نصب کامپیوتر مجازی که همون Virtual PC روی سیستم

kamran_14

New Member
سلام
من نرم افزار میرعماد دارم که فقط میتونم روی یک سیستم نصب کنم
من ویندوز 10به لپ تاپم نصب کردم ولی فونت میرعماد روی اون خوب کار نمیکنه و نمیخوام ویندوز لپتاپم رو به 7 تغییر بدم
میخوام ویرچوال پی سی نصب کن وبه اون ویندوز 7 بزنم بعد روی اون فونت میرعمادم رو نصب کنم
ویرچوال پی سی یک سیستم دیگه حساب میشه باید یه فونت میرعماد دیگه بخرم
آیا وقتی ویندوزم رو عوض کنم با اینکار ویرچوال پی سی هم حذف میشه آیا بعد نصب ویندوز و ویرچوال من همون فونت رو دوباره میتونم روی اون ویرچوال پی سی نصب کنم یا باید به ازای هر بار که ویرچوال پیسی حذف و نصب میشه نرم افزار فونت میرعماد بخرم؟
ممنون

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
من نرم افزار میرعماد دارم که فقط میتونم روی یک سیستم نصب کنم
من ویندوز 10به لپ تاپم نصب کردم ولی فونت میرعماد روی اون خوب کار نمیکنه و نمیخوام ویندوز لپتاپم رو به 7 تغییر بدم
میخوام ویرچوال پی سی نصب کن وبه اون ویندوز 7 بزنم بعد روی اون فونت میرعمادم رو نصب کنم
ویرچوال پی سی یک سیستم دیگه حساب میشه باید یه فونت میرعماد دیگه بخرم
آیا وقتی ویندوزم رو عوض کنم با اینکار ویرچوال پی سی هم حذف میشه آیا بعد نصب ویندوز و ویرچوال من همون فونت رو دوباره میتونم روی اون ویرچوال پی سی نصب کنم یا باید به ازای هر بار که ویرچوال پیسی حذف و نصب میشه نرم افزار فونت میرعماد بخرم؟
ممنون
Virtual PC گزینه خیلی بدی ئه.
چون سریال و کد فعال سازی به سریال قطعات سخت افزاری مجازی بستگی داره خیلی نمیشه روی این قضیه حساب کرد که ثابت بمونه، ممکنه سریال های سخت افزار جزو مواردی نباشه که تو سیستم مجازی ذخیره بشه، اگه ذخیره بشه هیچ مشکلی نخواهید داشت و نیازی به خرید مجدد نیست. اما در هر صورت توصیه می کنم که بجای Virtual PC آخرین نسخه Oracle VM VirtualBox یا VMware رو استفاده کنید و هم اون فایل Setup موقع نصب (که بعدا نسخه دیگه ای رو نصب نکنید) و هم هارد دیسک مجازی و تنظیمات سیستم مجازی (چند تا فایل ئه که حجم شون چند گیگابایته) رو که می سازید نگهدارید برای استفاده های بعدی. روی هر سیستم دیگه اون فایل ها قابل استفاده مجدد هست و ویندوز روی سیستم مجازی بالا میاد، تو این مورد شکی نیست و در ضمن احتمال اینکه بدون تغییر سریال و نیاز به فعالسازی برنامه کار کنه هم هست که البته باید امتحان کنید، چون مطمئن نیستم سریال های سخت افزار ثابت بمونه.

kamran_14

New Member
و هم اون فایل Setup موقع نصب (که بعدا نسخه دیگه ای رو نصب نکنید) و هم هارد دیسک مجازی و تنظیمات سیستم مجازی (چند تا فایل ئه که حجم شون چند گیگابایته) رو که می سازید نگهدارید برای استفاده های بعدی. روی هر سیستم دیگه اون فایل ها قابل استفاده مجدد هست و ویندوز روی سیستم مجازی بالا میاد، تو این مورد شکی نیست و در ضمن احتمال اینکه بدون تغییر سریال و نیاز به فعالسازی برنامه کار کنه هم هست که البته باید امتحان کنید، چون مطمئن نیستم سریال های سخت افزار ثابت بمونه.
خیلی ممنون
اگه من از VMWARE ایمیج بگیرم کافیه؟ تنظیمات ذخیره می‌شه؟ من نمی‌دونم تنظیمات رو چطوری سیو کنم؟ اگه این تنظیمات رو خودم تغییر ندم که لازم نیست. درسته؟

the_king

مدیرکل انجمن
خیلی ممنون
اگه من از VMWARE ایمیج بگیرم کافیه؟ تنظیمات ذخیره می‌شه؟ من نمی‌دونم تنظیمات رو چطوری سیو کنم؟ اگه این تنظیمات رو خودم تغییر ندم که لازم نیست. درسته؟
بله، تنظیمات تو فایل سیستم مجازی ذخیره میشه. روی هر سیستمی که اجراش کنید با همون تنظیماتی که قبلا داشته اجرا میشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا