نحوه ارسال زمانبدی پیامک یا انجام یک کاری

imanmir

Member
با سلام می خوام زمانی که کاربر مثلا می گه ساعت 3 در روز فلان پیامک بفرست بدون اینکه وارد سایت بشه یا کاری انجام بشه
ارسال کنه چه کدی می شه گفت؟

باید از Cron Job نرم افزار Cpanel در هاست استفاده کنی ، وظیفه Cron Job اینه که یک اسکریپت رو می گیره طی فواصل زمانی مشخص اون رو اجرا می کنه .

حالا دیگه بقیش مشخصه دیگه ، اسکریپت رو جوری بنویس که چک کنه که آیا وقت ارسال پیامک شده یا خیر .

آخرین ویرایش:

imanmir

Member
مرسی

با سلام میشه بیشتر توضیح بدید در ضمن یا توی کنترل پنل
Kloxo
نیز به همین نام وجود دارد یا اصلا وجود ندارد؟
این چیزی که شما گفتید یعنی تنظیمات در کنترل پنل حالا اگر کاربر خودش ساعت رو تعیین کنه و بگیم از بانک اطلاعاتی بخون این مربوط به تنظیمات همون اسکریپتمون می شه یا به corn ربط داره؟
لطفا اگه لینک آموزشی داری ارسال کنید

با سلام میشه بیشتر توضیح بدید در ضمن یا توی کنترل پنل
Kloxo
نیز به همین نام وجود دارد یا اصلا وجود ندارد؟
این چیزی که شما گفتید یعنی تنظیمات در کنترل پنل حالا اگر کاربر خودش ساعت رو تعیین کنه و بگیم از بانک اطلاعاتی بخون این مربوط به تنظیمات همون اسکریپتمون می شه یا به corn ربط داره؟
لطفا اگه لینک آموزشی داری ارسال کنید

به احتمال زیاد Kloxo هم داشته باشه .

شما برای اینکه این مشکل رو حل کنی ( از cpanel توضیح می دم ، Kloxo کار نکردم )

وارد قسمت cron job می شی و زمان بندی رو انجام می دی مثلا تنظیم می کنی که هر 5 دقیقه اسکریپت php که نوشتی اجرا بشه .

یه قسمت وجود داره به نام Command اونجا باید یه دستور وارد کنی ، برای دستور هم می تونی از این دستور استفاده کنی

usr/local/bin/php -f /home/Username/public_html/CronFile.php/​

قسمتی که نوشتم Username باید username اصلی هاست رو وارد کنی و دیگه بقیش مشخصه ، :green:

public_html هم که پوشه اصلی هاستت است .

لینک های زیر هم ببینی بد نیست

http://www.timlinden.com/blog/website-development/php-cron-jobs-with-cpanel

https://mahanhost.com/members/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=5

آخرین ویرایش:

Masoud1365

مدیر انجمن
کلا cron job یک کامند لینوکسی هست اگر cpanel یا ... ندارید مستقیما کامندش رو اجرا کنید !

imanmir

Member
آموزش استفاده از cornjob

با سلام
من کنترل پنل cornjobs داره باز می کنم تصویر پیوست باز می شه حالا چه گونه بگم در چه زمانی کدم باز بشه؟

پیوست ها

• cornjobs.png
    cornjobs.png
    54 کیلوبایت · بازدیدها: 3

Masoud1365

مدیر انجمن
میخوایی کدت هر چند دقیقه یکبار اجرا بشه ؟
( باید زمان رو + کامند لینوکس مشخص کنید ! )

Masoud1365

مدیر انجمن
میخوایی کدت هر چند دقیقه یکبار اجرا بشه ؟
( باید زمان رو + کامند لینوکس مشخص کنید ! )

imanmir

Member
با سلام
من می خوام هر روز ساعت 14 توسط یک کد sql افرادی را که مثلا تایید شدن از قبل را به صورت اتوماتیک بهشون پیامک بزنه
مثال ما 20 نفر داریم که 10 تا شون تایید می شن ساعت 9 صبح می خواهیم اتوماتیک ساعت 14 فقط اون 10 نفر بهشون پیامک بزنم
اول :سوال اینه که ساعت 14 که به صورت هر روز هست چگونه بدم در jornjob?
دوما:آیا در بخش کامنت می توان کد اس کیو ال برای تشخیص 10 نفر بدم یا یک صفحه پی اچ پی بهش معرفی کنم که ساعت 14 اون صفحه را اجرا کن که کد پیامک هم داخشله ؟

Masoud1365

مدیر انجمن
ببیم کامندت اینجوری میشه
PHP:
wget -O /dev/null URL
که به جای URL اون آدرسی باید بزاری که میخوایی از SQL کوئری بگیری و اینا !
حالا واسه اون تنظیمات هم اینجوری میشه
0 14 * * *
( اول باید صفر باشه ( دقیقه ) )

imanmir

Member
اصلا نفهمیدم

با سلام اصلا نفهمیدم
یک عکس براتون گذاشتم اونجا روز ،ماه ،ساعت ،دقیقه و .... می گیره جای برای وارد کردن این کامنت نیست یا من نمی دونم کجاست
عکس پست قبلی را یک نگاه کن لطفا
بیشتر توضیح بده

Masoud1365

مدیر انجمن
ببین دقیقه رو صفر بزن ساعت رو 14 بقیه رو ستاره وارد کنید ! یک فیلد هم پائینش هست واسه کامند

imanmir

Member
انجام نشد

با سلام
مرسی از پاسخت عکس تنظیمیات را گذاشتم ببین درسته در ساعات مختلف ولی انجام نشد یعنی پیامک نیومد که در حالت عادی مشکلی در پیامک نیست
یک پیامک اومد ولی بجای ساعت 14 ساعت 9:30 اومد مشکل چیست؟

پیوست ها

• ssa.png
    ssa.png
    145.5 کیلوبایت · بازدیدها: 3

جدیدترین ارسال ها

بالا