افزونه 1 نحوه ایجاد و تخصیص نام کاربری و رمز در برنامه نویسی با c#

MPERSIA4

Member
سلام
خسته نباشید
من دارم رو یک نرم افزار حسابداری ک پروژه پایانیمه کار میکنم
میخواستم بدونم برای اینکه تو برنامه ای که با c# میخوام بنویسم
چطور میتونم کاری کنم که برای ورود ، برنامه نام کاربری و رمز رو بخواد!
که بعدها کاربر بتونه هم رمز و هم نام کاربریشو عوض کنه!
البته میدونم نام کاربری زیادم مهمی نیست ولی میخوام بدونم!

آخرین ویرایش:

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
خسته نباشید
من دارم رو یک نرم افزار حسابداری ک پروژه پایانیمه کار میکنم
میخواستم بدونم برای اینکه تو برنامه ای که با c# میخوام بنویسم
چطور میتونم کاری کنم که برای ورود ، برنامه نام کاربری و رمز رو بخواد!
که بعدها کاربر بتونه هم رمز و هم نام کاربریشو عوض کنه!

قاعدتا شما در برنامه حسابداری تان بانک اطلاعاتی دارید.
برای نگهداری نام کاربری و رمز عیور یک جدول در بانک اطلاعاتی بسازید با حداقل دو فیلد Username و Password
چون برای مشخصات کاربران یک جدول دارید، محدود به یک کاربر نیستید، اینطوری حتی برنامه تان می تواند چندین کاربر داشته باشد.
یک فرم هم بسازید با دو TextBox برای دریافت Username و Password و دو تا Button برای OK و Cancel
زمانی که کاربر روی دکمه OK کلیک کرد، در بانک اطلاعاتی داخل اون جدول یک کوئری Select رو اجرا می کنید که آیا اون ترکیب
نام کاربری و رمز عبور مورد نظر در دو تا TextBox وجود داره یا نه. که اگر وجود داشت فرم اصلی برنامه باز بشه و در غیر اینصورت به کاربر پیغام مشخصات نامعتبر بده.

برای تغییر نام کاربری و رمز عبور هم یک فرم دیگر لازم دارید با چهار تا TextBox برای Username و Current Password (رمز فعلی)
و New Password (رمز جدید) و Confirm Password (تکرار رمز جدید)

مثال پیوستی یک بانک اطلاعاتی Access داره، طبیعتا برای دسترسی به بانک اطلاعاتی Access نصب بودن Microsoft Access لازمه.
مشاهده پیوست UserLoginCSharp.zip

MPERSIA4

Member
خیلی خیلی ممنون!
خودمم میخواستم همین کار رو کنم ولی میخواستم روش درستشو بدونم!
راه حل دیگه ای هم هست؟؟!؟
ممنون

the_king

مدیرکل انجمن
خیلی خیلی ممنون!
خودمم میخواستم همین کار رو کنم ولی میخواستم روش درستشو بدونم!
راه حل دیگه ای هم هست؟؟!؟
ممنون

اساسا نه، ممکنه کمپوننت یا ویزارد آماده ای به پروژه تان اضافه کنید که شامل این فرم ها باشه، اما فرقی در اساس کار نداره.

MPERSIA4

Member
دوباره سلام
من با LINQ ب جداولم متصل شدم
میخوام بدونم چطو میتونم بدون این که جدولی در فرم وجود داشته باشه تا رو یکی از rowها کلیک کنم بتونم اطلاعات رکوردی رو تغییر بدم
این کارو برای تغییر رمز عبور برنامم میخوام انجام بدم ک براش یک جدول بوجود آوردم و کلمه رمز داخل اولین ردیف هست!
چطو باس این کار و انجام بدم؟!
ازتون خیلی ممنونم که تا الان بهم کمک کردین!!!!!!!

آخرین ویرایش:

the_king

مدیرکل انجمن
دوباره سلام
من با LINQ ب جداولم متصل شدم
میخوام بدونم چطو میتونم بدون این که جدولی در فرم وجود داشته باشه تا رو یکی از rowها کلیک کنم بتونم اطلاعات رکوردی رو تغییر بدم
این کارو برای تغییر رمز عبور برنامم میخوام انجام بدم ک براش یک جدول بوجود آوردم و کلمه رمز داخل اولین ردیف هست!
چطو باس این کار و انجام بدم؟!
ازتون خیلی ممنونم که تا الان بهم کمک کردین!!!!!!!

وقتی شما با LINQ به جداول متصل شدید پس می توانید مقدار رمز رو از داخل اولین ردیف بخوانید، برای تغییر دادن رمز، اون مقدار جدید رمز
رو داخل همون متغیری که رمز رو ازش می خواندید بنویسید، مثل یک متغیر یا مشخصه عادی و پشت سرش متد ()SubmitChanges را روی
همان Database ای که با LINQ بهش متصل می شوید اجرا کنید تا تغییرات ذخیره بشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا