نصب نشدن ویندوز ایکس پی با ویندوز سون

daneh

New Member
ا سلام و خسته نباشید
من یک لپ تاپ ASUS دارم که ویندوزسون رویش نصب بود،خواستم در درایو D ویندوز ایکس پی نصب کنم که وقتی سی دی ایکس پی را قرار می دهم بعد از چک کردن درایورها پیغام زیر را نمایش می دهد
A PROBLEM HAS BEEN detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.
If this is the first time you’ve seen this stop error screen, restart your computer. if this screen appears again follow these steps:
Check for viruses on your computer. Remove any newly installed hard drives or hard drive controllers. Check your hard drive to make sure it is properly configured and terminated.
Run CHKDSK/F TO CHECK FOR HARD DRIVE CORRUPTION ,AND THEN RESTART YOUR COMPUTER.
Technical information:
STOP:0X0000007B (0XF78D2524,0XC0000034,0X00000000, 0X00000000***
در صورتیکه من آمدم دوباره با کمک سی دی بوت سون تمام درایوها را پاک کردم و از اول سون نصب کردم و بعد که خواست ایکس پی نصب کنم همین پیغام را داد
دوباره آمدم تمام درایوها را پاک کردم که بجای سون ، اول ویندوز ایکس پی نصب کنم و بعد بیایم سون نصب کنم باز پیغام زیر را نمایش می دهد
کلاً ویندوز سون نصب میشود ولی ایکس پی نه
کلاً ویندوز ایکس پی نصب نمیشود وهمان پیغام را میدهد
عکس پیغام خطا موقع نصب ویندوز ایکس پی را هم در اینجا قرار می دهم

لطفا راهنمایی کنید که چه جوری مشکل حل کنم

پیوست ها

• 8.jpg
    8.jpg
    233.2 کیلوبایت · بازدیدها: 7
درود
به احتمال قوی شما باید وارد بایوس لپتاپتون و تو قسمتی به تام sata opearation یا همچین اسمی و ببینید رو کدوم گزینه هست اگه اشتباه نکنم باید قسمت ATA رو فعال کنید و در حال حاظر روی AHCI هست ...

daneh

New Member
خیلی ممنون از جواب
جوابی که گفتیدمن انجام دادم IDE بود روی IDE زدم دیگر اون پیغام را نمیدهد و ویندوز دارد نصب میشود ولی بعد از نصب باید ایکس پی ،وقتی سون را میخواهم نصب کنم بایدsata opration دوباره روی AHCI قرار بدهم؟

آخرین ویرایش:
خیلی ممنون از جواب
جوابی که گفتیدمن انجام دادم IDE بود روی IDE زدم دیگر اون پیغام را نمیدهد و ویندوز دارد نصب میشود ولی بعد از نصب باید ایکس پی ،وقتی سون را میخواهم نصب کنم بایدstate opration دوباره روی AHCI قرار بدهم؟
آره بعد از نصب xp برگردون روی AHCI

mahbod

New Member
با تشکر از جواب
راه حلی که گفته بودید نتیجه داد و هر دوتا ویندوز را توانستم نصب کنم ولی با اینکه روی ide بود هر دو تا سیتم عامل کار می کنند آیا باید حتماً به
ahci تغییر بدهم یا روی همان ide باشد اشکالی ندارد؟

جدیدترین ارسال ها

بالا