نحوه لود و اجرای تیتراژ یه سی دی تبلیغاتی ؟ بسیار ضروری

G.E.E.k

Member
با سلام خدمت بچه های خوب انجمن.
راستش من میخوام برای سی دی تبلیغاتی که ساختم یه تیتراژ اولیه قبل از شروع پروژه اصلی بزارم مثل اکثر سی دی های آموزشی و تبلیغاتی .
خوب حالا من یه فایل فیلم دارم(فرمتش رو هم متناسب با روش کار تغییر میدم)میخوام اول اون شروع بشه و بعد از اینکه تموم شد فایل فلش اصلی لود بشه!
حالا میخوام بدونم به چه روشی میتونم اینکارو بکنم...؟
منتظر راهنمایی های خوب شما هستم!
با تشکر از شما.
دیده بان.

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

خوب 1 راهش اینه که شما فایل فیلمتونو در فلش Import کنید و در فریم آخر دستور لود صفحه اصلی رو بدید .

راه دومش هم اینه که شما اول ببینید فیلمتون چند فریم میشه و در فریم اولی فیلم رو لود کنید و در فریم پایانی صفحه اصلی رو لود کنید

موفق باشید

G.E.E.k

Member
سلام.
آونگ جا میشه یه کم عملی تر توضیح بدی؟
بعد هم اینکه منظورت از اینکه فیلم رو لود کنم در فریم اول بعد هم فایل برنامه رو لود کنم چیه و چطور؟(راستی فیلم هم فایل فلش نیست ها!)

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

خوب شما روش اول رو انجام بدید سادهتره .

شما فلش رو باز کنید و فایل فیلمتونو Import کنید .

و در آخرین فریم که فیلم تموم میشه اکشن لود رو بزارید :

اکشن :

PHP:
loadMovie("main.swf",_root.MovieClip);

استفاده کنید توسط این اکشن فایل main.swf بصورت External از بیرون لود میشه

موفق باشید

G.E.E.k

Member
سلام.
آونگ جا میشه یه کم عملی تر توضیح بدی؟
بعد هم اینکه منظورت از اینکه فیلم رو لود کنم در فریم اول بعد هم فایل برنامه رو لود کنم چیه و چطور؟(راستی فیلم هم فایل فلش نیست ها!)
دوست عزیز میشه بگی اولا از کدوم نوع ایمپورت استفاده کنم و چطوری فایل پخش بشه به صورت تمام صفحه .
قسمت دوم رو فهمیدم ولی اون قسمت دومش(_root.MovieClip) چیکار میکنه؟

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

ولی اون قسمت دومش(_root.MovieClip) چیکار میکنه؟

این کد فایل swf شما رو در MovieClip که ساخته اید لود میکنه . یعنی اینکه ما در Stage یه MovieClip داریم به اسم MovieClip .

موفق باشید

G.E.E.k

Member
سلام
مجدد بچه ها من نتونستم با این توضیحات مشکل رو برطرف کنم.:sad:
لطفا لطف کنید و یه نفر به صورت مرحله ای و دقیق تر توضیح بده مخصوصا قسمت مخصوص به لود تیتراژ رو؟
سپاسگزار خواهم بود درصورتی که سریع تر راهنماییم کنید چون زیاد وقت ندارم...
با تشکر .

mohammadbasri

کاربر فعال
دوست عزیز
فیلم شما flv هست؟
راهی هست که هنگامی که فیلم flv تموم میشه پروژه به صفحه اصلی وارد میشه.
من در تمام پروژه های سی دی که انجام دادم از این روش استفاده کردم، از راه های دیگه عملی تر بوده.

G.E.E.k

Member
قربونت محمد جان خوب اگه میدونی بی زحمت منو راهنمایی کن /
فقط چون بنده حقیر هنوز مبتدی هسم بی زحمت مرحله به مرحله بگو مخصوصا قسمت وارد کردن فیلم به پروژه رو!
فیلم هم بافرمت flv وهم swf مجود هست باهر فرمت دیگه هم که بگید میتونم تبدیلش کنم.
منتظرم...
با تشکر.

mohammadbasri

کاربر فعال
1- فیلمتون رو تبدیل به flv بکنید.
2 - در فریم اول یک کاموننت flv رو به صفحه بیارد. (حتما بلدید؟). به فریمتون دستور stop(); بدید
3 - کد زیر رو به فریمی که کامپوننت در اون قرار داره بچسبونید.
PHP:
myVid.contentPath = "film.flv";
var vpListener:Object = new Object();
vpListener.complete = function(evt:Object) {
	gotoAndStop(2);
};
myVid.addEventListener("complete",vpListener);

اسم flv من در اینجا film.flv هست که شما باید بسته به نیازتون اونو تغییر بدید.یعنی هرچی اسم فیلمتون بود باید در کد اکشن اسکریپت همون باشه.
و به جای دستور gotoAndStop میتونین از دستور دیگری که متناسب با پروژتون باشه استفاده کنید.

