نظرسنجی در مورد تکمیل نرم افزار ساخت Setup

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
:wink: سلام ،

:cool:چند ماهی هست که دارم در کنار پروژه هایی که در دست دارم یک نرم افزار ساخت Setup مینویسم ، امروز صبح حدود 5 ساهت روش کار کردم و هسته برنامه کاملا تمام شد و کمی از جزئیات هم پیاده سازی شد ، حالا این تاپیک رو زدم تا نظرات و پشنهادات دوستان رو بگیرم و در نرم افزار پیاده سازی کنم ، اون زمان که شروع به ساخت کردم تصمیم داشتم نرم افزار رو در SourceForge ارائه بدم ، ولی فعلا به لطف دوستان این سایت خدماتش رو برای ایران از دسترس خارج کرده ، پس فعلا نرم افزار قرار نیست OpenSource باشه تا ببینم چه خواهد شد ...

اول از همه دنبال یک اسم براش هستم فعلا اسم نرم افزار ( SIM ( Silver Install Maker هست .

امکانات فعلی نرم افزار :

* امکان اضافه کردن اطلاعات Setup شامل : نام محصول ، نام شرکت سازنده ، ورژن ، کپی رایت و عنوان محصول
* امکان اضافه کردن License و Information
* امکان تعیین عکس پشت زمینه ، لوگو شرکت سازنده ، Header برای قسمت License و Information
* امکان تعیین آیکن برای فایل Setup و فایل Uninstaller
* امکان اضافه کردن فایل با هر فرمت و حجمی و امکان جست و جو بین فایلهای اضافه شده بر اساس نام
* امکان اضافه کردن و رجیستر کردن Activex
* امکان اضافه کردن و نصب فونت
* امکان درخواست دسترسی مدیر سیستم ( Admin ) برای شروع عملیات نصب
* امکان نصب فلش پلیر
* امکان باز کردن سایت مورد نظر در هنگاه پایان نصب
* امکان نصب Net Framework ورژن های 1 ، 2 ، 3 ، 4 که در حال تکمیل هست و مشکلات زیادی داره
* امکان اضافه کردن کلید به رجیستری که هنوز تکمیل نشده
* امکان اضافه کردن Shortcut به Desktop , Quicklinch , StartMenu
* امکان بررسی سیستم عامل ها Windows XP , Windows ME , Windows Vista , Windows 7 برای شروع عملیات نصب در صورت نیاز

در ضمن فایل ایجاد شده توسط نرم افزار یک فایل exe واحد بوده و هیچ فایل اضافه دیگیری توسط نرم فازار تولید نخواهد شد و فایل exe تولیبد شده به هیچ چیز وابسته نیست .

لطفا اگر دوستان پیشنهاد دیگه ای برای بهتر شدن نرم افزار دارن بگن تا اعمال بشه .

:rose:موفق باشید .

آخرین ویرایش:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

اول تشكر و خسته نباشيد بابت كارتون

دوم يه پيشنهاد :

اگه امكان تغيير قالب و زبان برنامه setup رو تعريف كنيد به شكلي كه كاربر خودش بتونه پوسته setup و كليدهاش رو تغيير بده و اين امكان رو فراهم كنيد كه توليدكننده برنامه تصميم بگيره كه بخشهايي رو به صورت پنهان روي سيستم مقصد نصب كنه و چه بخشهايي رو از كاربر سوال كنه و با توجه به اين تصميم برنامه نصبش رو توسط نرم افزار شما توليد كنه به محبوبيت برنامه كمك ميكنه

سوم من اسم MT setup maker رو پيشنهاد ميكنم. SIM آدمو ياد بازي sims ميندازه

چهارم موفق باشيد

آخرین ویرایش:

miladanimator

Active Member
:wink: سلام ،

:cool:چند ماهی هست که دارم در کنار پروژه هایی که در دست دارم یک نرم افزار ساخت setup مینویسم ، امروز صبح حدود 5 ساهت روش کار کردم و هسته برنامه کاملا تمام شد و کمی از جزئیات هم پیاده سازی شد ، حالا این تاپیک رو زدم تا نظرات و پشنهادات دوستان رو بگیرم و در نرم افزار پیاده سازی کنم ، اون زمان که شروع به ساخت کردم تصمیم داشتم نرم افزار رو در sourceforge ارائه بدم ، ولی فعلا به لطف دوستان این سایت خدماتش رو برای ایران از دسترس خارج کرده ، پس فعلا نرم افزار قرار نیست opensource باشه تا ببینم چه خواهد شد ...

