نظرتون در مورد این کلیپ چیه؟؟

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
سلام دوستان :rose:
این کلیپ تبلیغاتی ماشین C4 هستش که نظرم رو جلب کرده:shock:
من خیلی دوست دارم بدونم این کلیپ رو چه جوری مورف کردن...:-?

تا اونجایی که من میدونم سازندگان این جور فیلما (ترانسفورمرز) نرم افزار هایی که خودشون میسازن رو هیچ وقت بیرون نمیدن...:mad:

فکر میکنم توی اتاق قرنطینه این برنامه ها و پلاگین ها رو میسازن... حتی ازشون فیلم هم نمیگیرن:mad:

یه اسکرین شاتی ؛ تریلری چیزی....:snap:

خوب
درمورد ریگینگ .... موشن کپچر .....مورفینگ.....:-?

بحث کنیم تا به جاهایی برسیم...:wink:
http://hotfile.com/dl/29379586/9c6a615/C41.wmv.html

pclord

کاربر متخصص
سلام امید وارم حال همگی دوستان خوب باشه :wink:

قبلا یه پیام بازرگانی تو تلویزیون برای یه بانک بود که یه ماشین تبدیل به ربات میشد،توی همین انجمن قبلا روش بحث شده بود،یادمه یکی گفته بود یه اسکریپت هست که این کار رو انجام میده،اما خصوصیه و در اختیار عموم نمیزارن:mad: .
به نظر من اون قسمتی که ماشین تبدیل به رباط میشه ماشین رو تو خالی ساختن ،یعنی فقط بدنه،بعد به چند قسمت برشش دادن،و یه رباط هم ساختن،و رباط رو رگینگ کردن،و ماشین رو به رباط لینک کردن،و موقعی که رباط بلند میشه قطعات ماشین هم از هم جدا میشه و مثلا دست رباط هر جا رفت اون چرخ ماشین که بهش لینک شده بود هم باهاش حرکت میکنه،و برای این که واقعی بشه در طول فریم زمانی با ایجاد key های مختلف و تغییر مکان قطعات ماشین متناسب با حرکت رباط این کارو کردن.
اون قسمت رقص هم که دیگه معلومه ، موشن کپچره

آخرین ویرایش:
سلام
من هم نظری دارم نمی دونم درست یا نه باید هر دوتا رو ساخته باشند یکی پلاگین بود که دوستمون اب رو از سیب به موز تبدیل کرد باید مثل همین باشه بعنی قطعات ماشین بعد اون تکه تکه می ره و روی ادم قرار می گیره ولی بعدا اینها حذف می شه و کار اصل رو می اد کلا این یک حقه است باید اینجوری باشه من هم نظر مو گفتم و با اسکریپت هم موافقم ولی باید حتما مخصوص بنویسی یچیزی یادم اومد
اینکه وقتی لوازم جدا می شه (قطعات ماشین) توی راه بصورت انیمیشن در ماد و تکه به تکه با مودیفایر ها تغییر می دن و این کار مودلینگ است اون وقت می شه اسکرپیت هم نوشت جالب شد تا حالا خودم به اینها فکر نکر ده بودم
درباره ی رقص هم می شه همین جوری (با دست ) یا همون موشن کپچر استفاده کرد
ارزومند ارزوهای سبزتان داش ممد

wild-man

Member
سلام من هم فکر کنم اصلا یه مدل جدا کار شده که آدم آهنیه و یه مدل هم هست که ماشینه
این لینک مدل 3 بعدی ماشینه با 3dmax و maya باز میشه ببینید شاید شما هم تونستید یه کاری کنید محلی برقصه :green:
http://rapidshare.com/files/261457198/Citroen_C4.rar

saeed_agh

New Member
salam doostan
man modele yeki az characterhaye transformers ro chand vaght pish az highend3d. download kardam.
modelsazie foghlade ziyadi dare va az hame mohemtar rig khafani dare. va ghabeliyate tabdile mashin be robot ro ham dasht.
albate khodam vaghti didam gorkhidam.
manzuram ineke modeli ro to khali nemisazan balke mesle transformerz mibini hodoode 3500 model ro misazan.
va baghieye karha az jomle rigging.

آخرین ویرایش:

pclord

کاربر متخصص
salam doostan
man modele yeki az characterhaye transformers ro chand vaght pish az highend3d. download kardam.
modelsazie foghlade ziyadi dare va az hame mohemtar rig khafani dare. va ghabeliyate tabdile mashin be robot ro ham dasht.
albate khodam vaghti didam gorkhidam.
manzuram ineke modeli ro to khali nemisazan balke mesle transformerz mibini hodoode 3500 model ro misazan.
va baghieye karha az jomle rigging.

دوست عزیز فارسی تایپ کن،حالم آدمو میگره تا خوندش

در مورد این که تو خالی نیست،توی فیلمی مثل ترسفورمر بله،یه فیلم که میخوار نامزد دریافت جایزه اسکار بشه،باید خیلی حرفه ای کار بشه،و مطمئنا خیلی به جزئیات توجه میکنن،اما تو اون کلیپی که هادی جان گذاشتن،به نظر میومد مدل ماشین فقط بدنه باشه،منظورم اینه که موتور و اون ریزه پیزه ها ماشین رو نداشت.

اون مدلای highend3d که البته سایتشونو به creativecrash تغییر دادن رو میتونید از لینک زیر دانلود کنید:

http://www.creativecrash.com/downloads/search?search=transformer&x=0&y=0

یکی از مدل ها برای مایا،پیوست کردم حتما دانلود کنید:
screen1.jpg

آخرین ویرایش:

3D Art

Member
سلام عزیز دل
من خودم بنا به وظیفه ای که از طرف دانشگاهمون به تیممون واگذار شده بود همچین چیزی رو باید میساختیم که برای مسابقات روبو کاپ آزاد قزوین بود ولی بعد از یک ماه که کل اعضای تیممون دنبال رفرنس ها و making of های همچین چیزایی گشتن فهمیدن که اگه بخوان یک کلیپ مثل این بسازن به قدری باید کار کنن که چشاشون در بیاد به خاطر همین بی خیال شدیم .....
نمیگم نمیشه ساخت میشه ساخت ولی چون تو ایران کسی پول نمیده و همه مفت خور تشریف دارن و گوسفند قربونی می خوان و... نمی صرفه
در ضمن هیچ برنامه خاصی که تو قرنطینه باشه هم ندارن البته چون کارها حرفه ای هست بسته به نیاز یه پلاگین برای بعضی جاها نوشته میشه ولی نه دیگه فکر کنید اونا از مریخ اومدن و نمیشه بهشون رسید ترانسفورمرز 2 رو با blender و houdini ساختن که اگه making of این فیلم رو هم ببینید می فهمید که همش 3d نبوده !!!!!!!!!!!
همه این گروه ها از یه برنامه پایه ای مثل مکس یا مایا یا سافت ایمج استفاده میکنن که مدلهایی که تو برنامه های دیگه خلق شده تو اینا با هم ترکیب میشن و انیمشنی حرفه ای رو درست میکنند
حالا فکر میکنم خفن ترین فیلم سه بعدی تاریخ یعنی AVATAR  v, که با مکس ساخته شده قدرت های پنهانی مکس رو به رخ دیگر نرم افزار ها کشید ....

pclord

کاربر متخصص
البته در فیلم آواتار به غیر از مکس از مایا و چند برنامه ی دیگه هم استفاده شده،مثلا بیشتر درختا رو با مایا ساختن،بعضی از صحنه های خردن شدن رو با مکس و بعضی هاشون رو هم با مایا.

در مورد ترنسفورمر اگه اون مدلی که گذاشتم رو دانلود کنید،میبینید که زیاد هم سخت نیست،فقط باید یه سری ترفند در مدل سازی بلد باشی و به ریگینگ هم مسلط باشی.

www_3d_boy3

Well-Known Member
ولی من خودم اگه بخوام اینکارو بکنم با لینک همشو می سازم و یکم هم BONE و اسکریپ Piston_Builder.

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
ر مورد این که تو خالی نیست،توی فیلمی مثل ترسفورمر بله،یه فیلم که میخوار نامزد دریافت جایزه اسکار بشه،باید خیلی حرفه ای کار بشه،و مطمئنا خیلی به جزئیات توجه میکنن،اما تو اون کلیپی که هادی جان گذاشتن،به نظر میومد مدل ماشین فقط بدنه باشه،منظورم اینه که موتور و اون ریزه پیزه ها ماشین رو نداشت.

سازنده این کلیپ فکر کنم شرکت دیجیتال دومین باشه ... تا اونجایی که یادمه ... اما اگر هم اون نباشه یه شرکت بزرگی مثل اینه ... برای همین کلیپ به ظاهر کوتاه در حد یه فیلم سینمایی کار میشه ... کیفیت ها یکسان اند اما مدت زمان پروژه خیلی خیلی کمتره

برای ساخت چنین تبدیلاتی مثل فیلم ترانسفورمرز اول اول تمام این قطعات و نحوه جمع شدنشونو روی کاغذ طراحی میکنن ... برای اینکه نتیجه کار واقعی باشه باید این پروسه زمان بر و سخت حتما انجام بشه مثل تمام انیمیشن های دیگه

بعد از روی این طراحی ها مدل رو انیمیت میکنن ... کار فوق العاده سختیه اما چون مرحله به مرحله جزیئیات اضافه میشه در ابتدا زیاد سنگین نیست ... اما وقتی نتیجه نهایی رو میبینی شاخ در میاری!!

Afterlife

Active Member
اگر کسی با Carrara کار کرده و یا آموزشی ازش داره لطفا بگه من شدیدن نیاز دارم

www_3d_boy3

Well-Known Member
من هم دقيقا به همين كيفيت با همون تكنيك مي تونم بسازم . البته در مورد نور و متريالش چنين انتظاري نبايد داشت :green:.
و ميشه يكي بگه carrara چيه؟

3D Art

Member
3d boy عزیزم شما تا حالا چیزی ساختی در این مورد؟
اگه ساختی یه تست ازش بگیر بزار تو سایت حتما
مرسی

جدیدترین ارسال ها

بالا