور بدیم. روی اسکیس مانور دادن بهتره. و چه خوب بود وقتی یک مدل رو میخواهیم ارایه کنیم از clay render استفاده کنیم.
--------------------------------------------------------------------------
البته الان بقالها و ماستبندها دارن از محصولات شرکتهای بزرگ استفاده میکنن
بله ولی هزینشو میدن. نه مثل ما فیری دانلود کنن. دست کم رو بسته مینویسن کاله نه اینکه ماستو بریزن تو کیسه مارک بقالیشونو بزنن.
ولی با همه این حرفا معلوم شد که تصورت از یه نرم افزار اصلا درست نیست خوش تیپ حالا دفعه بعد اسکیسهای دستی ای بابا رو برات میزارم تا حال هنری ببری
ایشالا ولی من هنر دستی بلد نیستم اسکیس هاشم به درد من میخوره نطرم نمیدم. تصور من هم از نرم افزار غلطه. شاید راست بگی. اخه مندس نرم افزارم خیر سرم. نمیفهمم چیه ولی شما بلدی. خدا همه رو به راه راست هدایت کنه شده حکایت ماشینی که خلاف میره و تازه بوق هم میزنه که چرا راهمو میگیریئ:shock:

pclord

کاربر متخصص
حالا جنگ و دعوا نکنید،کارای دوستتو دیدم،خیلی خوب بودن،در رابطه با اینکه از مدل اماده استفاده کرده هم باید عرض کنم که هر کسی که میبینی معماری کار میکنه از مدل و متریال اماده استفاده میکنه،و فقط نورپردازی رو انجام میدن،بلاخره اگه ایشون برای فروش میخوان،برای خریدار فرق نمیکنه که مدل اماده استفاده کرده یا نه،کیفیت براش مهمه.
البته با بعضی از حرف های mg_mahyar هم موافقم،اگه نگاه کنی هر کی تو ایران میاد سه بعدی یاد بگیره،میبینیم رفته سراغ وی ری و یه پک مدل گرفته و تموم،تو گالری هم بیشتر کارای معماری میزارن ،نمیدونم که میخوایم نرم افزار های دیگه مثل مایا ،هودینی یا خود تری دی مکس رو یاد بگیریم و انیمیشن های بلند و حرفه ای درست کنیم،خیلی کم از این افراد تو ایران پیدا میشه،تو همین انجمن من پنج تا از بچه ها رو میشناسم که مایا کار میکنن،البته با خودم (من خودم هم طرفدار مکس هستم هم مایا و با هر دو کار میکنم،پس به مکس کارها بر نخوره)،مابقی همه رفتن سراغ تری دی مکس و وی ری،البته من منظورم بیشتر بچه های انجمن هست،چون انیمیشنی مثل تهران 1500 و راز دشت تاران که کاملا ساخت ایران هست رو به زودی میبینیم.
امیدوارم این وی ری رو رها کنید و تری دی مکس رو اگه میخواید یاد بگیری،به صورت حرفه ای یاد بگیرید و کارای بزرگ انجام بدین.

موفق باشید.:rose:

mg_mahyar

Member
حالا جنگ و دعوا نکنید،کارای دوستتو دیدم،خیلی خوب بودن،در رابطه با اینکه از مدل اماده استفاده کرده هم باید عرض کنم که هر کسی که میبینی معماری کار میکنه از مدل و متریال اماده استفاده میکنه،و فقط نورپردازی رو انجام میدن،بلاخره اگه ایشون برای فروش میخوان،برای خریدار فرق نمیکنه که مدل اماده استفاده کرده یا نه،کیفیت براش مهمه.
البته با بعضی از حرف های mg_mahyar هم موافقم،اگه نگاه کنی هر کی تو ایران میاد سه بعدی یاد بگیره،میبینیم رفته سراغ وی ری و یه پک مدل گرفته و تموم،تو گالری هم بیشتر کارای معماری میزارن ،نمیدونم که میخوایم نرم افزار های دیگه مثل مایا ،هودینی یا خود تری دی مکس رو یاد بگیریم و انیمیشن های بلند و حرفه ای درست کنیم،خیلی کم از این افراد تو ایران پیدا میشه،تو همین انجمن من پنج تا از بچه ها رو میشناسم که مایا کار میکنن،البته با خودم (من خودم هم طرفدار مکس هستم هم مایا و با هر دو کار میکنم،پس به مکس کارها بر نخوره)،مابقی همه رفتن سراغ تری دی مکس و وی ری،البته من منظورم بیشتر بچه های انجمن هست،چون انیمیشنی مثل تهران 1500 و راز دشت تاران که کاملا ساخت ایران هست رو به زودی میبینیم.
امیدوارم این وی ری رو رها کنید و تری دی مکس رو اگه میخواید یاد بگیری،به صورت حرفه ای یاد بگیرید و کارای بزرگ انجام بدین.

موفق باشید.:rose:
ایول بالاخره یکی موافق پیدا شد.
ولی با شما هم مخالفم. نباید وی ری رو بی خیال شد. و مکس رو بلکه باید تنبلی رو بی خیال شد. ایلان این فیلم رو ببینید با vray و max و uvlayout ساخته شده
http://www.3dm3.com/video/2009/12/ioc-all-together-now/
http://fxandmat.blogspot.com/
خیلی زیباست. ولی روش کار شده. مدل ساختن متریال ساختن وخوب کار قوی هست. حتی از بچه های ایرانی هم هستن که از وی ری درست استفاده میکنن مثلا
http://www.cgarena.com/freestuff/tutorials/max/ayasha/ayasha.html
خلاصه این که این کار خوب هست کار بد هم هست. اما ما دنبال نه خوبیم نه بد دنبال اسون ترین راهیم. و بعدم کلی مغرور که من انم که رستم بود پهلوان

pclord

کاربر متخصص
اره درسته،نباید وی ری رو بیخیال شد،اما اگه بخوایم با وی ری انیمیشن با کیفیت بالا رندر کنیم،سخت افزار قوی میخواد که اونم هزینه بالا لازم داره،و تو ایران امکان پذیر نیست.

Sherlock_Holmes

Active Member
دوست عزیز اگر کاری رو برای نظر خواهی قرار میدید باید اون کار از خودتون باشه و توضیحات کافی در موردش داشته باشید..
اگر از خودتون نیست و سوالی دربارش دارید یا نظر کلی دوستان رو میخواید در جایی به جز گالری پست بزنید..

تاپیک مشابه این تاپیک در گالری حذف شد..
امیدوارم رعایت کنید..

.

موفق باشید..

جدیدترین ارسال ها

بالا