اول از همه دنبال یک اسم براش هستم فعلا اسم نرم افزار ( sim ( silver install maker هست .

امکانات فعلی نرم افزار :

* امکان اضافه کردن اطلاعات setup شامل : نام محصول ، نام شرکت سازنده ، ورژن ، کپی رایت و عنوان محصول
* امکان اضافه کردن license و information
* امکان تعیین عکس پشت زمینه ، لوگو شرکت سازنده ، header برای قسمت license و information
* امکان تعیین آیکن برای فایل setup و فایل uninstaller
* امکان اضافه کردن فایل با هر فرمت و حجمی و امکان جست و جو بین فایلهای اضافه شده بر اساس نام
* امکان اضافه کردن و رجیستر کردن activex
* امکان اضافه کردن و نصب فونت
* امکان درخواست دسترسی مدیر سیستم ( admin ) برای شروع عملیات نصب
* امکان نصب فلش پلیر
* امکان باز کردن سایت مورد نظر در هنگاه پایان نصب
* امکان نصب net framework ورژن های 1 ، 2 ، 3 ، 4 که در حال تکمیل هست و مشکلات زیادی داره
* امکان اضافه کردن کلید به رجیستری که هنوز تکمیل نشده
* امکان اضافه کردن shortcut به desktop , quicklinch , startmenu
* امکان بررسی سیستم عامل ها windows xp , windows me , windows vista , windows 7 برای شروع عملیات نصب در صورت نیاز

در ضمن فایل ایجاد شده توسط نرم افزار یک فایل exe واحد بوده و هیچ فایل اضافه دیگیری توسط نرم فازار تولید نخواهد شد و فایل exe تولیبد شده به هیچ چیز وابسته نیست .

لطفا اگر دوستان پیشنهاد دیگه ای برای بهتر شدن نرم افزار دارن بگن تا اعمال بشه .

:rose:موفق باشید .

1- امکان نصب برنامه های مورد نیاز قبل از شروع مراحل نصب نرم افزار اصلی . مثلا نصب موتور تلفظ قبل از نصب دیگشنری و ...

2- امکان قرار دادن کلمه عبور بر روی فایل نصب

ali guard

Member
اكر بشة بتوانيد امكان نصب خودكار با برنامة بديد خلى بيهتر ميشة مظورم ان هست كار بر در حال ساخت setup بتواند كليد هاى ميسلى next next تيك زدن قبول دارم و finsh كار بكند وقتى كار بر نصب برنامة نصب كرد موس كار بر خود كار باروى كليدها حركت كند باد روى انها كليك كند
برنامة اين امكان داشتة باشد خيلى بيهتر هست

Silver Soft

اگه امكان تغيير قالب و زبان برنامه setup رو تعريف كنيد به شكلي كه كاربر خودش بتونه پوسته setup و كليدهاش رو تغيير بده و اين امكان رو فراهم كنيد
این امکان تو ذهن خودم بود وللی پیاده سازیش کمی مشکل هست ، ولی حتما اضافه میکنم .

توليدكننده برنامه تصميم بگيره كه بخشهايي رو به صورت پنهان روي سيستم مقصد نصب كنه و چه بخشهايي رو از كاربر سوال كنه و با توجه به اين تصميم برنامه نصبش رو توسط نرم افزار شما توليد كنه
لطفا منظورتون در این مورد واضح تر بیان کنید .

سوم من اسم MT setup maker رو پيشنهاد ميكنم. SIM آدمو ياد بازي sims ميندازه
بله درسته ولی MT Setup Maker هم میشه اسم خودم که با توجه به اینکه پروژه قرار هست بعدا Open Source عرضه بشه دوست ندارم به اسم خودم باشه و میخوام با یک نام جالب تر شناخته بشه .

- امکان نصب برنامه های مورد نیاز قبل از شروع مراحل نصب نرم افزار اصلی . مثلا نصب موتور تلفظ قبل از نصب دیگشنری و ...
این امکان تقریبا وجود داره ، الان FlashPlayer و Net Framework اضافه شده ، به زودی هم سعی میکنم قابلیتی برای اضاف کردن برنامه ها مورد نظر به فایل Setup اضافه کنم .

