نصب و ارتباط php و MySQL

hossein_mmb

Member
سلام.
دوستان من در حال شروع كار با php هستم و قصد دارم MySQL 5 رو روي ويندوز xp نصب كنم.
پيشاپيش IIS و php 5 رو نصب كردم و MySQL رو هم كامل نصب كردم.
مشكل من در ارتباط اين دو هست. طبق كتابي كه دارم باهاش كار ميكنم تغييرات لازم رو در php.ini دادم ولي گفته فايل limysql.dll رو از پوشه نصب php به پوشه system32 انتقال بدم ولي همچين فايلي در پوشه php وجود نداره فكر كنم به خاطر اينه كه در صفحات php كه نوشتم با اين ارور مواجه ميشم :

PHP Startup : Unable to load dynamic library ./php_mysql.dll...

اگه ميشه در مورد نصب و ارتباط صحيح php و mysql بنده رو راهنمايي كنيد.
ممنون از توجهتون:)

براي استفاده از PHP , MySQL و ارتباط اونها با هم ديگه ، قبلش بايد اين نرم افزار ها رو سيستم تون نصب كنيد:

* IIS یا Apache (برای ایجاد وب سرور مجازي)

* PHP (برای اجرا شدن دستورات PHP)

* MySQL (برای ذخیره كردن اطلاعات يا همون پايگاه داده ها)

نصب این 3 نرم افزار به صورت جداگونه كار نسبتا پيچيده و مشكلي است.
121fs725372.gif

روش ديگري كه وجود داره استفاده از نرم افزهاي installer ي كه معروف به one click installer هستند ، مي باشد.
one click installer ها پکيج هاي کاملي هستند که موارد بالا را رو به صورت اتوماتيك براي شما نصب مي كنند و يك وب سرور مجازي رو روي کامپیوتر شما مثل آب خوردن راه اندازی می کنند.

بعضي از one click installer معروف :
Xampp , EasyPHP , IBserver , ...

روش نصب همشون ساده و خيلي شبيه به هم ديگه است.

من به شخصه استفاده از Xampp را به شما توصيه مي كنم.
905.gif

نحوه نصب Xampp :

1) دانلود Xampp installer

2) فایل دانلود شده بصورت فشرده است ، اون رو از حالت فشرده خارج كنيد.

3) يك فايل به نام xampp-installer.exe وجود داره ، اين فايل رو اجرا كنيد.

4) بعد از اجرا فايل setup قدم به قدم با اين ويزارد جلو برويد ، زماني كه از شما مسیر نصب Xampp را مي خواهد ، مسير دلخواه را وارد كنيد. (مثلا مسير C:\Xampp)

5) بعد از اتمام نصب ، مسير C:\Xampp\htdocs همان مسير root سرور مجازي شما است.
براي اجراي فايل هاي php ، بايد اونها رو تو اين مسير كپي كنيد.

6) بعد مرورگر اينترنت تون رو باز كنيد ( فقط Firefox رو عشقه
905.gif
) ، و توي نوار آدرس بارتون تايپ كنيد:
PHP:
http://localhost/
يا
PHP:
http://127.0.0.1/
7) از PHP , MySQL لذت ببريد.
rose3.gif

با تشكر محمد اميري

milads

Banned
کلا IIS با MySQL مشکل داره و خوب با هم دیگه Match نیستن .
2 تا راه داری :
1- استفاده از همین نرم افزار های آماده که سرور مجازی راه می ندازن .
2- نصب Apache 2.0 win32 روی Windows هست که کاره سختی هست ، چون شما تازه کار هستین از همین نرم افزارهای آماده استفاده کنید .
موفق باشید .

hossein_mmb

Member
خيلي ممنون از راهنمايي كاملتون. اتفاقا توي سي دي همراه كتاب ( php انتشارات ناقوس ) برنامه Wamp5 قرار داده شده بود و اونهم جزو همين one click installer هاست و php و mysql و آپاچي رو با هم نصب ميكنه و phpmyadmin هم داره. بعد از اون Mysql adminiastrator و mysql query browser رو هم نصب كردم و همه چيز به خير و خوشي تموم شد.
حالا تو آغاز راه كد نويسيم و اولين كدم رو كه يك سري اطلاعات رو از بانك ميگرفت رو امروز نوشتم :D
راستي خوبي آپاچي نسبت به iis اينه كه اسكريپت P H P R O X Y رو ميشه روش نصب كرد :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا