نخواندن دی وی دی و سی دی سالم توسط دی وی دی رایتر- دی وی دی رایتر چی بگیرم

1seda

Member
سلام
امیدوارم همه حالشون خوب باشه .
اول از همه نگید اینجا گرافیکه چه ربطی داره کلا من با این انجمن بیشتر حال میکنم و با بچه ها بیشتر مراودت دارم اینجا گذاشتم .
دوما ربطش اینه که اون دی وی دی هایی که باز نمیکنه گرافیکی هست :green:

من یک دی وی رایتر لایتون 16x که light script رو هم ساپورت هست دارم .
و مدلش lit-on dvdrw shw-16h5s

مشکل من اینه که بعضی وقتا که سی دی و یا دی وی دی رو توی دی وی دی رام میزارم با اینکه سی دی ویا دی وی دی مشکلی نداره و در کامپیوتر دیگه می یاد در کامپیوتر من هیچ چیزی نشون نمیده و . و خالی نشون میده .

حتی این آخرین بار من یک دی وی دی آموزشی داشتم که خودم 2-3 ماه پیش تستش کردم و باهاش کار کردم . اما امروز که گذاشتمش تو دی وی دی رام نخوندشو وحجمش را صفر نشون داد. که دیگه کفر منو در آورد .

من این مشکل و چند وقتی هست با دی وی دی رام دارم و حتی شنیدم که گفتند frimware دی وی دی رایتر را آپدیت کنم درست میشه با کلی زحمت تو اینترنت گیرش آوردم اما من دی وی دی رایتر را 2006-2007 گرفتم اما آخرین آپدیت برای 2002 بود که نصبش کردم و ظاهرن یک درجه ارتقا میده اما مشکل سر جاش هست وحل نشده تو اینترنت هم زیاد سرچ کردم جوابی پیدا نکردم اساتید کسی هست راهنماییم کنه دیگه خیلی اذیت میکنه .

اگه هم راهی نیست الان دی وی دی رایتر خوب که این مشکل رو نداشته باشه چی هست چون میدونم اکثر دی وی دی رایتر ها این مشکل را دارند . و خیلی بد هست که دی وی دی که 2 ماه پیش باهاش کار میکردی دی وی دی رایترت نخونه .

ممنون

موفق و سربلند باشید

abizaki

Member
اتفاقا من هم همین مشکل رو دارم. هم یه dvd رایتر LG دارم هم سونی. خیلی از dvd ها رو Connot Read source from disk می دن. (حالا املاش شاید درست نباشه) لطفا این مشکل رو بگین چی کار باید براش بکنم؟ مشکل اینه که اینا 69 dvd آموزش مایا از گنومون هستن. به خیلی هاشون ارور می دن.

mg_mahyar

Member
من این مورد رو داشتم ولی ظاهرا مشکل از رایتر و اینا نیست. شما موقع رایت دقت نکردید
+- دیویدیتون رو نگاه کنید.

1seda

Member
+ و - دی وی دی فکر نکنم ربطی داشته باشه - چون از هر دو نو ع دی وی دی را اکثر ا می خونه .
اما این مشکل تو دی وی دی ها هست و با سی دی این مشکل بر خورد نمیشه .
و من گفتم امروز دی وی دی که حدود 2 ماه پیش باهاش کار میکردم و دستگاه میخوند را الان میگه خالی هست و اروری که دوستمون گفت و نمیده ولی صفحه سی دی رام باز میشه که داخلش خالی هست .

معمولا هم با دی وی دی ها نقره ای تا الان من خیل یکم مشکل برخوردم یعنی یادم نمی یاد بر خورده باشم .
اما اگه مشکل از دی وی دی باشه چرا سر سی دی بلایی نمی یاد و میخونه همشون رو .

احتمال 100 درصد باید راهی داشته باشه .من با مجموعه های پی سی ورد و سایر جاها هم مشکل داشتم اما این که نمیشه .
من شنیده بودم با آپدیت frimware درست میشه که نشد .
لطفا کسی میدونه راهنمایی کنه .

موفق باشید .

soshardware

New Member
با سلام خدمت دوستان محترم یکی از مهم ترین مسائلی که میتونه پیش بیاد خش خوردن لنز هستش(که این مشکل با باز کردن و تمیز کزدن و یا تعویض لنز قابل حل خواهد بود که البته با توجه به قیمت پایین دیودی رایتر مقرون به صرفه نیست چون به طور مثال الان اگه بخوای یک دیویدی رایتر LG GSA h44niرو تعمیر کنی 12000 تومان اجرت کار و 5-10000 تومان هزینه قطعه هستش که میشه 22000 تومان که قیمت همین دویدی رایتر نو با گارانتی مادیران 26 تا 27 هزار تومان تو بازار پیدا میشه(internal). یکی دیگر از مشکلاتی که خودم خیلی دیدم این هستش که وقتی شما دکمه باز و بسته کردن کشویی دیودی درایو میزنید به ظاهر باز و بسته میشه و لی وقتی بسته میشه جایی که سی دی یا دیویدی در اون قرار بگیره به درستی سر جای خودش نمیره یعنی انکه وقتی دیویدی یا سی دی رو میزارید دو مرحل هستش اول داخل میره کشوی و دیودی رو تو محلش قرار میده که این کار انجام میشه ولی بعد از اون دستگاه یکم پایین میره و درست در سرجای خودش زیر لنز قرار میگیره واسه اینکه بفهمید دقیق من چی میگیم باید باز کنید و به صورت دستی این کارو انجام بدید تا بفهمید. بنابراین اینم نیار به تعویض چرخ دنده کشوی داره که 10000 تومنی آب میخوره.(اجرت+تعویض قطعه) حالا یک مسئله ای هست

پیوست ها

• dvd-rom-2.jpg
    dvd-rom-2.jpg
    37.5 کیلوبایت · بازدیدها: 505
  • DVD_Writer_LG_Black.jpg
    DVD_Writer_LG_Black.jpg
    15.5 کیلوبایت · بازدیدها: 365

behnam.v

New Member
سلام من بازی pes 2016 رو خریم سی دی اولش خوب نصب میشه ولی وقتی سی دی دومش رو میزارم اصن بالا نمیاد و dvd rom یه صدایی هم میده لطفا سریع جواب بدید عجله دارم بعد اینکه مشکل از سی دی هست یا dvd rom ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mn96

New Member
تعمییر ساده لنز رایتر

سلام
امیدوارم همه حالشون خوب باشه .
اول از همه نگید اینجا گرافیکه چه ربطی داره کلا من با این انجمن بیشتر حال میکنم و با بچه ها بیشتر مراودت دارم اینجا گذاشتم .
دوما ربطش اینه که اون دی وی دی هایی که باز نمیکنه گرافیکی هست :green:

من یک دی وی رایتر لایتون 16x که light script رو هم ساپورت هست دارم .
و مدلش lit-on dvdrw shw-16h5s

مشکل من اینه که بعضی وقتا که سی دی و یا دی وی دی رو توی دی وی دی رام میزارم با اینکه سی دی ویا دی وی دی مشکلی نداره و در کامپیوتر دیگه می یاد در کامپیوتر من هیچ چیزی نشون نمیده و . و خالی نشون میده .

حتی این آخرین بار من یک دی وی دی آموزشی داشتم که خودم 2-3 ماه پیش تستش کردم و باهاش کار کردم . اما امروز که گذاشتمش تو دی وی دی رام نخوندشو وحجمش را صفر نشون داد. که دیگه کفر منو در آورد .

من این مشکل و چند وقتی هست با دی وی دی رام دارم و حتی شنیدم که گفتند frimware دی وی دی رایتر را آپدیت کنم درست میشه با کلی زحمت تو اینترنت گیرش آوردم اما من دی وی دی رایتر را 2006-2007 گرفتم اما آخرین آپدیت برای 2002 بود که نصبش کردم و ظاهرن یک درجه ارتقا میده اما مشکل سر جاش هست وحل نشده تو اینترنت هم زیاد سرچ کردم جوابی پیدا نکردم اساتید کسی هست راهنماییم کنه دیگه خیلی اذیت میکنه .

اگه هم راهی نیست الان دی وی دی رایتر خوب که این مشکل رو نداشته باشه چی هست چون میدونم اکثر دی وی دی رایتر ها این مشکل را دارند . و خیلی بد هست که دی وی دی که 2 ماه پیش باهاش کار میکردی دی وی دی رایترت نخونه .

ممنون

موفق و سربلند باشید

سلام از دوستان عاجزانه خواستارم تا در صورتی که این مطلب براشون مفید بود اون رو توی سایت های دیگه هم به اشتراک بزارن

سلام من مهدی نوروزی دانشجوی رشته ی کامپیوتر هستم
رایترم با خوندن دی وی دی به مشکل خورد تمام مرا حل بالا رو طی کردم مشکل حل نشد تا این که توی یه ویدئو آوزشی دیدم برای رفع ایراد لنز (اپتیک) دستگاه باید اون رو تقویت کرد و تقویتش هم خییییییلی ساده است فقط کافیه دوتا پیچش رو کم و زیاد کنی تا و تاثیرش رو ببینی
تصویر پیچ تنظیم نور رو ببنید
http://s6.picofile.com/file/8249495276/۲۰۱۶۰۴۰۳_۱۹۴۰۳۹.jpg
توجه ممکنه بعضی از رایتر ها دو تا از این پیچ تنظیم نور اپتیک داشته باشند
به هر حال شما جفتش رو کم و زیاد کنید تا به نتیجه مطلوب برسید من تا حالا سه تا رایتر رو این جوری درست کردم
http://s6.picofile.com/file/8249495442/۲۰۱۶۰۴۰۳_۱۹۴۱۵۳.jpg
اگه پیچ گوشتی مخصوص این پیچ رو نداشتید با دو سویی چاقویی چیزی هم میشه کم و زیادش کرد
سوالی داشتید در خدمتم:
[email protected]
من این رو زیاد کردم دستگام دی وی دی خوند ولی سی دی نه کمش کردم بالعکس شد انقدر کم و زیادش کردم تا بالاخره جفتش رو خوند.
نترسید امتحان کنید حتما جواب می ده

این مشکل معمولا دو تا دلیل داره : ۱ – لنز DVD Writer کثیف شده . ۲ – موتوری که وظیفه چرخوندن CD و یا رو داره ، کند میچرخه . طبق تجربیات خودم ،
کند شدن سرعت موتور دلیل اصلی نخوندن CD و یا DVD توسط DVD Writer هست . CD و DVD باید با یک سرعت مشخصی بچرخن تا لنز بتونه تمام اطلاعات نوشته شده روی اونها رو بخونه ، وقتی موتور نتونه این سرعت رو ایجاد کنه ، تمام مکانیزم DVD Writer از کار می افته . کند شدن سرعت موتور به دلیل کثیف شدن محور گردش موتور هست که بر اثر مرور زمان گرد و خاکی میشه . برای حل این مشکل باید موتور گرداننده DVD رو با الکل و یا اسپری کنتاکت شور چرب بشورید . یه محفظه خالی بالای موتور قرار داره که از اونجا می تونید اسپری کنید . بعضی موتور ها هم بالای خودشون سوراخ هایی دارن که می تونید از اون قسمت ، الکل بریزید . فقط باید حواستون باشه اسپری یا الکل روی لنز نپاشه . اگه خیلی به این جور مسائل آشنا نیستید ترجیحا دست به کار نشید خیلی بهتره .:)

جدیدترین ارسال ها

بالا