افزونه 1 نحوه ذخیره رنگ در سی شارپ

qwqw1364

Member
باسلام من کد زیر رو نوشتم به جهت تغییر رنگ فرم توسط کاربر مشکلم اینه که وقتی برنامه بسته میشه تغییر رنگ ذخیره نمیشه چه کدی برای ذخیره رنگ باید اضافه کنم با تشکر
private void linkLabel1_LinkClicked(object sender, LinkLabelLinkClickedEventArgs e)
{

using (var c = new ColorDialog())

{
if (c.ShowDialog(this) == DialogResult.OK)
{

BackColor = c.Color;

}
}
}

the_king

مدیرکل انجمن
باسلام من کد زیر رو نوشتم به جهت تغییر رنگ فرم توسط کاربر مشکلم اینه که وقتی برنامه بسته میشه تغییر رنگ ذخیره نمیشه چه کدی برای ذخیره رنگ باید اضافه کنم با تشکر
private void linkLabel1_LinkClicked(object sender, LinkLabelLinkClickedEventArgs e)
{

{
{

BackColor = c.Color;

}
}
}

اول باید در تنظیمات برنامه متغیری واسه رنگ در نظر بگیرید که اونجا ذخیره بشه.
توی منوی Project ویژوال استدیو یک گزینه ...ProjectName Properties هست که ProjectName اسم پروژه شما است. رویش کلیک کنید.
زبانه Settings رو انتخاب کنید. اونجا لیست متغیر هایی است که به عنوان تنظیمات برنامه ذخیره میشه. توی ستون Name یک اسم برای متغیر رنگ در نظر بگیرید، مثلا تایپ کنید FormColor
در ستون Type برای اون متغیر System.Drawing.Color رو انتخاب کنید که نوع داده رنگ ئه.
حالا می توانید از اون متغیر FormColor استفاده کنید و وقتی رنگ عوض میشه در تنظیمات هم ذخیره کنید :
کد:
        {
            {
                {
                    BackColor = c.Color;
[B][COLOR="#0000FF"]                    Properties.Settings.Default.[COLOR="#000000"]FormColor[/COLOR] = c.Color;
                    Properties.Settings.Default.Save();
[/COLOR][/B]                }
            }
        }

و موقعی که فرم در حال ایجاد شدنه باید رنگ قبلا انتخاب شده رو از تنظیمات بخونید :
کد:
        private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
        {
[B][COLOR="#0000FF"]            BackColor = Properties.Settings.Default.[COLOR="#000000"]FormColor[/COLOR];[/COLOR][/B]
        }

جدیدترین ارسال ها

بالا