نحوه کپی کردن قسمتی از clip ؟

hamer1

New Member
سلام
می خواستم بدونم در adobe premier 1.5 چطور می تونم قسمتی از کلیپ رو کپی و مثلا در video 2 اون رو paste کنم ؟
کاری که می خوام انجام بدم دقیقا مثل سانسور کردن مسابقات فوتبال می مونه که برای سانسور کردن قسمتی از مسابقه یه قسمت دیگه رو روی اون می ندازن ( البته هدف من سانسور نیست )

ممون

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

دوست عزیز خوش اومدی.
خیلی سادس ...
فیلمی که توی پریمیر روی تایم لاین انداختی، همون جا انتخاب می کنی و کپی (Ctrl+C) می زنی و بعدش، با کلیک روی بخش ابتدایی هر خط (جایی که اسم خط نوشته شده) خط بالایی رو فعال می کنی (رنگش نسبت به بقیه عوض می شه) و خط قرمز لغزنده زمان رو روی تایم مورد نظر می بری و پِیست (Ctrl+V) می کنی.
البته بهتره که زمان هر دو فیلم بالایی و پایینی یکی باشه.
واسه کوچیک کردن فیلم بالایی از قسمت Motion و برای برش قسمتی از فیلم از فیلتر Crop استفاده می شه.

التماس دعا
یا علی

hamer1

New Member
ممنون دوست عزیز
من هم در ابتدا همین کار رو می کردم ولی فکر کردم شاید راه خیلی ساده تری هم باشه ( چون تعداد کپی و جایزگین های که داشتم زیاد بود )
همه چیز تقریبا خوب پیش می رفت و بعد از 4-5 ساعت کار تمام شد فقط به یه مشکلی برخوردم که نمی دونم راه حل اش چیست !

موقع ادیت کردن در پرمیز متوجه شدم تصاویز به صورت تیکه تیکه نشون می ده ( مثل حالتی هست که تعداد فریم ها در ثانیه خیلی کم باشه ) چون تجربه کار نداشتم فکر کردم در انتهای کار و زمان گرفتن خروجی مشکل حل شود ! ولی دیدم مشکل در خروجی هم وجود دارم

حال با این همه کاری که انجام دادم نمی دانم گره کار کجاست !
فایل ویدویی اصلی را در یک project دیگه امتحان کردم ولی مشکلی نداشت !

ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

شاید سیستم تصویری پروژت با سیستم تصویری فیلمت هماهنگ نیست.
یعنی اگه PAL کار می کنی، باید هم پروژه و هم تصویرت PAL باشن. این تنظیمات رو موقع ساخت پروژه جدید می تونی انجام بدی.

در مورد سوال اول، همینه ... مگه از ادیوس استفاده کنی.
توی ادیوس فیلتری هست به اسم Region که دقیقاً کارش همینه. یعنی قسمتی از کادر رو انتخاب می کنی و می تونی توی اون بخش یکی از فیلترهای ادیوس رو اعمال کنی. نیازی هم به دو لایه ساختن نیست.

سامان بدو اسم ادیوس اومد ... :دی

التماس دعا
یا علی

hamer1

New Member
سلام جمیعاً

شاید سیستم تصویری پروژت با سیستم تصویری فیلمت هماهنگ نیست.
یعنی اگه PAL کار می کنی، باید هم پروژه و هم تصویرت PAL باشن. این تنظیمات رو موقع ساخت پروژه جدید می تونی انجام بدی.

در مورد سوال اول، همینه ... مگه از ادیوس استفاده کنی.
توی ادیوس فیلتری هست به اسم Region که دقیقاً کارش همینه. یعنی قسمتی از کادر رو انتخاب می کنی و می تونی توی اون بخش یکی از فیلترهای ادیوس رو اعمال کنی. نیازی هم به دو لایه ساختن نیست.

سامان بدو اسم ادیوس اومد ... :دی

التماس دعا
یا علی

ممنون از اینکه سریع و همچنین با حوصله جواب می دید
من که حسابی مزاحتمون شدم امروز فقط اگر سوال آخر من رو هم جواب بدید ممنون میشم
فایل تصویری که من دارم از نوه mpeg و با کیفت vcd هست
حال در پرمیر باید کدوم قالب تصویری را انتخاب کنم که مشکلی ایجاد نکد ؟
همچین مشکل دیگه ای که داشتم فایل تصویزی ۱۰۰ در ۱۰۰ در کادر قرار نمی گرفت ! .. بقولی fit نمی شد
اگر برای این هم راهنمایی کنید ممنون میشم...

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

خواهش می کنم دوست عزیز.
وظیفمه.

فایل تصویری که من دارم از نوع mpeg و با کیفت vcd هست
حال در پرمیر باید کدوم قالب تصویری را انتخاب کنم که مشکلی ایجاد نکند ؟
خب واسه کارهای خونگی زیاد فرقی نمی کنه.
اگه می خوای VCD خروجی بگیری، فرمت DV PAL Standard 48Khz رو انتخاب کن.

مشکل دیگه ای که داشتم فایل تصویزی ۱۰۰ در ۱۰۰ در کادر قرار نمی گرفت ! .. بقولی fit نمی شد
فیلمی که روی تایم لاین انداختی و دیدی از کادر اصلی کوچیک تره، روی اون کلیک راست کن و گزینه Scale to Frame size رو بزن.
تصویرت تمام صفحه می شه.

امر دیگه ای هم باشه در خدمتیم.

التماس دعا
یا علی

:Mohsen:

کاربر باتجربه
سلام
ببخشيد اگه اشكال نداره منم يه سوال بپرسم و تاپيك جديد نزنم
من خودم حرفه اي با پرمير كار مي كنم، ولي بعضي جاهاش مشكل دارم
چجوري ميشه يه ترانزيشن رو كه روي يك لايه انداختيم روي لايه هاي ديگه كپي كنيم؟

جدیدترین ارسال ها

بالا