نرم افزار هوشمند Sculptris ، برادر خوانده کوچک ZBrush

سلام

attachment.php

attachment.php

attachment.php

ورژن آلفا 6 اسکالچریس منتشر شد البته نه با اون همه آپدیت
مهمترین نکات توش
نصب با setup
حجم 20 مگابایتی
امکان GoZ و برادری بیشتر! با زیبراش
ورژن مک

http://www.drpetter.se/project_sculpt.html

اینها همون قولهایی بود که آخرین بار از دکتر پیتر خونده بودم... بیس برنامه دست نخورده و یکم شکیل تر شده و احتمالا بهینه سازی های زیرساختی...
اون امکانات جدید در مراحل بعده...

یک حساب جدید برای اسکالچریس - همراه با ویدئو های خفن و نمونه های هیجان انگیز دیگه ...

attachment.php

دانلود کردم به کمک فیل و با ثبت نام و ایمیل
صفحات اصلی و چند عکس رو براتون اگه فیل ندارین گذاشتم.

پیوست ها

• Pixologic_Sculptris Alfa_6_released.rar
    923.8 کیلوبایت · بازدیدها: 86
  • bobby-bath-A6.jpg
    bobby-bath-A6.jpg
    64.3 کیلوبایت · بازدیدها: 98
  • victor-garrido-A6.jpg
    victor-garrido-A6.jpg
    36.2 کیلوبایت · بازدیدها: 96
  • barry-croucher-A6.jpg
    barry-croucher-A6.jpg
    125.1 کیلوبایت · بازدیدها: 419
  • 2011-06-30.jpg
    2011-06-30.jpg
    62.2 کیلوبایت · بازدیدها: 96
آخرین ویرایش:
پی دی اف و GoZ برای sculptris alpha 6

سلام
راستی گفتم که هنوز رایگانه
اینم هلپ این ورژن که که با برنامه نصب شده و کاملا بریا ورژن آلفا 5 قابل استفاده هست.
(یکی دو تا عکس چرند هم توش هست که معذرت میخوام)
دو قسمت شده با هم انتخاب کنید و اکسترکت کنید

-----
و این هم آخرین ورژن GoZ که شامل ارتباط مستقیم تر با فتوشاپ و اسکالچریس میشه. الان گرفتمش
____
تست goZ برای Sculptris:
این پلاگین رو تست زدم... بسیار جالب بود. واقعا ارزش یه آپدیت رو داشت (البته تو آپدیتها بگم که بعضی میونبرها عوض شده تا بیشتر مثل زیبراش بشه مثل کنترل که ماسک شده و حالا alt عمل معکوس رو انجام میده (قبلا با منترل بود...))

خب چرا باحال شده:
امتیاز اصلی SC چی بود: بی تکلفی و راحتی و توجه نداشتن به دغدغه های میزان دیواید ...
امتیازات ZB چی هست: عالی برای فینیشینمگ و دیتیل و پر از ابزارهای قوی...

خب با این پلاگین میشه دو تا کار کرد... یکی اینه که کار تا مرجله مناسبی که سر و شکل گرفت بیاریمش تو ZB و دیگه اونجا اساس دیتیل رو بذاریم... این روش حسنش اینه که با وجود مثلثی بودن مش SC وقتی زود و با دیتیل کم بیاد میتونه تو ZB خیلی بهتر دیتیل بشه
از طرفی نکته جالب اینه که تغییر فرم تو SC بسیاز آزاد و راحت و با چگالی و فشردگی دینامیک هست... این آزادی از طرفی میتونه راحت ما رو از کره به حجم خودمون برسونه... در حالی که تو ZB مستقیم و به این سرعت نمیشه... ثانیا اگه بیس مش کلا عوض شد باز هم از ما میپرسه که آیا میخواهین دیتیل های لول های بالا اعمال بشه یا نه و این کار رو میکنه. اگه هم نخواستیم همون مش جدید مثلثی میشه شروع جدید و چه ریتوپولوژی و چه دیواید روش خوبیه
در مورد تغییرات SC رو مش مربعی زیبراش هم تو حالت دیتیل حداقل (Q) هیچ دوباره سازی انجام نمیشه و ترکیب کار دست نمیخوره. اما اگه دیتیل رو بالا ببریم و با ابازارها کار کنیم تفاوت توپولوژیک رخ میده و زیبراش اون سوال بلی یا خیرش رو میپرسه

یا علی

پیوست ها

• Sculptris_Alpha6_Documentation.part2.rar
    2.7 مگایابت · بازدیدها: 376
  • Sculptris_Alpha6_Documentation.part1.rar
    3.8 مگایابت · بازدیدها: 444
  • GoZ_Win_June-14-2011 [incl.SC.alpha6].zip
    1.8 مگایابت · بازدیدها: 315
آخرین ویرایش:

shayan.nick

Member
سلام دوستان ممکنه بهترین ورژن این نرم افزارو بزارید برا دانلود من میخوام دانلودش کنم پستهاتون رو خوندم اما نمیدونم باید از کجا دانلودش کنم مرسی. ممنون میشم یه لینک دانلود بزارید.
برای ویندوز 7 64 بیت ممنون

دانلود کن از همینجا - ورژن آلفا 6

سلام

این سایت آفیشال برنامه هست که بزنین میره زیر قسمت مربوطه
http://www.sculptris.com/

من گفتم برادر از خود پیکسولاجیک گرفتم. از همون آدرس وارد بشین قسمت دانلود اسم و ایمیل و شرکت یا علاقتون رو میپرسه بعد لینک به ایمیلتون میفرسته.

اگه فقط میخواین باهاش شروع کنین و امتحانش کنین به جز GoZ که به زیبراش 4 مربوطش میکنه 95 درصد مثل ورژن آلفا 5 هست که فقط سه مگه
این هم لینک مستقیمش
http://forum.majidonline.com/attachment.php?attachmentid=61244&stc=1&d=1308040466
ورژنی که تا حالا باهاش کار کردم همینه

سایتش احتیاج به فیلکش داره و همینجوری دانلود نمیشه.
در مورد 32 و 64 بیت و سون و ایکس پی هم چیز متفاوتی نبود و فکر کنم رو همه جواب بده. برای ویندوز نسخه آلفا 6 فقط یک فایل بود.

در مورد حجمش هم حدود بیست مگ هست که براتون پیوست کردم...همه رو بگیرین بعد راست کلیک و اکسترکت تو sculptris alpha 6 رو بزنین تا باز بشه

پیوست ها

• Sculptris Alpha 6.part5.rar
    2 مگایابت · بازدیدها: 501
  • Sculptris Alpha 6.part4.rar
    4.3 مگایابت · بازدیدها: 486
  • Sculptris Alpha 6.part3.rar
    4.3 مگایابت · بازدیدها: 523
  • Sculptris Alpha 6.part2.rar
    4.3 مگایابت · بازدیدها: 566
  • Sculptris Alpha 6.part1.rar
    4.3 مگایابت · بازدیدها: 591
آخرین ویرایش:

shayan.nick

Member
دمت گرم داداش بشه جبران کنم.مرسی
خیلی با شورو هیجان تاپیک زدی در آینده از راهنماییات استفاده میکنم البته اگه قابل بدونی من 3dmax کار میکنم اما واقعا شیفته ی zbrush شدم الانم که دیدم گفتی از zbrush راحت تره گفتم کار کنم باهاش از اونجایی که طراحیم خوبه و تبلت استفاده میکنم فکنم بتونم یه کارایی بکنم باهاش بازم ممنون.

آخرین ویرایش:

shayan.nick

Member
آقا من پارت اول رو که ریختم نسب شد رفت!!! :) خیلی باحال بود اما به نظر دم دسی میاد
راستی هر کاری کردم این goz رو نصب کنم نشد تو راهنماش هم برا scalpturis توضیح نداده!
اگه میشه یه کمک تو نصبش بده مرسی.

SC رو دست کم نگیر - طریقه نصب goz برای SC

سلام
باحال هست
دم دستی به نظرم کم لطفیه. مختصر و مفیده. هر ابزاریش کاملا بدرد بخوره و چون خلاصه هست میشه زود بهش مسلط شد. از طرفی الگوریتم حجم سازیش منحصر بفرده و بی ماننده. تو برنامه silo از ابزارهای مشابه و تو مکس هم graffite tools ابزارهای مشابه دارند که باهاشون عحم سازی میکنند. ابزارهای اصلی و کلاسیک زیبراش هم همینهاست اما بدون مش دینامیک...
از این لحاظ که ابهتش کمتر از زیبراشه خب شکی توش نیست. اگه سایتش مشرف بشین خواهین دید که این برنامه رو مجانی میده و اون یکی فروشیه و در هر قسمت که توضیح میده میگه و اما در level بالاتر کارتون رو در زیبراش ادامه دهید. خود من ناشی باهاش پروژه های kukukala و باباسنجاقک ! رو با آزادی تمام و سر حالی کار کردم....
اون آموزشچه منو ببین.توچند پست قبل پیوست شده. تو یوتوب و ویمه او و خود سایت هم چندین ویدیو آموزشی هست که تو همین ابزارهای ساده نکات رو میکشه بیرون. نمونه کارها مهمه که جالبه

این یه کار نیمه که بدون goz انجام دادم واقعا قدرتمنده... فقط از یه کره ... ابزار ماسک و نقاشی و گلسازی و براش ها و جمع کردن و باد کردن و شیار دادن و نرم کردن و ....

attachment.php

این هم یه رندر که مدلینگش فقط با SC بوده دیگه نگی دم دستیه! تازه رنگم نکردم

attachment.php

این هم یکی دیگه... تازه من طراحیم ضعیفه و مسلط هم نیستم. یه سرچ تو نت بکن ببین چه میکنه هم مبتدی هست که باهاش کار زده هم مستر ...

attachment.php

و اما نصب GoZ
خب فایل فشرده رو ددانلود میکنی
اول باید زیبراش 4 نصب باشه
توش دو تا pdf هست و دو تا فولدر
با فولدر ها کار داریم

اول
شاخه zbrush
محتویات این شاخه که دو تا فولدر هست رو میبری زیر شاخه نصب شده که احتمالا اینه کپی میکنی و در جواب سوال اجازه میدی جدید ها replace بشن
c:\program files\pixologic\zbrush 4.0

دوم
شاخه pixologic
محتویات این شاخه که سه تا فولدر هست رو کپی میکنی و در آدرس زیر paste میکنی
c:\users\public\pixologic
البته این سه تا پوشه اینجا هست احتمالا پس اول پاکشون کن بعد بریز چون جدیده کاملتره

سوم
حالا نصبش در زیبراش
زیبراش 4 رو باز کن
یه obj یا فایل باز کن
قسمت tools
بالای منو یه دکمه هست به اسم goz
خب این رابط ماست
اما قبلش باید به برنامه بگیم که به چی و کجا وصل بشه پس:

از منوی prefrences
گزینه goz رو بزن
path to sculptris
اول میگرده
بعد که پیدا نکرد browse میزنی و فایل اصلی و exe اسکالچریس رو بهش میدی
بعد مسیر فایل رو نشون میده یعنی فهمیده

حالا اون دکمه goz رو میزنی و نرم افزارهای دیگه رو یا آدرس میدی یا برای رد کردن گزینه نصب نشده رو میزنی
(هر کدوم یه قلقی دارن که بماند)
حالا دکمه goz رو بزنی آمادس میگه بفرستم میگی بفرست.
مدل رو تو دیواید پایین به SC میفرسته یعنی اتوماتیک بازش میکنه
بعد تو ُSC هم کار کنی روش با همون دکمه Goz بر میگرده
میتونی هم تو SC بزنی از اول تا خودش برات زیبراش رو باز کنه...

پیوست ها

• 2011-06-30.jpg
    2011-06-30.jpg
    83.3 کیلوبایت · بازدیدها: 69
  • _WOLF_.jpg
    _WOLF_.jpg
    89.4 کیلوبایت · بازدیدها: 73
  • 2011-04-09.PNG
    2011-04-09.PNG
    127 کیلوبایت · بازدیدها: 72

shayan.nick

Member
مرسی از توضیحات جامع، گفتم دم دستیه نگفتم بیخوده که!! تو کار ما معمارا یه نرم افزار هست به اسم sketch up حجمش 60 mb هست اما از لحاظ concept design هزار برابر max و maya قوی تره! منظورم سادگی و سبکیش بود! بازم ممنون پسر من دیشب که نصب کردم یه حجمی ساختم حالا لودش میکنم تا امشب.موفق باشی

اقا من همینطور که گفتی نسب کردم اما وقتی goz رو میزنم میگه file not found!
الان دیگه این error رو نمیده وقتی goz رو میزنم میره تو برنامه ی scalpture و بلعکس اما جسمی منتقل ننمیشه!