4 - کامپوننت رو انتخاب کنید و در قسمت instance name نام myVid رو قرار بدید.
5 - یک فریم دیگر ایجاد کنید و دستور stop رو به آن بدهید. در این فریم پروژه اصلی شما قرار داره.
جالا با خرجی گرفتن پروژه خواهید دید که پس از تمام شدن فیلم، پروژه به فریم دوم میره.

پیوست ها

• flv.rar
    363.8 کیلوبایت · بازدیدها: 26
آخرین ویرایش:

G.E.E.k

Member
ممنون از شما دوست عزیز.واقعا گل گاشتی!:rose:
فقط اگر بخوام بصورت fullscreen نمایش داده بشه تو هر مانیتوری باید چیکارش کنم؟

آخرین ویرایش:

mohammadbasri

کاربر فعال
فول اسرکین کردن صفحه فلش
PHP:
fscommand("fullscreen", "true");

برای ثابت نگهداشتن اندازه پروژه در رزولیشنهای مختلف
PHP:
fscommand("allowscale", "false");

یک نمونه هم گذاشتم که اندازه flv رو تغییر میده
در کنار فایل fla همون flv رو که در نمونه قبلی بود قرار بده تا اجرا بشه.
شما باید با اندازه flv ور بری تا به اندازه مورد نظر برسی
و با استفاده از کدهای ذکر شده در بالا کل پروژه رو فول اسکرین میکنی و با هر رزولیشینی سازگار میکنی

پیوست ها

• flv-full.rar
    5.3 کیلوبایت · بازدیدها: 21

hype

Member
آیا می شه از فایلی که در fscommand باز شده یک فایل دیگه رو بوسیله .bat باز کرد؟
منظورم اینه فایل one.exe از فولدر fscommand باز بشه بعد بتونی با یک کلید از توی one.exe فایل دوم یعنی two.exe یا فایل سوم 3.exe و چهارم 4.exe رو باز کنی؟
اینو نوشتم @ ECHO OFF
start .\two.exe
exit
به تنهایی درست کار می کنه ولی وقتی از تو فایل one.exe اجراش می کنم چیزی رو باز نمی کنه!!!
راستش سرچ کردم ولی نتونستم دستور نوشتنbat برای چندتا فایل و نحوه ساختن اون رو پیدا کنم!
مرسی.

آخرین ویرایش:

mohammadbasri

کاربر فعال
آیا می شه از فایلی که در fscommand باز شده یک فایل دیگه رو بوسیله .bat باز کرد؟
منظورم اینه فایل one.exe از فولدر fscommand باز بشه بعد بتونی با یک کلید از توی one.exe فایل دوم یعنی two.exe یا فایل سوم 3.exe و چهارم 4.exe رو باز کنی؟
اینو نوشتم @ echo off
start .\two.exe
exit
به تنهایی درست کار می کنه ولی وقتی از تو فایل one.exe اجراش می کنم چیزی رو باز نمی کنه!!!
راستش سرچ کردم ولی نتونستم دستور نوشتنbat برای چندتا فایل و نحوه ساختن اون رو پیدا کنم!
مرسی.

مطمئن باش که هیچ یک از کاربران انجمن به سوال شما جواب نخواهند داد.
این تاپیک فقط برای حل مشکل دوستمون بود که انجام شد.
شما باید یک تاپیک مجزا درست میکردین و در اونجا سوالتونو مطرح میکردین و مطرح کردن یک سوال در چند تاپیک هم درست نیست.
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=138014
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=138093&page=2

آخرین ویرایش:

hype

Member
مرسی از راهنماییت.
اگر هم توی تاپیک دیگه ای سوالم رو مطرح کردم بخاطر این بود که فکر کردم مرتبطه.
به هر حال متشکرم.

G.E.E.k

Member
سلام مجدد.
من اون روشی رو که گفته بودی رو امتحان کردم ولی تمام چیزی رو که من میخواستم نتوست بر آورده کنه .
میخواستم بدونم چه طوری میتونم سایز صفحه نمایش (رزولیشن مانیتور) به دست بیارم تا اون رو برابر با سایز
flv playerکه دارم قرار بدم تا در مانیتور ها و رزولیشن های متفاوت سایز فیلم من هم تغییر کنه.(راستی پروژه هم به صورت تمام صفحه اجرا میشه).
با تشکر
منتظر راهنمایی های بسیار خوبتون هستم.

mohammadbasri

کاربر فعال
تا جایی که من اطلاع دارنم فلش به تنهایی قادر به تشخیص و همسانسازی خود با رزولیشینهای مختلف نیست و باید از برنامه جانبی استفاده کنید
رزولیشن کل پروژه شما چقدره؟
من به شما 1024*728 رو پیشنهاد میکنم + اون کدهایی که برای فول اسکرین داده بودم.
البته از سایز کوچکتر هم میتونی استفاده کنی اما بزرگتر کمی ممکنه به پروژه لطمه بزنه.
یک پیشنهاد: فیلمتون رو فول اسکرین نکنین. جالب نمیشه. از تکنیکهای جذاب استفاده کنید. مثلا (اسکپ) یا (انعکاس تصویر در زیر فیلم(آیینه)) یا (متحرک بودن کادر فیلم).بستگی به نوع پروژه و ابداع شما داره.

G.E.E.k

Member
تا جایی که من اطلاع دارنم فلش به تنهایی قادر به تشخیص و همسانسازی خود با رزولیشینهای مختلف نیست و باید از برنامه جانبی استفاده کنید
رزولیشن کل پروژه شما چقدره؟
من به شما 1024*728 رو پیشنهاد میکنم + اون کدهایی که برای فول اسکرین داده بودم.
البته از سایز کوچکتر هم میتونی استفاده کنی اما بزرگتر کمی ممکنه به پروژه لطمه بزنه.
یک پیشنهاد: فیلمتون رو فول اسکرین نکنین. جالب نمیشه. از تکنیکهای جذاب استفاده کنید. مثلا (اسکپ) یا (انعکاس تصویر در زیر فیلم(آیینه)) یا (متحرک بودن کادر فیلم).بستگی به نوع پروژه و ابداع شما داره.
ممنون .
فیلم من یه جوریه که هم تو مانیتور های واید با رزولیشن بالا و هم تو مانیتور های مربعی با رزلولیشن هایی مثل 1024*768 خوب نمایش داده میشه ولی در حالت عادی (روش شما)یک سایز میتونم بهش اختصاص بدم که (که اگر مثلا سایز پیشنهادی شما رو بدم)در مانیتور های واید بااین مشکل بر میخورم که کناره هاش سفید یا رنگ بگراند میشه که به کلی کار منو خراب میکنه.
من یادمه قبلا یکی از دوستان تو یکی از مبحاث روشی رو مطرح کرده بود که طی اون مثلا سایز پنجرتون رو با سایز صفحه نمایش یکی میکرد و سایز صفحه نمایش رو از روشی بهمون میداد و حالا من اگر این سایز رو داشته باشم در قسمت نمونه پروژه شما میتونم به جای سایز ثابت سایز هر مایتور رو که توش اجرا میشه رو بدم.
اگر شما یا یکی از دوستان بتونه منو راهنمایی کنه بسیار سپاسگزار خواهم بود.
خیلی هم دیگه عجله ای شده و زیاد وقت ندارم.
منتظر راهنمایی های بسیار خوبتون هستم.

mohammadbasri

کاربر فعال
یک راهی به نظرم رسیده ، اما نمیدونم عملی بشه یا نه
شما 2 تا فایل پلیر داشته باش که جفتشون از یک flv بهره بگیرن و هر دو یک کار رو انجام بدن
یکی برای مانیتورهای 3*4
و یکی برای مانیتورهای 16*9 یا همون واید
حالا با استفاده از نرم افزارهای جانبی شما سایز صفحه رو بگیر
اگر سایز 16*9 باشه فایل مخصوص همون باز بشه و اگر 3*4 فایل مخصوص 3*4
بعد از تموم شدن فیلم (با استفاده از کدهایی که داده بودم) پروژه تون باز بشه
اما نکته ای که اینجا مهمه اینه که باید ببینی نرم افزار جانبی مثل (mmb) قادر به تشخیص نوع مانیتور و رزولیشینش هست ؟

G.E.E.k

Member
سلام مجدد به این پست و شما.
اولا قصه این پست رو تمومش کردم با یه راه حل مجبوری به خاطر کمبود زمان.
دوماً این راه خوبیه ولی با چه نرم افزاری و مگه ما یه رزولیشن واحد داریم تو خود واید ها هم رزولیشن های متفاوتی استفاده می شه.
ولی اینو بگم که راه حل پیدا کردن سایز صفحه نمایش تو فلش رو پیدا کردم و نمی خواد از مولتی مدیا بیلدر استفاده کنیموچون به راحتی میشه.
توی این پست هست میتونید ببینید:
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=138332
چیزی که الان به ذهنم میرسه با تحقیقاتی که این چند روزه کردم اینه گه اگه میشد سایز پروژه رو تغییر داد دیگه میشد با داشتن رزولیشن مانیتور مخاطب سایز پروژه و متعاقباً اجزای داخل پروژه رو تغییر داد.
در این صورت دیگه به مشکلی بر نمی خورد.
با تشکر
دیده بان

جدیدترین ارسال ها

بالا