نحوه آدرس دادن برای ذخیره یک فایل txt در اندروید

سلام
مثلا در کامپیوتر اینجوری آدرس میدم
کد:
file_path = "e:/ FLASH/pah 95/rec.txt";
که فایل txt را در این آدرس بسازه ولی در موبایل و اندروید چطوریه؟ مثلا اگه بخام در کنار فایل نصب شده در حافظه موبایل این فایل txt ساخته بشه. چطور باید آدرس بدم.

چند ساعتی هم جستجو کردم و حالتهایی را امتحان کردم ولی در موبایل جواب نمیده یعنی فکر می کنم برنامه تا قسمت قبل از کد مربوط به نوشتن و خواندن فایل لود میشه بعد متوقف میشه بدون هیچ اروری. لطفا کسانی که در پروژه هاشون با موفقیت تونستن یک رشته را در موبایل ذخیره کرده و دوباره بازش کنن کمک کنن.

mmz2006

Active Member
سلام در این آدرس لیست چیزهایی که در ایر موبایل برای فلش ساپورت نمیشه هست :
Adobe AIR * Device profiles

مثلا یه نمونه که تو ایر دسکتاپ نوشته محدود اجرا میشه و تو موبایل اجرا نمی شه این گزینه است : Open files with default application

سلام خودم راه حل را پیدا کردم. گفتم بگم شاید بدرد کسی دیگر هم خورد
خیلی گشتم ولی جز این راهنمایی توی نت چیز دیگه ای پیدا نکردم که اون هم کار نمیکرد.
کد:
            var str:String = File.applicationDirectory.nativePath;
            var file:File = new File(str +"test.txt");
            var stream:FileStream = new FileStream();
            stream.open(file, FileMode.APPEND);
            stream.writeUTFBytes("");
            stream.close();
خط اول مشخص می کند که فایل موقع نصب در گوشی کجا ذخیره شده. لذا از طریق اون محل ذخیره فایل تکست را مشخص می کنید. ولی در گوشی من حداقل کار نمیکرد و هیچ چیز را برنمیگردوند. با آزمون و خطای زیاد به کدهای دیگه ای برخوردم و اکثرشون را امتحان کردم ببینم کدوم اونی که میخام یعنی محل ذخیره شدن فایل برنامه در گوشی را برمی گردونه. که به این مورد خوردم. لذا پیشنهاد من اینه که این خط کد را جایگزین خط اول کد بالا کنید. که هیچ جا بهش اشاره نشده!
کد:
var str:String = File.applicationStorageDirectory.nativePath;

mohammadfard

کاربر فعال
با عرض سلام خدمت دوستان عزیزم

دوستانی که برای اندروید برنامه مینویسن در کار کردن با فایل به ویژه فایل های دیتابیس Sqllite به این مورد دقت کنن :
فرض کنید شما یک فایل دیتابیس دارید که کناره پروژه ی اندروید هستش . شما به هیچ وجه نمیتونید این فایل رو داخل همین مسیر ویرایش کنید .(applicationDirectory) کلیه فایل هایی که کنار پروژ هستش قفل هستن . حتی تاریخ ساخت یک فایل رو هم بخواهید دریافت کنید بهتون نمیده ( من بعده چند روز کلنجار رفتن بود که فهمیدم ، میتونید امتحان کنید).
خب پس راه حلش چیه؟؟
شما باید فایل دیتابیس خودتون رو یا توی روت گوشی داخل یه فولدر به اسم شرکت بریزد یا اونو باید داخل applicationStorageDirectory کپی کنید و بعد اطلاعاتتون رو میتونید داخلش سیو کنید.(اگه فایل نبود کپی کنید و اگه بود نباید کپی بشه چون اینجوری هر دفه که برنامه اجرا بشه همون فایل اولی رو دوباره کپی می کنه و اگه چیزی سیو کرده باشید از بین میره )

در کل شما مجوز این رو ندارید که بخواید تو همون مسیر که برنامتون نصب شده فایلی رو ویرایش کنید .
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم
اگه کسی مشکلی داشت بهم پیام بده

با احترام

جدیدترین ارسال ها

بالا