نرم افزار KSWEB

saalek110

Well-Known Member

saalek110

Well-Known Member
این نرم افزار ، امکان ایجاد سایت در گوشی شما را فراهم می کند.
اماچی و mysql برای اجرای کدهای php و نگهداری دیتای شماست.

بعد نصب ، اختیار دسترسی به فایلهارا می خواهد که به آن بدهید.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
نصب phpmyadmin:

طبق عکس ، از tab های بالای نرم افزار tools را بزنید.

Screenshot_۲۰۲۴-۰۹-۲۴_۱۸۱۰۲۲.jpg

و سپس phpmyadmin را بزنید. ۳ تا انتخاب می آید ، سومی apachi است. من آپاچی را انتخاب کردم.
دانلود و آنزیپ کرد و نصب شد.

بعد برای ورود ، یوزر و پسورد می خواهد ، یوزر را root بزنید و پسورد را خالی بگذارید.

Screenshot_۲۰۲۴-۰۹-۲۴_۱۸۱۶۲۲.jpg

برای کار کردن mysql ، روشن بودن آپاچی لازم است. از tab های بالای نرم افزار بروید به آپاچی و در تنظیم اول ، روشن کردن آپاچی است که اون را بزنید.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
ایجاد دیتابیس ، من آدرس سایت خودم را به جای اسم دیتابیس نوشتم
و زبان فارسی را انتخاب کردم.

Screenshot_۲۰۲۴-۰۹-۲۴_۱۸۲۱۳۱.jpg
ایجاد جدول یا table در دیتابیس . اسم جدول را users گداشتم و ۴ ستون برایش انتخاب کردم.

Screenshot_۲۰۲۴-۰۹-۲۴_۱۸۲۲۰۱.jpg

بعدش باید ۴ ستون را تعیین می کردم، اولی را اسمش را number گذاشتم و تیک A.I را روشن کردم تا خود افزایش یابنده باشد.
ستون های بعدی نام و پسورد بود و ستون چهارم هم یک چیز دیگه،

فقط می خواستم طرز ساختن دیتابیس و جدول را یاد بگیرید. اطلاعات جداول مربوط به سایت شما باید تنظیم بشود.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
پوشه htdocs در حافظه گوشی شما ، محل قرار دادن صفحات سایت شماست.

و در بروسر این آدرس سایت شماست.

یعنی اجرای فایل index.php شما در آدرس بالا قابل مشاهده است.

یک صفحه برای نمونه اونجاست ، پس اگر به آدرس بالا در بروسر خود بروید اجرای اون فایل را خواهید دید.
انتهای اون یک لینک به phpinfo است. در مورد phpinfo در سایتهای ایرانی بخوانید که چیه.

saalek110

Well-Known Member
بهتر است سایت و دیتابیس خود را اولش در لوکال یعنی در چنین نرم افزارهایی مثل ‌ksweb بسازید و سپس به اینترنت منتقل کنید. چون کار درفضای لوکال راحت تر است.

یا اگر سایتی دارید مثل من، می توانید اون را به لوکال منتقل کنید.

یکی انتقال دیتابیس است ،
و دیگری دانلود و چیدن فایلها در پوشه مربوطه که همان پوشه htdocs در حافظه اصلی گوشی است.

saalek110

Well-Known Member
من رفتم در هاست خود ، جداول را اکسپورت کردم. یعنی داخل دیتابیس مربوطه و در حال تماشای لیست جداول که بودم از دکمه های بالا ، اکسپورت را زدم که باعث شد یک فایل با پسوند sql دانلود شد.

بعد رفتم در phpmyadmin نرم افزار ksweb و در دیتابیسی که ساخته بودم import را زدم و اون فایل دانلود شده را انتخاب کردم و دکمه پایین صفحه را زدم. یک سری انتخاب بود که دست نزدم ، مثلا یکیش utf بود که تغییر ندادم. شاید باید تبدیلش می کردم به utf8 . حالا فعلا کار می کنم اگر اشکال داشت دوباره import می کنم.

و این طوری جداول سایتم به لوکال منتقل شد.

saalek110

Well-Known Member
بعدش رفتم پوشه htdocs سایت خودم ، تا فایلهای سایتم را دانلود کنم و در فضای لوکال سایت را دوباره بسازم. البته فکر کنم بهتره با نرم افزارها ftp فایلها را منتقل کرد نه دستی و دونه دونه.

saalek110

Well-Known Member
بعدش باید فایل کانکشن را تنظیم کنیم. تا با لوکال جور باشه.

PHP:
$db_name = "saalek110.is-great.net";
$mysql_username="root";
$mysql_password = "";
$server_name = "localhost";

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا