نحوه تست Ram

giahchin

Member
سلام
من به چند تا از Ram هام مشكوكم .

با چه برنامه اي مي تونم اونها را تست كنم ؟

Maxton

Active Member
دوست عزیز فکر نکنم برنامه خاصی داشته باشه البته تا اونجایی که من می دونم.باید از شکلش بفهمی.یکی به من گفته بود ولی یادم رفته دنبالش می گردم.در ضمن اون سی پی یو هستش که برنامه می خواد..حالا ببینیم بقیه چی می گن...

alireza-metal

Active Member
تا اونجايي كه من ميدونم با نصب ويندوز ايكس پي تست ميكنن---اگه رم مشكل داشته باشه تو نصب ويندوز ايكس پي مشخص ميشه

R_chizari

Active Member
من برنامه اي دارم كه حجم كمي هم داره (حدود 650 كيلو) به نام burn in test PRO ميتونه همه قسمتهاي سيستم رو كاملا زير تست هاي سنگين قرار بده و نتيجه رو به شما بگه. براي رم هم تست جدا گونه داره. بعد از نصب كافيه فقط رم رو براي تست انتخاب كني و استارت كني. فقط اينجا هركاريش كردم اجازه آپلود نميده ! نه بصورت zip , نه exe نه حتي اسپليت شده 8O . اگه جايي داري بگو برات آپلود كنم.
اينم آدرس سايتش:
http://www.passmark.com/
از اينجا هم ميتوني بگيري. اين سايت اصولا تو كار tester سخت افزار ساختنه :)

شاد باشي
چيذري

giahchin

Member
اين برنامه burn in test PRO 3.0 را روی سی دی دارم و حالا تستش می کنم :wink:

راستش خودم 2 تا برنامه برای تست رم گير آوردم :

1) MemTets-86
2) Microsoft Windows Memory Diagnostic (beta)x

نحوه کارشون اینجوریه که یک دیسکت یا سی دی استارتاپ میسازه . بعد باید سیستم رو با اون دیسک ریست کنی به محض بوت شدن از روی دیسکت یک برنامه باز میشه و شروع میکنه به شروع تست رم .

ولی مشکل اینجاست که خیلی طول میکشه . تا حدی که من تاحالا آخر تستش رو ندیدم :(

برنامه از pass 1 شروع میکنه تا ........ pass n

مثلا یکبار با برنامه MemTets-86 یک رم 512 رو گذاشتم برای تست از شب تا صبح طول کشید و تا pass 75 رفته بود حدود 13 ساعت و هيچ error ي هم نداده بود كه يه مرتبه قفل كرد ....

يكبار هم با برنامه Microsoft Windows Memory Diagnostic گذاشتم براي تست كه تا حالا تا pass 52 رفته و هنوز هم ادامه داره و نمي دونم تا كجا ميخواد بره :(

کسی از این برنامه ها اطلاعاتی داره ؟

giahchin

Member
چيذري عزيز
برنامه burn in test PRO را نصب كردم نسبتا خوب بود و رم را حدود 5 دقيقه تست ميكنه . فقط اميدوارم قابل اطمينان باشه :wink:

راستي آخرين خبر در مورد برنامه Microsoft Windows Memory Diagnostic
همونطور كه گفته بودم اون رمي كه گذاشته بودم براي تست حدود 2 شبانه روز طول كشيد و نهايتا در pass 438 قفل كرد :cry:

جدیدترین ارسال ها

بالا