نحوه ی فرستادن کلیپ برای شبکه های ماهواره ای جهانی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

lovelymoon

New Member
سوالات متداول و بررسی مشکلات در رابطه با نحوه و نوع ارسال کلیپ برای شبکه های ماهواره ای جهانی

lovelymoon

New Member
نحوه ی ارسال کلیپ برای شبکه های جهانی پخش کلیپ

با عرض سلام و خسته نباشید
عذر می خوام، می خواستم بدونم که اگه کلیپی در سطح کیفی بالا اما از یک خواننده ی خارجی به عنوان هدیه در ایران ساخته بشه برای بخش آن در شبکه های جهانی پخش کلیپ باید چه کار کرد ؟
آیا پولی باید پرداخت بشه ؟
اگه کسی در این زمینه اطلاعات کاملی داره ازش ممنون میشم که منو راهنمایی بکنه :rose:
با تشکر :oops:

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
جز برخی از شبکه ها مانند ایران موزیک یا ایران بیوتی بقیه پول نمی گیرند.

شما به بقیه شبکه ها که خودت می دونی از لحاظ کیفی به چه ترتیبی هستند باید فایلت رو ایمیل کنی. می تونی تو یه جا با کیفیت پایین تر آپ کنی ( معمولا میگن یو تیوپ باشه بهتره ) بعد لینک رو براشون ایمیل کنی. آدرس سایت و ایمیلشون هم تو نت بگردی پیدا می کنی. اونا کارت رو م بینن اگه کارت تایید بشه همون فایل رو با یه کیفیت خوب یه جا آپ کن اونا میرن بر میدارند. اگه HD نباشه میتونی بصورت avi یا mp4 تا 200 مگابایت تبدیل کنی براشون بدی چون کیفیت خوب حفظ میشه. اما برای HD حجم فایلت باید بالاتر باشه .
بازم خودشون تایید کنن یه قوانینی دارن مثلا با این بیت ریت و تا این حجم فایل. خودشون بهت میگن.

مثلا برای شبکه پی ام سی و 4 ترجیحا hd اما برای بقیه پروژه ات رو روی پال ببندی مشکل نداره .

اطلاعات من میگه باید کارت رو روی نوار دی وی یا اچ دی وی اکسپورت کنی و براشون پست کنی
معمولا 2 هفته واسه تایید طول می کشه
آدرس هم از سایتشون بردارین مثل پی ام سی
اینم بگم پستتون باید یا TNT ya DHL بقیه در ایران فعالیت ندارن
سایت pmc هم قطع وگرنه آدرس رو می ذاشتم
:rose:

MAZDAK60

Member
استانداردهای پروژ در مورد شبکه های برون مرزی چیه؟
ntsc یا pal
در مورد ایتم های دیگه چه نکاتی رو باید رعایت کنیم

بهتر که ntsc باشه ولی فکر نمی کنم با پال مشکی باشه (البته حرفی از این مورد زده نشده)
کلیپ تون باید حرفه ایی باشه تا قابلیت پخش رو بگیره وگرنه بعد از زمان 1 هفته برای تایید گرفتن تایید نمی شه
فرمت کار و نوار مورد نظر
- DVCAM
- Betacam SP
- Digital Betacam
- HDCAM

چیز خاصه دیگه ایی نداره

آدرس ارسال
PMC
P.O. Box 500454
Dubai Media City, U.A.E.
Tel: +971 4 391 3288

طبق گفته قبلی باید با feedex یا DHL باشه که در ایران فقط DHL نمایندگی داره

موفق باشید :rose:

MAZDAK60

Member
بهتر که ntsc باشه ولی فکر نمی کنم با پال مشکی باشه (البته حرفی از این مورد زده نشده)
کلیپ تون باید حرفه ایی باشه تا قابلیت پخش رو بگیره وگرنه بعد از زمان 1 هفته برای تایید گرفتن تایید نمی شه
فرمت کار و نوار مورد نظر
- dvcam
- betacam sp
- digital betacam
- hdcam

چیز خاصه دیگه ایی نداره

آدرس ارسال
pmc
p.o. Box 500454
dubai media city, u.a.e.
Tel: +971 4 391 3288

طبق گفته قبلی باید با feedex یا dhl باشه که در ایران فقط dhl نمایندگی داره

موفق باشید :rose:

شما تا حالا فرستادی
میشه بیشتر در مورد کیفیت کار توضیح بدی
مثلا چند فریم در ثانیه باید باشه ؟
اندازه تصویر چقدر باید باشه ؟
با کیفیت dvdقابل قبوله ؟
حتما باید hd یا dv باشه؟

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
دوست عزیز وقتی میگیم dvcam یا hdcam معلومه که فرمت چیه. یعنی شما اگه dvcam رو بشناسی یعنی ابعاد فریم و تعداد و ... بقیه رو می دونی

اما نظر من:
الان دیگه باید hd فیلم برداری کنید و بکشید رو نوار . فول اچ دی هم لازم نیست.

MAZDAK60

Member
دوست عزیز وقتی میگیم dvcam یا hdcam معلومه که فرمت چیه. یعنی شما اگه dvcam رو بشناسی یعنی ابعاد فریم و تعداد و ... بقیه رو می دونی

اما نظر من:
الان دیگه باید hd فیلم برداری کنید و بکشید رو نوار . فول اچ دی هم لازم نیست.

دوست عزیز من با برنامه های مک کار میکنم
با پریمیر یا افتر کار نمی کنم که پیش فرض تعین کنم
تو پیش فرض این برنامه اصلا چیزی به نام dv یا hd نداره
اما تا دلت بخواد آپشن های مختلف داره که باید تنظیم کنی و از اندازه تصویر تعداد فریم ها و استاندارد های جهانی و غیره
در ضمن فکر کنم اینجا جای سوال کردن باشه؟ به غیر از اینه ؟

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
خیلی شرمنده اگه فکر کردی دعوایی گفتم . منو ببخش

من مک کار نمی کنم. اما همیشه این بهترین راه است که با فرمتی که تصویر گرفته ای ادیت کنی بعد به خروجی دلخواه تبدیل کنی.

مگه با مک نمیشه خرجی hdv بگیری؟

MAZDAK60

Member
خیلی شرمنده اگه فکر کردی دعوایی گفتم . منو ببخش

من مک کار نمی کنم. اما همیشه این بهترین راه است که با فرمتی که تصویر گرفته ای ادیت کنی بعد به خروجی دلخواه تبدیل کنی.

مگه با مک نمیشه خرجی hdv بگیری؟

نه خواهش میکنم من هم منظوری نداشتم . به هر حال ما باهم دوست هستیم
در مورد مک برنامه هاش خیلی با ویندوز فرق میکنه
البته سرعت خیلی بالایی داره من به همه بچه ها پیشنهاد می کنم که برن سراغ مک مخصوصا با فول اچ دی خیلی راحت میشه کار کرد سرعت فوق العاده عالی داره
اما یه اشکالی که داره اینه تا ما بخواهیم با نرم افزار های مک عادت کنیم طول میکشه
یه مقدار فرق میکنه

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
نه خواهش میکنم من هم منظوری نداشتم . به هر حال ما باهم دوست هستیم
در مورد مک برنامه هاش خیلی با ویندوز فرق میکنه
البته سرعت خیلی بالایی داره من به همه بچه ها پیشنهاد می کنم که برن سراغ مک مخصوصا با فول اچ دی خیلی راحت میشه کار کرد سرعت فوق العاده عالی داره
اما یه اشکالی که داره اینه تا ما بخواهیم با نرم افزار های مک عادت کنیم طول میکشه
یه مقدار فرق میکنه

منم پارسال تا مرز خریدن مک پیش رفتم اما چون تنبلیم اومد که برنامه هاش رو یاد بگیرم و باش سر و کله بزنم pc خریدم. مک ممکنه یک ماه اول کمی اذیت بشی اما بعدش تلافیش درمیاد.

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
راه دیگه ای نداره ؟
حتما باید پست کرد .
نمی شه جایی upload کرد ؟

masterjoint

New Member
راه دیگه ای نداره ؟
حتما باید پست کرد .
نمی شه جایی upload کرد ؟

چرا دوست عزیز راه دیگه ای هم هست.
شبکه p---m----c حدود1 ماه هست که از طریق آپلود هم ویدئو هارو قبول میکنه.
لینک آپلود فایلتو به این آدرس ایمیل کن.

[email protected]

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
ممنون راستی در فرمت خاصی باید ارسال بشه ؟ و همچنین و سوالاتمون رو هم به این ایمیل بفرستم ؟
جواب میدن ؟
راستی هزینه ای باید پرداخت کرد یاخیر؟
ممنون

آخرین ویرایش:

masterjoint

New Member
ممنون راستی در فرمت خاصی باید ارسال بشه ؟ و همچنین و سوالاتمون رو هم به این ایمیل بفرستم ؟
جواب میدن ؟
راستی هزینه ای باید پرداخت کرد یاخیر؟
ممنون

خواهش میکنم.
نه هزینه ای در بر نداره و سوالات رو به این ایمیل نفرست چون این آدرس فقط برای دریافت فایلهای ویدئویی و ترک های صوتی خوانندگان هست که این ترک های صوتی هم در رادیو پی ام سی پخش میشه.

تو فرمتهای HD mpg و یا H264.mp4 باشه. فقط توجه کن که واسه پی ام سی حتما با رزولوشن اچ دی بفرست. ولی شبکه های دیگه اگه اچ دی هم نباشه میپذیرن.

bahman.k70

Member
بفرست داداش اول ازشون بپرس با چه مشخصاتی
حالا اگرم مشکلی داشت راحت کانورت میشه رو یه فورمت یا هر سیستم تلویزیونی دیگه من خودم صد دفه اینکارو کردم
پروژه واسه صدا سیما بردم نخونده همونجا روو لپتاپ کانورت کردم تو 2 دقیقه تموم کاری نداره

bahman.k70

Member
نه هزینه هم نداره البته به شرط اینکه کار پروفشنال باشه تازه منتتم میکشن وقت برنامه هاشون رو رایگان پر میکنی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا