نرم افزاري براي تبديل متن اسكن شده (j pg)بهtxt متن

آيا نرم افزاري سراغ داريد كه با آن بتوان فايلهاي متني اسكن شده در فرمت jpg را به فرمت متني txt تبديل كند بطوريكه
كلمات قابل تفكيك باشند كه بتوان در يك مترجم روي تك تك كلمات متمركز وآنها را ترجمه كرد
ازتون سپاسگذارم
اميدوارم با طرح اين سوال شما هم استفاده اي برده باشيد

Peyman-Pop

Active Member
چنین برنامه ای حدود یک سال پیش در حال ساخت بود و قیمت اون هم بالا بود طوری که فقط شرکت های بزرگ میتونستن اونرو خریداری کنند .

اما جدیدن میگن داخل بعضی‌ از درایور های اسکنر های معروف چنین برنامه ای قرار داده شده ولی‌ با قابلیت های محدود .

Saeid Taheri

Active Member
Peyman-Pop گفت:
چنین برنامه ای حدود یک سال پیش در حال ساخت بود و قیمت اون هم بالا بود طوری که فقط شرکت های بزرگ میتونستن اونرو خریداری کنند .

اما جدیدن میگن داخل بعضی‌ از درایور های اسکنر های معروف چنین برنامه ای قرار داده شده ولی‌ با قابلیت های محدود .
پيمان جان آقا در اسكنر HP مدل 3690 اين امكان وجود

داره ؟

Peyman-Pop

Active Member
Saeid_Taheri گفت:
Peyman-Pop گفت:

پيمان جان آقا در اسكنر HP مدل 3690 اين امكان وجود

داره ؟
سعید جان نمیدونم منم خودم شنیدم ، میگن اسکنر های معروف و حرفه ای داره فقط ، حالا خودت موضوع رو بسنج

MrMohi

Active Member
درسته . من هم شنیده بودم . من شنیده بودم این کار نرم افزاری هست . شاید مایکروسافت این امکان رو بعدها در آفیس ارائه بده

Peyman-Pop

Active Member
خوب نبایدم بکنه چون کاراکتر های فارسی‌ برای اون تعریف نشدند .....

mgeology

Member
منم يه برنامه اي دارم كه فكر كنم اسمش reconigta باشه . ولي فكر كنم اونم فقط متون انگليسي رو بتونه تبديل كنه.

Saeid Taheri

Active Member
mgeology گفت:
منم يه برنامه اي دارم كه فكر كنم اسمش reconigta باشه . ولي فكر كنم اونم فقط متون انگليسي رو بتونه تبديل كنه.
mgeology عزيز ميتوني لينك دانلودش رو محبت كني ؟

mgeology

Member
آقا باشه من اگه بتونم برات ميفرستم ولي بايد ببينم ياهو اتچ ميكنه يا نه چون حجم فايل 3.65 مگ هست...

Saeid Taheri

Active Member
ممنون !

آقا نميتوني يك جا آپلود كني ؟

گه ميخواي من فضا دارم بهت بدم محبت كن آپلود كن

برام !

با تشكر .

mgeology

Member
اگه ميتوني اون فضا رو بده تا اپلودش كنم البته برات ايميل كردم ولي اگه نرسيده فضا رو بده تا اپلودش كنم.

فكر كنم به اين نرم افزار ها OCR يا Optical Character Recognition گفته ميشه كه فارسي و عربيشم جديدا اومده

mgeology

Member
(Saeid_Taheri) ديدمش. برات دارم اپلود مي كنم...

(Amir Hossein)بله دقيقا اسمش همينه:
OCR Software

MrMohi

Active Member
آقای جئولوژی این نرم افزار او سی آر که میخواین برای دوستمون آپلود کنید امکان تکست کردن فایلهای جی پی جی فارسی هم درش وجود داره ؟ یا فقط امکان تکست کردن انگلیسی ؟

mgeology

Member
آقا اسم كاربري من امژِئولوژي(mostafa-geology)
هست. من خودم امتحان كردم ولي ارور داد.فكر كنم نميتونه متون فارسي رو تكست كنه. چون اسمش هم
Recognita Standard 3.2 هست كه شايد ورژن قديميش باشه.
اگه شما هم ميخواي يه فضا بده تا آپلود كنم.
قربانت
[MGEOLOGY]

Saeid Taheri

Active Member
دوست خوبمون mgeology زحمت كشيدن اين نرم افزار رو برامون آپلود كردن !

ميتونيد از لينك زير اين برنامه رو دريافت كنيد :

کد:
http://members.lycos.co.uk/Saeid3D/OCR SOFTWARE.rar

موفق باشيد .

toranj_1455

Member
سلام
اسكنر من (HP) يه برنامه ي ocr همراهش هست به اسم read iris pro 8.0 كه روي cd نوشته Arabic edition ولي من هرچي ور رفتم اثري از عربي نديدم. متون انگليسي را خيلي خوب ocr ميكنه.
آدرس سايتش هم اينه :
www.irislink.com

جدیدترین ارسال ها

بالا