نحوه ساخت توپ گلف

be_kh

Member
سلام به تمام اساتید

جسارتن خواستم نحوه ساخت توپ گلف را آموزش که نه نشون بدم اخه من تازه کارم و مدتبه که تو این فروم می چرخم ئو یک ماهی میشه که دارم مثل آدم تمرین می کنم . با اجازتون شروع میکنم

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1- ابتدا یک GeoSphere با مقادیر زیر ایجاد می کنیم
Radius = 16
Segment = 4
Geodesic base type = Icosa
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 - با کلیک راست از گزینه Conver to آیتم Convert To Editable Poly رو انتخاب می کنیم
3- به قسمت مدیفایر رفته و از مدیفایر Editable Ploy. زیر منو Selection گزینه Vortex را انتخاب می کنیم و با کلید ترکیبی Ctrl+A تمام گره های روی شی را انتخاب می شود و سپس با کلیک بر روی دکمه Chamfer از کادر باز شده مقدار Chamfer Amount را به 1.7 تغییر داده و کلید OK را می فشاریم
4- از زیر منو Selection گزینه Polygon را انتخاب کرده و کلیه سطوح شی را (ctrl+a) انتخاب می کنیم و از زیر منو Edit Polygon کلید inset کادر باز شده مقادیر inset amount=0.35 و inset type = By Polyghon تغییر داده و کلید Ok را فشار میدهیم
5- در همان حالت انتخاب از زیر منو Edit Polygon با کلیک بر روی کلید Beval مقادیر Height = -0.2 و OulineAmount = -0.8 و Beval Type = By Polugon تغییر می دهیم
6- با انتخاب مدیفایر Mesh Smooth یا turboSmooth کار ایجاد توپ گلف را به پایان میر سانیم و بعد از اون دبگه طبق سلیقه خودتون بهش متریال بدین که نمونه اون رو قرار میدم
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
چمن ایجاد شده هم توسط مدیفایر Hair and Fur هستش

امیدوارم مورد پسند اساتید باشه

رندر فایل دو دقیقه و سی و نه ثانیه

پیوست ها

• Golf_ball.jpg
    Golf_ball.jpg
    73.2 کیلوبایت · بازدیدها: 29

AMiR

Active Member
سلام
اينو هم من رندر كردم چطوره؟
يه هفته است اومدم در وادي 3d