- امکان قرار دادن کلمه عبور بر روی فایل نصب
اضافه خواهد شد .

كر بشة بتوانيد امكان نصب خودكار با برنامة بديد خلى بيهتر ميشة مظورم ان هست كار بر در حال ساخت setup بتواند كليد هاى ميسلى next next تيك زدن قبول دارم و finsh كار بكند وقتى كار بر نصب برنامة نصب كرد موس كار بر خود كار باروى كليدها حركت كند باد روى انها كليك كند
برنامة اين امكان داشتة باشد خيلى بيهتر هست
خوب این که نشد Setup ، اگر میخواین اینطوری فایل Setup بسازیدفایل ها مورد نظرتون رو با Winrar به صورت SFX در بیارید .

منتظر دیگر نظرات دوستان هستم .

splinter cell

Well-Known Member
من فکر میکنم اگر وقتتون رو روی همون پلاگین اکسس که قبلاً صحبتش رو کرده بودید قرار بدین و اون رو در صورت امکان به سرانجام برسونید بهتره و برای کاربرای بیلدر کاری که با Sqlite مشکل دارند خیلی میتونه مفیدتر باشه. چون نرم افزارهای ساخت Setup به وفور و با انواع توانایی ها از سطح مبتدی تا حرفه ای توی بازار هست و از این حیث کمبودی احساس نمیشه.البته این فقط یک پیشنهاد بود که بنظرم رسید منفعت بیشتری برای بچه های تالار داره. مثل پلاگین SQlite که حامد ساخت و از خودش کار جاویدی به یادگار گذاشت.موفق باشید

Silver Soft

من فکر میکنم اگر وقتتون رو روی همون پلاگین اکسس که قبلاً صحبتش رو کرده بودید قرار بدین و اون رو در صورت امکان به سرانجام برسونید بهتره و برای کاربرای بیلدر کاری که با Sqlite مشکل دارند خیلی میتونه مفیدتر باشه. چون نرم افزارهای ساخت Setup به وفور و با انواع توانایی ها از سطح مبتدی تا حرفه ای توی بازار هست و از این حیث کمبودی احساس نمیشه.البته این فقط یک پیشنهاد بود که بنظرم رسید منفعت بیشتری برای بچه های تالار داره. مثل پلاگین SQlite که حامد ساخت و از خودش کار جاویدی به یادگار گذاشت.موفق باشید

روی اون پلاگین کار میکنم ولی نه زیاد و در حد هفته ای 1 ساعت چون سرم خیلی شلوغه ، 3 تا پروژه در دست دارم و کلی کار عقب افتاده دیگه و دانشگاه و ... ، این پروژه هم به خاطر این برام مهم هست که چند وقته دنبال رفتن به دانشگاه خارجی برای ادامه تحصیل هستم و چون علاقه شدیدی به دلفی دارم دنبال دانشگاه روسیه هستم چون روسیه مهد برنامه نویسان دلفی هست و کل سیستم نرم افزاری کشور روسیه بر پایه دلفی استوار هست ، دانشگاه روسیه هم یکی از شروط رو داشتن 1 پروژه متن باز که انتشار سراسری داشته باشه گزاشته ، پس مجبورم روی این پروژه کار کنم چون تقریبا آینده و ... من به این مورد بستگی داره :wink:

حالا اگه شما نرم افزار دیگه میشناسید که اگر متن باز عرضه بشه استقبال خوبی داره بگید من روی اون کار کنم ، من کمی جست و جو کردم و دیدم پروژه نرم افزار Setup Maker که متن باز باشه به زبان دلفی وچود نداره و برای همین این نرم افزار رو انتخاب کردم ، حالا هم اگر نظر دیگه ای دارید استقبال میکنم ، ولی با توجه با گفته هام یک پلاگین نمیتونه پروژه ای قابل قبول برای دانشگاه روسیه باشه .

باز هم از نظرات دوستان ممنونم و منتظر دیگر نظرات هستم .

BEHESHT

Well-Known Member
سلام خسته نباشی خدا قوت

تبریک می گم بهتون و پشتکارتون ستوندنیست و اما اسم SIM دقیق مخفف Smart Install Maker هستش که خیلی جالب به نطر نمیاد

در کل خوبه اما نصب به صورت silent هم اضافه کنی خیلی بهتر میشه

مثلا یکی می خواد فونت هاش نصب شه بدون این که کابر متوجه شه

یه مورد دیگه برای جایگزینی فایل های هم اولیت بندیشو بسپاری به کابر بهتره میشه

موفق باشی:rose:

آخرین ویرایش:

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
خب اول اینکه برای دانشگاهت آرزوی موفقیت میکنم، امیدوارم که همیشه موفق و پیروز باشی مجتبی جان :rose:
خدا رو چه دیدی، شاید یه روزا ما هم اومدیم اونورا دیدنت :wink:

در مورد برنامه ت هم، علاوه بر نظرات دوستان، پیشنهاد میکنم به برنامه ی NSIS که خیلی در این زمینه شهرت داره هم نگاهی بندازی، یه جورایی قابلیت اسکریپت نویسی داره.

نکته ی بعدی هم اینکه همونطور که خودت بهتر در جریان هستی، مباحثی که اینجا مطرح میشن نیاز هست که در ارتباط با MMB باشن، در غیر اینصورت باید به انجمن مربوطه انتقال داده بشن.

دوستان لطف کنن و نظراتشون رو بگن، فردا این تاپیک رو به انجمن عمومی کامپیوتر - نرم افزار انتقال میدم

ممنون، موفق باشید.

Silver Soft

تبریک می گم بهتون و پشتکارتون ستوندنیست و اما اسم SIM دقیق مخفف Smart Install Maker هستش که خیلی جالب به نطر نمیاد
اصلا به این موضوع دقت نکرده بودم ، ممنون .

در کل خوبه اما نصب به صورت silent هم اضافه کنی خیلی بهتر میشه

مثلا یکی می خواد فونت هاش نصب شه بدون این که کابر متوجه شه

یه مورد دیگه برای جایگزینی فایل های هم اولیت بندیشو بسپاری به کابر بهتره میشه
اضافه خواهد شد .

ب اول اینکه برای دانشگاهت آرزوی موفقیت میکنم، امیدوارم که همیشه موفق و پیروز باشی مجتبی جان
خدا رو چه دیدی، شاید یه روزا ما هم اومدیم اونورا دیدنت
ممنون ، شما دعا کن ما بریم ، قدم شما و دیگر بچه ها مجید آنلاین رو چشم .

نکته ی بعدی هم اینکه همونطور که خودت بهتر در جریان هستی، مباحثی که اینجا مطرح میشن نیاز هست که در ارتباط با MMB باشن، در غیر اینصورت باید به انجمن مربوطه انتقال داده بشن.

دوستان لطف کنن و نظراتشون رو بگن، فردا این تاپیک رو به انجمن عمومی کامپیوتر - نرم افزار انتقال میدم
من این تاپیک رو اینجا زدم تا به نوعی بتونم علاوه بر انجام کار خودم مشکلات بچه ها انجمن رو در ساخت Setup رفع کنم ، گفتم شاید گزینه هایی نیاز داشته باشن که تو هر نرم افزاری نباشه یا اگر هم باشه کار با اون مثل InstallShield پیچیده باشه ، حالا اگر شما اینطور تشخیص میدین لطفا بعد از اتمام نظرات دوستان تاپیک رو حذف کنید ، ممنون .

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
... لطفا منظورتون در این مورد واضح تر بیان کنید ...
منظورم هموني بود كه جناب BEHESHT هم گفتن : در کل خوبه اما نصب به صورت silent هم اضافه کنی خیلی بهتر میشه مثلا یکی می خواد فونت هاش نصب شه بدون این که کابر متوجه شه

... چند وقته دنبال رفتن به دانشگاه خارجی برای ادامه تحصیل هستم ...

خيلي خوشحالم از اين تصميم و برات آرزوي موفقيت ميكنم دوست من

Silver Soft

قابلیت Silent هم اضافه خواهد شد ، ممنون از نظراتتون ، طی امروز و فردا یک نسخه آزمایشی قرار میدم ، راستی هنوط مشکل اسم نرم افزار پابرجسات !

جدیدترین ارسال ها

بالا