irmozayede

New Member
ایران مزایده
ا

مزایده خودرو به صورت کلی ارگان دولتی، خصوصی و یا شرکت ها بدلیل اینکه نمیتوانند خودرو رو به صورت مستقیم به کسی بفروشند برگزار میکنند. ارگان ها مختلفی مثل شهرداری ها، استانداری ها، پلیس، بیمارستان ها، دانشگاه ها،گمرک، اجرای احکام، اجرای اسناد و شرکت های خصوصی در صورت لزوم و بدلایل مختلفی اقدام به برگذاری مزایده میکنند.
هر خودروی مزایده ای یا هر چیزی که به مزایده گذاشته میشود یک قیمت پایه دارد، افراد شرکت کننده برای خرید خودرو باید قیمتی بالاتر از قیمت پایه برای خرید خودروی مزایده ای پیشنهاد دهند، هر شخص که قیمت بالاتری اعلام کند برنده مزایده میشود.
در مزایده خودرو به خریداران اجازه می دهد تا از طریق فرآیند مزایده ، خودرو های کارکرده ، صفر و یا اوراقی را خریداری کنند که معمولاً قیمت آن نسبت به بازار حتی تا 40 درصد پایین تر است.
در مزایده خودرو همه نوع خودرویی وجود دارد از خودرو اوراقی گرفته تا خودرو صفر به مزایده گذاشته میشود.
شما برای خرید خودرو باید به ارگانی که مزایده گذاشته مراجعه کنید و پس از بازدید خودرو اطلاعات لازم، مثل نحوه واریزی وجه تضمین (10 درصد قیمت پایه) و فرم های شرکت در مزایده را از سازمان مربوطه دریافت کنید.
معمولا ارگان مزایده گذار مبلغ 10 درصد قیمت پایه را از شما به عنوان تضمین دریافت میکند. درصورت برنده شدن در مزایده خودرو، باقی مبلغ را باید پرداخت کنید در غیر اینصورت مبلغ 10 درصد به شما بازگردانده میشود.
در مورد خودرو چه چیزی می دانید؟
شما حین بازدید باید اطلاعات کافی در مورد خودرویی که میخواهید خریداری کنید داشته باشید یا شخصی را که کار بلد است همراه خودرو ببرید تا این کار را انجام دهد و خودرو را بررسی کند. مزایده خودرو
در زمان بازدید از خودرو متوجه می شوید که خودرو نیاز به تعمیراتی دارد یا خیر، پس در زمان بازید، هزینه تعمیرات احتمالی را هم در قیمت پیشنهادی خود فراموش نکنید.
همیچنین هزینه های متفرقه دیگر مثل خلافی و سند زدن که معمولا مبلغ بالایی نخواهد شد ولی شما در قیمت پیشنهادی خود در نظر بگیرید.
* جهت مشاهده لیست خودرو های مزایده ای اینجا کلیک کنید*
مزایده خودرو به چند صورت برگزار می شود؟
مزایده خودرو به دو صورت برگزار میشود :

1.مزایده خودرو به صورت کلامی و چوب زنی، یعنی اینکه شخصی قیمت خود را اعلام میکند و شخص دیگر قیمتی بالاتر و در حین مزایده می توانید قیمت خود را تغییر دهید و بالاتر ببرید تا شخصی که قیمت بالاتر را گفته باشد برنده میشود.
2. مزایده خودرو به صورت پاکتی، باید پس از بررسی خودرو، اینکه چه شرایطی دارد و قیمت خودرو در داخل بازار چقدر است و مبلغی که میخواهید از بازار ارزانتر بخرید را در نظر بگیرید در نهایت یک قیمت نهایی که بالاتر از قیمت پایه است را باید پیشنهاد بدهید.
در زمان برگزاری مزایده خودرو به صورت کلامی برنده مزایده همان لحظه مشخص می شود اما در مزایده های پاکتی باید تا روز باز کردن پاکت ها و اعلام نتیجه نهایی صبر کنید تا برنده مزایده مشخص شود.
در صورت برنده شدن در مزایده خودرو بعد از تسویه با ارگان مورد نظر معمولا یک هفته تا تحویل خودرو و سند زدن زمان میبرد.

وبسایت ایران مزایده : https://irmozayede.com
 

جدیدترین ارسال ها

بالا