نحوه فعال كردن tablet در اتوكد

rebka

New Member
سلام. مي خواستم بدونم گزينه tablet در منوي tools را چگونه on، off، calibrate، configuare كنم؟ هر كاري كردن نتونسم فعال كنم.درضمن يك لپ تاپ مولتي تاچ اسكرين tm2-2090 اچ پي دارم. لطفا در مورد گزينه tablet در اتوكد هر چه ميدانيد توضيح دهيد. با تشكر:-?

DIMO

Active Member
علیک سلام..

فرمان tablet مربوط میشه به نقشه کشی با قلم Digitizer ...

DIMO

Active Member
من از نوع درایور هایی که نصب کردی خبر ندارم..ممکنه حتی بی نیاز از درایور های زیر باشی..پس اول طبق قدم دوم امتحان کن ببین قسمت current Pointing Device فعال هست یا نه،بعد در صورت نیاز دانلودشون کن..

Wintab 1.1

قدم دوم : مطابق تصویر زیر به قسمت current Pointing Device که از طریق منوی tools>Option>System امکان پذیره برو...

zdz9pih5itektzatutq.jpg

قدم سوم : بعد از رفتن به قسمت current Pointing Device جهت فعال کردن Tablet اول میبابیست گزینه calibrate رو انتخاب کنی تا دستگاه شما و محور مختصات اون کالیبره بشه..سپس اقدام به on یا off کردن Tablet بکن..

آخرین ویرایش:

rebka

New Member
از راهنمايي شما سپاس گذازم. توسط توضيح شما گزينه Tablet را فعال كردم ولي نتيجه را كه دنبالش بودم رو نگرفتم. در حالت current system pointing device قلم بخوبي در محيط CAD كار مي كند و وقتي Tablet را On مي كنم قلم از كار مي افتد و تنظيمات Calibrate هم برام نا آشنا است. تنها نتيجه را كه گرفتم اين بود كه قلم فقط در محدوده نقاطي را كه در كاليبره انتخاب كرده ام كار مي كند.

DIMO

Active Member
از راهنمايي شما سپاس گذازم. توسط توضيح شما گزينه Tablet را فعال كردم ولي نتيجه را كه دنبالش بودم رو نگرفتم. در حالت current system pointing device قلم بخوبي در محيط CAD كار مي كند و وقتي Tablet را On مي كنم قلم از كار مي افتد و تنظيمات Calibrate هم برام نا آشنا است. تنها نتيجه را كه گرفتم اين بود كه قلم فقط در محدوده نقاطي را كه در كاليبره انتخاب كرده ام كار مي كند.

خیلی خوشحالم که کارت راه افتاد..
اگه واقعاً به tablet نیاز داری بگو که یه آموزش مختصر مفیدی واست تهیه کنم..
ولی اگر هدفت درحد آشنایی با این فرمان بوده که هیچ..خوشحالم که تونستم بهت کمک کنم..

آخرین ویرایش:

rebka

New Member
با سلام علاقه دارم كه در محيط اتوكد براي ترسيم به صورت حرفه از قلم استفاده كنم. فكر كنم سرعت ترسيم بالابره. و از نوار ابزارها و داشبوردها و امكانات ديگر اتوكد به صورت بهينه استفاده نمود. ممنون ميشم كه درباره tablet بيشتر بهم نوضيح بدهيد.

DIMO

Active Member
سلام..

آقا شرمنده که دیر شد..

توجه :: دوست گرامی من سعی کردم در قالب یه مثال و به صورت خلاصه برات توضیح بدم..این مختصات وحی منزل نیستن و با توجه به ابعاد پلان ممکن هست که متغییر باشن...من تو مثال زیر فرض رو بر این گرفتم که ابعاد پلان '60 در '40 باشه..

دیجیتایزینگ نقشه ها اصولاً کار زمانبریه و کار کردن روی نقشه های بزرگ توسط دیجیتایزرهای کوچک بطبع کار سخت و دشواری خواهد بود پس اگر کارهای این چنین بزرگ زیادی دارین من توصیه میکنم به دنبال تبلت های بزرگتر باشین..

با تایپ فرمان Cal در خط فرمان و پس از فعال کردن آن نقطه اول را با کلیک کردن در گوشه پلان یا معرفی مختصات 0,0 به آن معرفی کنید..نقطه دوم را روبروی نقطه قبلی و یا با معرفی مختصات 60,40 به آن معرفی کنید..موقعی که نقطه سوم را از شما خواست کلید Enter را فشار بده..بعد با فشردن F4 فرمان Tablet را فعال یا غیر فعال کن...ولی مطمئن باش که قبلاً از طریق قسمت current Pointing Device جهت فعال کردن Tablet اقدام کرده باشی...

موفق باشی

rebka

New Member
با سپاس از راهنمای شما دوست عزیز. ببخشید که دیر تماس گرفتم.

جدیدترین ارسال ها

بالا