آخرین ویرایش:

shayan.nick

Member
یه سوال میکنم مسخرم نکنید! این goz اصلا چیه؟ مگه export نیست کارش؟ اگه آره پس اکسپرت چیه دیگه؟ ببخشید اگه خیلی شوتم!

سلام
خلاصه بگم بهت
اول مطالب بنده رو بخون بعد بازبپرس در مورد شوت بودن هم من خودم توپ جمع کنم پس نگران نباش برادر (شوخی کردم شما بزرگواری. منم همیشه دوست دارم سوالهای زیادم معرفم باشن!)

GoZ در واقع GoApp هست یعنی بپر تو اون برنامه یعنی شما بدون زحمت از این بری تو اون با سرعت و کاراتو بگنی و بی زحمت برگردی برای اینکه یهو تمرکزت به هم نریزه!
خب یه جور اکسپورت هوشمند و دینامیک هست که بعضی خصوصیات رو منتقل میکنه.

مهمترین خاصیتش اینه که مثلا اگه با یکی راحت تری یه قسمتی از کار رو تو اون برنامه انجام بدی
مثلا gomax هم هست که میشه برد تو مکس از زیبراش و اونجا یه FDD یا مادیفایر دیگه به کار داد بعد برش گردوند تو زیبراش

اما توصیه و قلق ها
من توصیه شاگردونه میکنم اصلا کلا فراموشش کن
خب راحت شدی نه
منم الان زیبراشم مشکل دار شده. میدونی که میشه هم مدلینگ و هم تکسچرینگ و هم رندرینگ با SC انجام بشه.
من خودم میتونم یووی رو با UVL و نقاشی رو با تری دی کوت و رندر رو با مکس میگیرم .
پس دستت بسته نیست.
پول رایج هم همون پسوند obj هست که اکسپورت میکنه. اگه مکس بازش نکرد یعنی یا خیلی سنگینه یا مشکل داره ببر تو ZB سبک و ترمیمش کن دوباره ببر تو مکس ... شایدم ریتوپولوژی بخواد ...

راستی اگه مدلت خفن شده ببر گالری یا wip منو هم صدا کن بیام ببینم
یا علی

آخرین ویرایش:

shayan.nick

Member
مرسی نه بابا گالری چیه من نووبم فعلا اولین کارم رو میزارم همین جا تو 2 ساعت زدم الابته 1 ساعتش داشتم براش هارو تست میکردم :) با حاله را دسته ...
اقا مسخره نکنید اولین کارمه بیشتر ساخت عضله و اسخون رو میخواستم تست کنم ترکیب draw وsoft جواب داد.
ditslcwpk1sr9et9nk9.jpg

اگه حسش بود ادامش میدم بعد mattepaintingesh میکنم.
2yf9mko7eb4jkmrkkst.jpg

استعدادتون خیلی خوبه تو سایت پیکسولاجیک تو صفحه این برنامه نوشته بود بهترین گزینه برای شروع به دیجیتال اسکالپ. خب شما هم شروع خیلی سریعی داشتی.گالری برای من نوب و تازه کار جا داشت برای شما که حتما مناسبه.
یا علی

king75

Member
همه اغین ها رو از اون توپ اولی که بهتون داد دارید می سازید :shock::shock::shock:

ترافیک اینترنت ام کمه و آلفا 5 رو دانلود کردم !:-?

کلا به جز اون چند تا گزینه سمت چپ دیگه چیزی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:shock:

فقط ببین چی ساختم 10 دقیقه طول کشید :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ولی خدایی اون هایی که می گذارید همه از اون گویی که اول میده درست شده ؟ یعنی حتی اون آدمترس ناکه که تو صفحه های قبلی بود و اون دایناسوره ؟

دایناسوره چرارنگی بود

king75

Member
بیا ببین داداش عرفان چی کار کرده؟

راستی چطوری باید خروجی عکس ازش بگیرم ؟ باید خودم عکس بگیرم؟:green:

من این رو با برنامه ای که عکس میگیره عکس گرفتم و می گذارم

پیوست ها

• 2011-07-03_015256.jpg
    2011-07-03_015256.jpg
    27.5 کیلوبایت · بازدیدها: 13

king75

Member
مشکلات برنامه!!!!!!!

این برنامه چرا اینطوری هست!!!!!!

فرو رفته گی نمیشه درست کرد به جز یکی که خیلی کم می بره تو هیچ کدوم دیگه این کار رو نمیکنه :-?:cry:

یک بدی دیگه داره یک جای طرح رو اشتباه بری فاتحه میشه :lol:

دکمه بکی - پاک کنی- هیچی نداره!!!!!!

ولی حال کردم داشتم یک چیز توپ می ساختم به هم ریخت یک هیولا بود و سر بزرگ و ...

اومدم خیالیش کنم خیلی تو دستاش مشکل خوردم کلا کار تمام شد:cry::cry::cry::cry:

سلامعرفان
خیلی خوشحالم که شروغ کردی
در قابلیت برنامه همین بس که تو رو به شروع آورد
خب تو بخش wip تاپیک بزن اونجا یه موضوع بردار. مرحله مرحله سوال کن جوابتو میدم.
فقط عرض کنم که باهاش خیلی کارا میشه کرد ولی قلم نوری و طراحی فرد خیلی مهمه.
بعدشم نتیجه کار رو خیلی وقتها با زیبراش و مکس رندر میکنن تا بهتر و کاملتر بشه
در مورد رنگ زدن قابلیت داره و در مورد پس زمینه هم میشه عکس گذاشت
دکمه برگشت به عقب همون کنترل z هست و redo نداره
برای کار معکوس تو آلفا 5 با پایین گرفتن کنترل و تو آلفا 6 با پایین گرفتن alt
البته با زدن دکمه X هم هر ابزاری برعکس میشه. برای خط انداختن و شیار کشیدن ازE و برعکسش استفاده کن
برای جابه جا کردن از G
برای عکس با کیفیت دکمه option رو بزن save with AA روشن بعدش save image و یا save depth
برای اینکه کارت خراب نشه تو هر مرحله ازش یه save جدید بگیر.
برای کارهای ظریف روی قلم ماسک حساب کن با ctrl+D , ctrl+I , ctrl+A هم میشه حالتشو عوض کرد
...
این لینک رو دانلود کن همون شروع و تستهای خودمه که قبلا گذاشته بودم. کم حجمه. کمکت میکنه.
http://forum.majidonline.com/attachment.php?attachmentid=60067&d=1306627251

یا علی

آخرین ویرایش:

king75

Member
سلامعرفان
خیلی خوشحالم که شروغ کردی
در قابلیت برنامه همین بس که تو رو به شروع آورد
خب تو بخش wip تاپیک بزن اونجا یه موضوع بردار. مرحله مرحله سوال کن جوابتو میدم.
فقط عرض کنم که باهاش خیلی کارا میشه کرد ولی قلم نوری و طراحی فرد خیلی مهمه.
بعدشم نتیجه کار رو خیلی وقتها با زیبراش و مکس رندر میکنن تا بهتر و کاملتر بشه
در مورد رنگ زدن قابلیت داره و در مورد پس زمینه هم میشه عکس گذاشت
دکمه برگشت به عقب همون کنترل z هست و redo نداره
برای کار معکوس تو آلفا 5 با پایین گرفتن کنترل و تو آلفا 6 با پایین گرفتن alt
البته با زدن دکمه x هم هر ابزاری برعکس میشه. برای خط انداختن و شیار کشیدن ازe و برعکسش استفاده کن
برای جابه جا کردن از g
برای عکس با کیفیت دکمه option رو بزن save with aa روشن بعدش save image و یا save depth
برای اینکه کارت خراب نشه تو هر مرحله ازش یه save جدید بگیر.
برای کارهای ظریف روی قلم ماسک حساب کن با ctrl+d , ctrl+i , ctrl+a هم میشه حالتشو عوض کرد
...
این لینک رو دانلود کن همون شروع و تستهای خودمه که قبلا گذاشته بودم. کم حجمه. کمکت میکنه.
http://forum.majidonline.com/attachment.php?attachmentid=60067&d=1306627251

یا علی

سوال آخر؟

آیا امکان داره که با اون دایره همچین آدم هایی که اینجا گذاشتی درست کرد

و میشه با اون دایره چند قسمت درست کرد بعد رو هم سوار کنی؟:-?

shayan.nick

Member
آره همش با همون دایرست! مثل گل میمونه دیگه ازش همه چی میشه ساخت ، اما نه نمیشه تیکه تیکه کار کرد همش یک پارچست. به نظر من برا شروع zbrush خوبه اما بعد از اینکه را افتادی همون zbrush رو انجام بده نظر شخصیمه، من خودم هنوز کار کامل تو zbrush و sculpture ندارم اما کاملا مشخص هست که حکم یه پلاگین قدرتمنده این نرم افزار و برای کارهای pro خیلی نمیشه روش حساب کرد،

و اما سوال خودم، آقا من هر کاری کردم قلم نوریم کار نمیکنه تو zbrush و scalpture!! عین مووس عمل میکنه! یعنی خاصیت فشار غیر فعال هست تو تنظیمات tablet هم میرم بازم کار نمیکنه!! اگه یه حرفه ای این دوروبراس مارو کمک بده.

سلام بر عرفان و شایان
*
همه چی از کره میشه
برای چند تا قسمت کافیه دوباره بزنی رو کره بعد بهش بگو اضافه کن به قبلی
+
برای کنترل چند آبجکت خودش اتوماسک میکنه و آبجکت در حال کار رو روشن نگه میداره.
بعدش هم میشه فایل های استاندارد سه بعدی رو با پسوند obj تو برنامه ای مثل مکس یا مایا یا خود زیبراش یا حتی خود SC ساخت و با هimport کردن از رو اون شروع کرد. پس میشه مثلا یه آبجکت 10 تکه رو یکدفعه وارد کرد و دوباره مجزا کنترل کرد
برای کنترل جزئی ctrl+D بزن تا همه چی un-mask بشه بعد رو هر کدوم بزنی همون فعال میشه. گزینه global تو چرخش و حرکت و اسکیل کل قطعه رو تغییر میده.
برای کار رو همشون ctrl+a بزن

در مورد شروع هم تا یه مدتی دست به زیبراش نزن. اول با محیط و منطقش آشنا شو بعد که دو تا کار با همین محدودیت انجام دادی و احساس کردی دیگه برات کوچیکه برو و با همت زیبراش رو شروع کن و تو همون فاصله با هر دو تست بزن چون مکملای خوبین به نظر من

*
جواب سوال تبلت هم من چند تا نکته به نظرم میرسه.
اولا یه تیک دایره ای کنار هر قسمت هست که باید بزنی تا فشار رو اعمال کنه و الا مثل موس میشه تو SC البته چون نوع سبکیش با زیبراش متفاوته من پیشنهاد نمیکنم. خودم با تغییر گزینه فشار و سایز خیلی راحت ترم.
بعدش ممکنه قلم نوری لازم به نصب با آخرین درایور و مناسب با ویندوزت باشه مثلا اگه سون 64 داری باید آخری همین رو نصب کنی.
البته فکر کنم قبلا این کارو کردی
در مورد زیبراش هم هر چی به تبلت مربوطه تو پریفرنسز هست باید با همون هماهنگ بشی. ممکنه هم لازم باشه تنظیمات تبلت رو از تو کنترل پنل نگا کنی شاید قاطی کرده.
من تبلت اینتوس wacom دارم. بعضی وقتها کلا قاطی میکنه ولی همون وقت آخرین درایور که گذاشتم دم دست رو دوباره نصب میکنم درست میشه.
در ضمن گزینه lazy هم برای حرکت نرکم بدون تبلت بسیار موثره.
*
یا علی

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا