نسخه فارسی phpBB Plus

آقا رضا من از راهنمایی های این صفحه هم کمک گرفتم که راهنمای برنامه رو به فارسی ترجمه کرده ، ولی کماکان مشکلات وجود داره ، تو این راهنما گفته :
فایل config.php موجود در فهرست نصب phpBB را بروی هارد دیسک ( در محلی محفوظ ) کپی و نگهداری نمایید
من فایل config.php ای در فهرست نصب مودهای phpBB ندیدم ؟؟
به چیز دیگه که قبلا هم گفتم وقتی رو next step کلیک میکنم برمیگرده به صفحه قبلی که گزینه process now داره
بعد یک چیز دیگه حالا به فرض مثال اومدیم و همه این مشکلات رفع شد بعد من باید کل اطلاعات موجود در فولدر forum رو پاک کنم و اطلاعات plus رو جایگزین کنم + جایگزین کردن فایل config.php قبلی درسته ؟ خوب بعد اگه ما اینکار رو انجام بدیم که دوباره صفحه نصب میاد اونوقت اگه صفحه نصب و تکمیل کنیم و فولدر install رو پاک کنیم تمام اطلاعات قبلی جایگزین شده ؟؟؟؟
آقا رضا ، به خدا خیلی عجله دارم ممنون میشم یک کوچولو سریعتر راهنمایی کنید .
با تشکر از وقتی که میگذاری
موفق باشید

R_Carlos

New Member
آقا رضا من از راهنمایی های این صفحه هم کمک گرفتم که راهنمای برنامه رو به فارسی ترجمه کرده ، ولی کماکان مشکلات وجود داره ، تو این راهنما گفته :

من فایل config.php ای در فهرست نصب مودهای phpBB ندیدم ؟؟
به چیز دیگه که قبلا هم گفتم وقتی رو next step کلیک میکنم برمیگرده به صفحه قبلی که گزینه process now داره
بعد یک چیز دیگه حالا به فرض مثال اومدیم و همه این مشکلات رفع شد بعد من باید کل اطلاعات موجود در فولدر forum رو پاک کنم و اطلاعات plus رو جایگزین کنم + جایگزین کردن فایل config.php قبلی درسته ؟ خوب بعد اگه ما اینکار رو انجام بدیم که دوباره صفحه نصب میاد اونوقت اگه صفحه نصب و تکمیل کنیم و فولدر install رو پاک کنیم تمام اطلاعات قبلی جایگزین شده ؟؟؟؟
آقا رضا ، به خدا خیلی عجله دارم ممنون میشم یک کوچولو سریعتر راهنمایی کنید .
با تشکر از وقتی که میگذاری
موفق باشید

سلام :

ببینم شما تو جمله پایین جمله مود دیدی که دنبال فایل config.php تو لیست مود ها میگردی ؟ :-? اصلا مود های phpbb جای خاصی ریخته می شودند که شما بازم دنبال اون میگردی ؟ شما قبل از هر چیز متن رو با دقت بخونید .

فایل config.php موجود در فهرست نصب phpBB را بروی هارد دیسک ( در محلی محفوظ ) کپی و نگهداری نمایید

تو شاخه اصلی که محتویات فرومتون هست ( http://www.eca.ir/forum ) یه فایل وجود داره به نام config.php که از اون باید رو هاردتون نسخه برداری کنید .

شما وقتی یک phpbb حالا از هر نوعی رو نصب میکنید هیچ تغییری در فایلهاش به وجد نمیاد بلکه فقط محتوویات دیتابیس نوشته میشه . حال شما دیتا بیس رو داری با محتویات . پس کل phpbb Plus رو بریز رو سرور . بعد فولدر های install & Contrib رو پاک کن . بعد در همون مسر که این 2 تا فولدر وجود داشتن یه فایل config.php هست . اون نسخه ای که رو کامپیوترت ذخیره کردی رو جاگزین این یکی کن .

بقیه چیزها رو هم که تو آموزشش هست از قبیل permision ها رو هم تنظیم کن و ... ! باز هم متوجه نمیشی بده یکی برات نصب کنه .

BetaMaster

Member
ميگم اين چيزي كه بالاي آدرس سايت زير انداخته و شبيه پاپ آپ بلوكر IE هست را چطور ميتونم اضافه كنم ؟

http://forum.irani.ch/login.php

حالا خوبه من Opera كارم وگرنه گول مي خوردم !

سلام :

ببینم شما تو جمله پایین جمله مود دیدی که دنبال فایل config.php تو لیست مود ها میگردی ؟ :-? اصلا مود های phpbb جای خاصی ریخته می شودند که شما بازم دنبال اون میگردی ؟ شما قبل از هر چیز متن رو با دقت بخونید .

تو شاخه اصلی که محتویات فرومتون هست ( http://www.eca.ir/forum ) یه فایل وجود داره به نام config.php که از اون باید رو هاردتون نسخه برداری کنید .

شما وقتی یک phpbb حالا از هر نوعی رو نصب میکنید هیچ تغییری در فایلهاش به وجد نمیاد بلکه فقط محتوویات دیتابیس نوشته میشه . حال شما دیتا بیس رو داری با محتویات . پس کل phpbb Plus رو بریز رو سرور . بعد فولدر های install & Contrib رو پاک کن . بعد در همون مسر که این 2 تا فولدر وجود داشتن یه فایل config.php هست . اون نسخه ای که رو کامپیوترت ذخیره کردی رو جاگزین این یکی کن .

بقیه چیزها رو هم که تو آموزشش هست از قبیل permision ها رو هم تنظیم کن و ... ! باز هم متوجه نمیشی بده یکی برات نصب کنه .
سلام دوست عزیز ممنون از توضیحتون ، آقا من دیروز همین کارارو کردم ولی آخرش ارور داد که با فایل زبان فروم مشکل داره ، ولی الان که زدم دیدم فروم رو باز کرده :neutral: ولی تمام فونت ها بهم ریخته و قاطی پاتی نشون میده ( فکر کنم بخاطر اینکه فرومم فایل زبانش arabic هستش باشه ) حالا باید چی کار کنم ؟؟

R_Carlos

New Member
سلام دوست عزیز ممنون از توضیحتون ، آقا من دیروز همین کارارو کردم ولی آخرش ارور داد که با فایل زبان فروم مشکل داره ، ولی الان که زدم دیدم فروم رو باز کرده :neutral: ولی تمام فونت ها بهم ریخته و قاطی پاتی نشون میده ( فکر کنم بخاطر اینکه فرومم فایل زبانش arabic هستش باشه ) حالا باید چی کار کنم ؟؟

فونت فایلهای زبان phpbb plus یونیکد هست . اونها رو به عربیک تبدیل کنید . درست میشه .

فونت فایلهای زبان phpbb plus یونیکد هست . اونها رو به عربیک تبدیل کنید . درست میشه .
چه جوری این کار رو بکنم ؟
البته من نمی خوام phpbb plus رو به عربیک تبدیل کنم میخوام دیتابیسم رو به یونیکد تغییر بدم ؟ میشه این کار رو کرد ؟؟ چه جوری ؟؟
راستی بعد لوگین کردن این ارور رو میده :
30sfxg1.jpg

ممنون که وقت میزاری و به سوالاتم جواب میدی :)

R_Carlos

New Member
این برنامه که معرفی میکنم اسمش EmEditor هستش که فوق العاده برنامه خوب و مفیدیه
خوب حالا کمی از قابلیتهای این برنامه میگم

1- از قابلیتهای این برنامه اینه که میتونه کدهای

کد:
Bat, C#, C++, CSS, HTML, Ini, Java, JavaScript, JSP, Pascal (Delphi), Perl, PerlScript, PHP, Python, Ruby, SQL, TeX (LaTeX), VBScript, WindowsScript, x86 Assembler, XML
رو به شکل رنگی نمایش بده و از این طریق به برنامه نویس کمک میکنه که تگهای مورد نظرش رو به راحتی پیدا کنه
2-این برنامه encoding یونی کد یا همون utf-8 رو به طور کامل ساپورت میکنه و همچنین این encoding های دیگه رو هم ساپورت میکنه

کد:
UTF-7, Baltic, Central European, Chinese Simplified, Chinese Traditional, Cyrillic, Greek, Japanese (Shift-JIS), Japanese (JIS), Japanese (EUC), Korean, Thai, Turkish, Vietnamese, Western European

و هر اینکدینگ دیگه ای که در ویندوز وجود داره رو ساپورت میکنه
3- این برنامه قابلیت find و replace هم داره یعنی شما برای نصب یه MOD به راحتی میتونید هنگامی که برنامه بازه دکمه ctrl و f رو بزنید تا پنجره جستجو باز بشه و اون قسمت از کد مورد نظر خودتون رو در فایل جستجو کنید و با استفاده از قابلیت replace میتونید کد پیدا شده رو با کد مورد نظر خودتون تعویض کنید . البته قابلیت search این برنامه فقط خط اول کد رو جستجو میکنه و اگر کدی که وارد کردید بیشتر از یک خط باشه برنامه فقط خط اول رو به شما نمایش میده و طبیعتا بقیه کد در زیر همون خط قرار داره
4- این برنامه قابلیت این رو داره که یک سری plugin رو بر روی این برنامه نصب کنید تا بتونید فایلهای بیشتری رو با این برنامه ویرایش کنید از جمله فایلهای DLL و ...
5-این برنامه خاصیت drag & drop رو پشتیبانی میکنه و شما میتونید برای باز کردن فایلهای html و php و ... فایل مربوطه رو بر روی پنجره برنامه بیندازید و برنامه خود به خود فایل مربوطه را باز خواهد کرد در ضمن میتوانید به شکل drag &drop از برنامه های دیگر هم فایلی رو به این برنامه منتقل کنید و یا بالعکس
6- این برنامه بر روی تمامی نسخه های ویندوز به خوبی کار میکنه و حالا قابلیتهای خیلی جالب این برنامه
این برنامه میتونه دیتابیسهای با حجم 4 گیگا بایت رو به راحتی باز کنه :shock: و اگر مقدار رم بیشتری داشته باشید این مقدار تا 500 گیگابایت رو هم میتونه باز کنه :shock: :shock: همچنین میتونه دیتابیسهایی با بزرگی 10 میلیون خط و 10 میلیون ستون رو باز کنه و به راحتی ویرایش و ذخیره کنه و پسوند sql رو هم میشناسه و با همون پسوند sql فایل رو ذخیره میکنه در حالی که برنامه هایی مثل notepad و یا هر برنامه دیگهای پسوند sql رو باز میکنند ولی با همون پسوند sql فایل رو ذخیره نمیکنند در ضمن برنامه هایی مثل notepad قادر نیستند دیتابیسهای بزرگتر از 5 مگابایت رو سریع باز کنند و سیستم crash خواهد کرد ولی این برنامه دیتابیسهای تا حجم 100 مگابایت رو در کمتر از 30 ثانیه باز میکنه و کلی قابلیت دیگه ....

حجم این برنامه بسیار کمه و فقط 1.5 مگابایت حجم داره
البته این برنامه مجانی نیست و برای register کردن برنامه میتونید از این شماره سریال استفاده کنید

برای دانلود کردن نسخه professional برنامه اینجا کلیک کنید
برای دانلود کردن نسخه 3.38 که مجانیه اینجا کلیک کنید

کد:
1810-4436-2914-5974
در زمانی که من این مقاله رو نوشتم آخرین نسخه این برنامه نسخه 4.13 بوده و این سریال روی این نسخه کار کرده . اگر احیانا این برنامه رو دانلود کردید و این شماره سریال کار نمیکرد احتمالا از زمان نوشتن این مقاله مدت زیادی گذشته و نسخه برنامه جدیدتر شده و شماره سریال موجود دیگه کار نمیکنه
برای دانلود برنامه به لینک زیر بروید و نسخه 4.13 professional رو دانلود کنید
اگر سریال کار نمیکنه باید نسخه 3 رو دانلود کنید که مجانیه ولی قابلیتهاش خیلی کمتر از نسخه pro هستش

از قابلیتهای خیلی خوب این برنامه اینه که شما با استفاده از این برنامه میتونید دیتابیسهای با بیس عربی رو به یونی کد تبدیل کنید و یا برعکس

شیوه این کار هم اینه که اول برنامه رو باز کنید و فایل دیتابیس خودتون رو از حالت فشرده خارج کنید و داخل پنجره برنامه بیندازید .
بعد از باز شدن دیتابیس باید مسیر زیر را طی کنید . ( راه تبدیل دیتابیس عربی به یونی کد )

بعد از این کار دیتابیس شما با اینکودینگ utf-8 بار گذاری خواهد شد
بعد مسیر زیر را طی کنید

بعد از این کار یک پنجره باز خواهد شد و شما باید مقادیر را به این شکل تنظیم کنید و دکمه save را کلیک کنید

با این کار دیتابیس شما از عربی به یونی کد تغییر خواهد کرد . به این شکل میتوانید دیتابیس یونیکد رو نیز به عربی تبدیل کنید
فکر نکنم چیزی بهتر از این برنامه برای ایجاد تغییرات در دیتابیس و نصب مد وجود داشته باشه که هم کم حجم باشه و هم مفید

امیدوارد مفید بوده باشه
موفق باشید

نویسنده : امیر عباس عبدالعلی ( forum.persia-cms.com )

دوست عزیز یک دنیا ممنون شما کمک بزرگی به من کردین خیلی خیلی ممنون فکر نکنم دیگه از این بهتر بشه
فقط یک سوال مبتدیانیه دیگه هم داشتم فایل های مثل config.php و ... که در cpanel هست روی چه جوری میتونم دانلود کنم چون قابلیت دانلود وجود نداره ؟؟؟
بازهم ممنونم
17.gif

R_Carlos

New Member
دوست عزیز یک دنیا ممنون شما کمک بزرگی به من کردین خیلی خیلی ممنون فکر نکنم دیگه از این بهتر بشه
فقط یک سوال مبتدیانیه دیگه هم داشتم فایل های مثل config.php و ... که در cpanel هست روی چه جوری میتونم دانلود کنم چون قابلیت دانلود وجود نداره ؟؟؟
بازهم ممنونم
17.gif

برای این کار حتما باید از برنامه های ftp استفاده کنید . مثل cute ftp , Smart Ftp , .....

سلام موقع کانورت کردن ارور میده
2d28002.jpg

یه چیز دیگه بعد نصب این نرم افزار (EmEditor ) نمیتونم تو اینجا یعنی مجید آنلاین فارسی بنویسم الان تو ورد نوشتم بعد کپی پیست کردم چرا ؟ یعنی وقتی فارسی مینویسم به جای حروف فارسی کلمات و اعداد انگلیسی نوشته میشه اونم با دکمه کیبرد تطابق نداره :neutral: :neutral:
با اون ارور چی کار کنم ؟

لینک کرک کار نمیکنه
کسی نمیدونه دلیل این ارور در موقع کانورت کردن چیه ؟
2d28002.jpg

یه چیز دیگه بعد نصب این نرم افزار (EmEditor ) نمیتونم تو اینجا یعنی مجید آنلاین فارسی بنویسم الان تو ورد نوشتم بعد کپی پیست کردم چرا ؟ یعنی وقتی فارسی مینویسم به جای حروف فارسی کلمات و اعداد انگلیسی نوشته میشه اونم با دکمه کیبرد تطابق نداره :neutral:
با اون ارور چی کار کنم ؟

panahjoo

Member
کرک emeditor

دوستانی که برای دانلود کرک مشکل پیدا کردند از یکی از سریالهای زیر برای اکتیو کردن نرم افزار استفاده کنند.
1812-8871-2582-0066

1818-0707-5123-9411

1810-5359-5109-3820

پس چرا کسی جواب نمیده :cry:
روش دیگه ای نیست که من دیتابیس رو از arabic به utf-8 تبدیل کنم
تروخدا کمک کنید به خدا ثواب داره

نه نداره . تنها راهش همون هست که گفتم .
خوب با اون اروره چی کار کنم پس ؟
ببیند ارور میگه : تعدادی از کارکترهای نمیتونن تبدیل به اینکدینگ بشن و اگر به ادیت فایل ادامه بدم و فایل رو سیو کنم فایل خراب میشه
خوب اولا کدوم کارکترها نمیتونن تبدیل بشن ؟ الان یک چیز بنظرم رسید برنامه ای نیست که database رو ریکاوری کنه و اون کارکترهای که کانورت یا همون تبدیل نمیشند رو درست کنه ؟؟؟
باید یک راهی باشه ؟ مگه نه ؟

king007

New Member
رضا جون من هم از به Plus آپدیت کردم اما موقع آپدیت این ارور رو داد و دیگه سایت باز نمیشه

پیوست ها

• error.gif
    error.gif
    4 کیلوبایت · بازدیدها: 6

Hyper

Active Member
قالب پیش فرض مورد استفاده پلاس fisubsilversh میباشد
پیش از نصب باید این قالب را به سیستم بیافزایید و آنرا به عنوان قالب پیش فرض تعیین کنید ...

رضا

جدیدترین ارسال ها

بالا